350 Dansçı Hünerlerini Sergiledi

Fethiye'de bu yıl ikincisi düzenlenen '2. Uluslararası Fethiye Spor Festivali' kapsamında 5 ülkeden 350 dansçı sahnede hünerlerini sergilediler. İzleyiciler tarafından dans gruplarının hünerleri ilgiyle izlenirken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, 'Festivali önümüzdeki günlerde daha geniş ve daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştireceğiz' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonu ile bir yıl aradan sonra tekrar düzenlenen '2. Uluslararası Fethiye Spor Festivali” kapsamında Halk Oyunları gösterileri sergilendi. Beşkaza Meydanında düzenlenen etkinlik öncesi, dansçı gruplar ve vatandaşlar mehter takımı eşliğinde Özgecan Anıtından Beşkaza Meydanına kadar yürüdüler. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlarken, sahnede ilk olarak Kerimoğlu Zeybeği sergilendi. Ardından da Kazakistan, Mısır, Ukrayna ve Ürdün ile Türkiye’nin farklı illerinden gelen 350 dansçı sahneye çıkarak hünerlerini sergilediler. Etkinliğe katılan vatandaşlar tarafından dansçıların gösterileri ilgiyle izlendi. 
"DAHA GENİŞ KAPSAMLI ETKİNLİKLERDE BULUŞACAĞIZ"
Festivalin ilkini 2019 yılında yaptıklarını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Geçen yıl pandemi nedeni ile gerçekleştiremediğimiz Uluslararası Fethiye Spor Festivalinin ikincisini bu yıl düzenliyoruz. Festivalimize çeşitli branşlarda 14 ülkeden 500 civarında sporcumuz katıldı. Her şey çok güzel geçti. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha geniş ve daha kapsamlı bir festival sergileyeceğiz” ifadelerinde bulundu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN