Asker eğlencesi ölümle bitti

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde askerden yeni gelen Erdem Acar (21), askere gidecek arkadaşı için gece teknede düzenlenen asker eğlencesine gitti. Sabaha kadar eğlenen gençler, eğlencenin bitmesiyle tekneyle karaya yanaştığı sırada Acar göle düştü. Düşme sırasında başını teknenin pervanesine çarparak kafası parçalanan ve suda boğulan Acar'ın cansız bedeni dalgıçlar tarafından sudan çıkarıldı.

PAYLAŞ
Asker eğlencesi ölümle bitti
Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde askerden yeni gelen Erdem Acar (21), askere gidecek arkadaşı için gece teknede düzenlenen asker eğlencesine gitti. Sabaha kadar eğlenen gençler, eğlencenin bitmesiyle tekneyle karaya yanaştığı sırada Acar göle düştü. Düşme sırasında başını teknenin pervanesine çarparak kafası parçalanan ve suda boğulan Acar’ın cansız bedeni dalgıçlar tarafından sudan çıkarıldı.
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde tur teknesinde düzenlenen asker eğlencesinde göle düşen 21 yaşındaki Erdem Acar hayatını kaybetti.  Köyceğiz Gölü’nde bir grup genç askere gidecek arkadaşları için tur teknesinde eğlence düzenlediler. Askerden yeni gelen 21 yaşındaki Erdem Acar, önceki akşam Köyceğiz'e bağlı Toparlar Mahallesi'nden askere gidecek bir arkadaşının Köyceğiz Gölü'nde bir teknede düzenlenen asker eğlencesine katıldı. 
KIYIDA DURAN VATANDAŞLAR GÖRDÜ
Sabaha kadar devam eden asker eğlencesi bittikten sonra tekne karaya yanaştığı sırada kıyıda bulunan vatandaşlar dün saat 12.00 sıralarında tekneden bir kişinin denize düştüğünü gördü. Olay, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve emniyet birimleri sevk edildi.
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polisler göle girerek Erdem Acar’ı aramaya başladılar. Gölde arama çalışması başlatan polis dalgıç ekipleri, Acar’ın cesedini gölün 9 metre derinliğinde balçık zeminde buldular. Düşme sırasında başını teknenin pervanesine çarparak kafası parçalanan ve suda boğulan Acar’ın cansız bedeni dalgıçlar tarafından sudan çıkarıldı.
Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları devam ederken olay yerine gelen cenaze nakil aracı ile Erdem Acar’ın cesedi Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Asker eğlencesinde teknede bulunan diğer şahısların ifadeleri alınırken, polis olayla ilgili çok yönlü çalışma başlattı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN