Demir'den Öztürk'e Sert Cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk'ün 'Kirli siyaset yapanların oyununu bozacağız' açıklamasına yaptığı basın toplantısı ile cevap verdi. Demir 'Bize kirli diyenler aynada kendilerine baksınlar' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - Dudu Hanım Canğara

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir Genel Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımı ile yapılan rozet takma töreninden sonra “AK Parti’den 132 kişi istifa etti, CHP’ye üye oldu” şeklinde açıklama yapmıştı. Ak parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’te CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’e cevap vererek “Kirli siyaset yapanların oyununu bozacağız” şeklinde açıklamada bulunmuştu.
Bu karşılıklı açıklamaların ardından CHP Fethiye ilçe Başkanı Mehmet Demir basın mensuplarına sabah kahvaltısı düzenleyerek basın toplantısı yaptı. CHP Fethiye İlçe Binası’nda basın mensupları ile bir araya gelen Demir AKP İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e sert ifadelerle cevap verdi.
“KİRLİ OLAN ASIL ONLAR”
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir yaptığı açıklamada  “Bu rozet töreninden sonra Sayın AKP İlçe Başkanı Öztürk kirli siyaset oyunu diyerek oyunu bozacağını söyledi. Biz bu zamana kadar Fethiye’de siyaseti hiçbir zaman kirli yapmadık. Bunu söyleyenler önce aynada kendilerine bakacak. 10 bin doları alan kirli onlar, sokağa çıkamayan kirli onlar, Salı pazarına gidemeyen kirli onlar. Cuma pazarına gidemiyorlar. Sokağa çıkamıyorlar, esnaf ziyareti yapamıyorlar. Kirli olanlar asıl onlar. Biz her sokağı her kapıyı çalmadan giriyoruz. Aileler bizi kabul ediyor. Esnaf bizi bağrına basıyor. Bunu da bilmenizi isterim” dedi.
“HER PİSLİK ONLARDA BİZDE DEĞİL”
CHP’ye Fethiye’de 209 ayda 1780 kişinin üye olduğunu söyleyen Demir “AKP’den ayrılan arkadaşlarımızın isim listelerini size böyle göstereceğim. İsimleri deşifre etmek istemediğim için. Bize Türkiye’nin her yerinden son bir yılda 6 bin göç olmuş. Bizim partimize de 1780 kişi üye oldu. Fethiye’nin yerlisi de şehir dışında yaşayan da oldu. Burada isim listemiz var. Telaffuz edilen rakam 3 de 1’i” diye konuştu.
“TÜRKİYE’DE BİR KORKU İMPARATORLUĞU KURDULAR”
İnsanların korktuğunu ifade eden Demir konuşmasını sert ifadelerle sürdürdü. Demir “Türkiye’de bir korku imparatorluğu kurdular. Türkiye’de herkes CHP’liyim, İyi Partiliyim demekten korkuyor. Ama biz korkmuyoruz. Biz yürekli insanlarız. Sayın Öztürk’e bir şey daha söylemek istiyorum. 23 aydır CHP ilçe başkanıyım. Fethiye’de halk da bizi iyi tanıyor. Biz şu anda hiçbir kirli oyunun içinde olmadık. Kimseye komplo kurmadık. Biz olanları ve gerçekleri söyledik. Gerçeklerin de arkasında duruyoruz. Kirli işlerin içinde biz değiliz, onlar var. Bugün CHP’li hiçbir milletvekiline 10 bin dolar aldı diyemezler. Ama biz onlara belgeli sunarız. Her pislik onlarda bizde değil. Bu kadar ağır açıklamalarda bulunmak istemezdim. Bize ve vatandaşa kirli denildi. O yüzden bu kadar ağır konuştum” diye konuştu.
“BELEDİYE BAŞKANIMIZ’DA, CUMHURİYET BAŞSAVCIMIZ’ DA BEN’DE OLAYI BİLİYORDUK”
Geçtiğimiz günler de Fethiye’de sahte ruhsat verilmesi iddialarına karşı yapılan operasyon hakkında da konuşan Mehmet Demir “Belediye Operasyonu da, bizim Belediye Başkanımız Cumhuriyet Başsavcımızla beraber 8 aydır yürütülen bir olay. Belediye Başkanımız Alim Karaca’da ben de Cumhuriyet Başsavcımız da biz bu olayı biliyorduk. 2013-2014 yılında 3 milyon lira şirket hesabı zarar görmüştür. Bunu da biz basına açıklamak istiyoruz. Bunu da savcılığa suç duyurusunda bulunduk. 2019, 2021 arası bizim şirketimize müfettiş geldi. Bizim olduğumuz sürece 0 hata. Belgeleri var. Belediye’yi kazandığımız gün kirli insanları bu Belediye’den ayıklayacağız denildi ve gerçekten de tek tek ayıklanmaya başlandı. Kolay olmuyor. Bir soruşturma 1-1.5 sene sürüyor. Bir müfettiş geliyor. 9-10 ay bunları inceliyor. Kim kirli işlere bulaşırsa Belediyemize başvurun. Biz bunun gereğini yaparız. Kimseye acımayız. Babamızın oğlu olsa da” dedi. 
“SOKAĞA ÇIKMA YÜZÜNÜZ OLMADIĞI İÇİN BİZİ UFAK ŞEYLERLE SUÇLAMAYIN”
AKP İlçe Başkanına seslenerek konuşmasına devam eden Demir “Fethiye’de sokağa çıkamıyorsunuz. Bizler sokaktayız. Garibanın evinde soba yok, gıda yok, odun yakacağı yok. Bunları bilin sokağa çıkın. Ama sokağa çıkma yüzünüz olmadığı için bizi ufak şeylerle suçlamayın. Biz birlik beraberlik içindeyiz. Bizde çatlak ses yok. Onlarda 5 tane çatlak ses var. Onlar önce kendi işlerine bakacaklar sonra bize bakacaklar” dedi.
“YARIN İSTİFA ETSİNLER ERKEN SEÇİM KARARI ALSINLAR. DOLAR 9-10 LİRAYA DÜŞECEK”
Ekonomistlerin 12. Ayda doların 20 lira olacağını öngördüğünü belirten Demir “Tek çözüm var. Yarın istifa etsinler erken seçim kararı alsınlar. Dolar 9-10 liraya düşecek. Herkes rahatlayacak. Seçimden neden kaçıyorlar biz bunu anlamış değiliz. Seçimle geldiler seçimle gidecekler. Şu anda CHP’nin ayak sesleri geliyor. CHP iktidara geliyor. Biz ittifak ortaklarımızla düzgün bir şekilde gidiyoruz. Acil seçim gelirse doların düşeceğine inanıyoruz. CHP’de iyi kadrolar var” diye konuştu. 
“SOKAĞA ÇIKACAK YÜZLERİ OLMADIĞI İÇİN ÇIKAMIYORLAR”
CHP olarak şu anda çözüm ürettiklerini ifade eden Demir “Aile sigortası olsun, emekliye ikramiye olsun bizim genel başkanımız açıkladı. Bunlar vermiyordu vermekte istemiyorlar. Ama bir memur yetkilisi başka başka yerlerden 5 maaş alıyor. Kirli siyaset budur. Acilen Cumhurbaşkanımızı Fethiye’den istifaya çağırıyoruz. Türk Milleti’ni rahatlatsın. Dolar 6 liraya kadar düşsün. Esnafımız kan ağlıyor. Bugün marketlere gittiğimizde aldığımız ürünü yarın üç misliye alıyoruz. Halk alım gücünü kaybetti. İnsanlar zor durumda. 100 adet soba kampanyası yaptık, 150- 200 kişi talep ediyor. İnsanlar evine soba alamıyor. Bunları duymalarını istiyoruz.
Sokağa çıkacak yüzleri olmadığı için çıkamıyorlar. Biz bir ekip olarak başarılı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Onları Salı pazarında, Cuma pazarında, halkın içinde görmüyoruz. Sizden gören varsa haber versin bizde onları bir ziyarete gidelim” diyerek sözlerine devam etti. 
“AKP İLÇE BAŞKANINI SEÇİLDİKTEN SONRA ZİYARETE GİTTİK. İADEİ ZİYARETE BİZE GELMEDİ”
AKP İlçe Başkanını seçildikten sonra ziyarete gittiklerini ifade eden Demir “İadei ziyarete bize gelmedi. Biz Fethiye için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Biz bunu söylerken de sokağa çıkacak yüzleri olmadığını biliyoruz” dedi.
“GEÇİCİ KENT KART İLE İLGİLİ %90 HALKIN YANINDA BİR KARAR ALINACAK”
Pandemi döneminde nakit alışverişini kısıtlamak için şoför kartlarının iptal edilerek geçici kent kart sistemine geçildikten sonra hala şoför kartına dönülmeyerek vatandaşın daha fazla ücret ödemesine yol açan uygulama hakkında da konuşan Demir “Şoförler Cemiyeti Başkanı bizi ziyaret etti. Birlikte bizde Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu konuyu sunduk. Bu konu ayın birinde ki meclis toplantısında ele alınacak. Yüzde 90 halkın yanında bir karar alınacağına inanıyorum” dedi.


AK PARTİ İLÇE BAŞKANI TURGAY ÖZTÜRK NE DEMİŞTİ?
AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in “132 kişi AKP’den istifa ederek CHP’ye geçti” açıklamasına  “Ne yazık ki bazı kişi veya kişilerin kirli siyasetleri dolayısıyla bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Bizde tüm vatandaşlarımız gibi Fethiye'deki yazılı ve görsel basında çıkan haberler neticesinde CHP'de rozet takma töreninin olduğunu öğrendik. Ne yazık ki o gerçekleşen törende kirli siyaset yine kendini göstermiştir. Cuma günü gerçekleşen törende hiçbir CHP İlçe yetkilisi basın mensuplarının önünde yapılan üye sayısını ve partiye yeni gelen üyelerin hangi partiden geldikleri açıklamamışlardır. Fakat günler sonrası mail yolu ile ilçemiz Fethiye başta olmak üzere bir çok yazılı ve görsel basın mensubu arkadaşlarımızın maillerine “AK Parti'den Ayrılan 132 Kişi CHP'ye Geçti” başlığı altından bir haber metni ve fotoğrafları servis edilmiştir. Bazı medya kuruluşlarının da bu gerçeği yansıtmayan bilgi kirliliği içeren haber metnini kamuoyu ile paylaştığını gördük. Bu durum bizleri gerçekten çok üzmüştür. Çünkü bazı kişi veya kişilerin kirli siyasetlerine bağımsız basın mensubu arkadaşlarımızın da bulaştırılmaya çalıştığını gördük. Buradan açıkça ifade etmeliyim ki, partimizden istifa edip, CHP'ye üye olan partilimiz veya vatandaşımız yoktur. Tam tersine her geçen gün ailemizi daha da büyütmekteyiz. Bu haberi servis eden arkadaşlar bu yaptıkları haberin arkasında dursunlar ve delille konuşsunlar. Biz bu oyunları gelmeyiz ve gelmeyeceğiz de. Partimize ve şahsımıza yapılan ilk çirkin saldırı değildir bu haber. Ama elbette suçlular gün yüzüne kısa sürede çıkacak ve gerekli cezalarını alacaklardır. Adalet ve Kalkınma Partisi olarak biz bir ve diriyiz. Hiçbir zaman kirli siyasete bulaşmayacak ve kimsenin de oyununa gelmeyeceğiz” diyerek cevap vermişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN