Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

Yanan yerler yenilenebilir enerji alanı mı oldu?

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün Milas, Bodrum, Marmaris ve Köyceğiz ilçelerinde yaz aylarında meydana gelen ve yaklaşık iki hafta boyunca kontrol altına alınamayan orman yangınlarında bölgede çok sayıda zeytinlik ve tarım arazisinin Yenilenebilir Enerji Alanları olarak tespit edildiği ve ileride kamulaştırma amacıyla köylülerin arazilerine ait tapulara şerh konulduğu yönündeki iddiaları Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sordu.

Bodrum havalimanı taksicileri için Ergun’dan soru önergesi

İyi Parti Muğla Milletvekili Prof.Dr.Metin Ergun Bodrum Havalimanı’ nda taksi hizmetlerinin yürütülmesi için DHMİ tarafından ihaleye çıkılmasına yönelik TBMM’ye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteği ile soru önergesi verdi.

Fethiye İyi Parti, Akşener’e gitti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Denizli’ye geldi.Denizli’de yoğun bir katılım ile miting düzenleyen İyi Parti Meral Akşener’i dinlemeye İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’da katılım sağladı.

Çoban; “Recep Tayyip Erdoğan şahsi hırslarının esiri oldu”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Fatih Çoban Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında doların yükselmesi sonrasında açıklama yaptı. Çoban açıklamasında“Memlekette ki 1 kişinin inadından dolayı buraya kadar geldi Tayyip Erdoğan artık ülkeyi yönetme anlamın da şahsi hırslarının esiri oldu” dedi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’a Bodrumlu gazilerden tepki

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83'üncü yılında Bodrum'da anma töreni düzenlendi. Tören sonrası Bodrumlu gaziler, şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ı basın açıklaması ile kınadı.

Başkan Ünal, “ Şehit yakınlarına yapılan hakaret ve küfürler kabul edilemez”

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal, İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın şehit ağabeyine küfür etmesinin utanç verici bir durum olduğunu ifade ederek, 'Şehit ve ailelerine saygısızlığı ne şahsım olarak ne derneğimiz olarak asla kabul etmemiz mümkün değil' dedi.

Milletvekili Gökcan’dan, Lütfü Türkkan’a Tepki

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine küfür etmesinin utanç verici bir durum olduğunu ifade ederek, “Şehit ve ailelerine saygısızlığı ne şahsım olarak ne AK Parti olarak asla kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Başkan Çoban’dan filenin sultanlarına ziyaret

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve Yönetimi, Fethiye Bahçeşehir voleybol takımının Pazar günü Göztepe ile oynayacı maç öncesi motivasyon ziyaretinde bulundu.

Başkan Çoban, “Cumhuriyetin yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz”

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilan edilişinin 98'inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

İYİ Parti Fethiye, Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı, İYİ Parti’nin 4’üncü kuruluş yıl dönümünü ilçe binasında kutladı. Partililer tarafından yoğun katılımın gerçekleştiği kutlama etkinliğinde konuşan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, iktidara seslenerek “İlk seçimde siz gideceksiniz, iyiler biz millet ittifakı olarak geleceğiz” ifadelerinde bulundu.

Milletvekili Ergun’dan Milas Toprak Mahsullerine İlişkin Soru Önergesi

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Milas Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kiralanması iddialarının bir an önce açıklığa kavuşturulması, eğer böyle bir planlama varsa bölgedeki tarımsal üretimin geleceği açısından derhal bu işlemin durdurulması gerektiğini belirtti.

Başkan adayı Göktepe’den, Başkan Çoban’a ziyaret

Esnaf ve Sanatkarlar odası başkan adayı Tezcan Göktepe, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban’a ve yönetimine ziyarette bulundu.

Demirezen, “Behçet Saatcı Fethiye Belediyesine aday olursa kazanır”

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Geçmiş Dönemler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın İYİ Partide yürüyeceğini duyurmasının ardından bir değerlendirmede Doğru Parti Fethiye İlçe Başkanı Nurgül Demirezen’den geldi. Güzel bir seçim yaptığını belirten Doğru Parti Fethiye İlçe Başkanı Nurgül Demirezen, “Biz Behçet Saatcı’yı tebrik ediyoruz, iyi bir seçim yaptı. Çünkü bir yere girmesi gerekiyordu. Kendi seçimini güzel bir şekilde de değerlendirdi” dedi.

Milletvekili Ergun, “Kamuoyuna yansımış iddialara cevap bekliyoruz”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, bir soru önergeside Dalaman/Kapıkargın’daki TİGEM arazisinin için geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca kamulaştırılması konusundaki iddialarla alakalı olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle bir soru önergesinde bulundu.

Kulaç, “Behçet Saatcı deneyimli bir siyasetçi”

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Geçmiş Dönemler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya takmış olduğu İYİ Parti rozeti ile İYİ Partide yürüyeceğini duyuran Behçet Saatcı’ya partililerden değerlendirmeler gelmeye başladı. Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç, “Behçet bey Fethiye’mizde 4 dönem belediye başkanlığı yapmıştır. Deneyimli bir başkanımız Muğla’mıza ve Fethiye’mize hayırlı olmasını diliyorum ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Saatcı’nın konuşması kongreye damga vurdu

İYİ Parti Muğla Olağanüstü İl Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen ve geniş katılımlı yapılan kongrede mevcut başkan Davut Cumhur Akmeşe güven tazeledi. Akmeşe, “Muğla’da gezilmedik ilçe, köy, çalınmadık kapı bırakmayarak Genel Başkanımız Meral Akşener’i Başbakan yapmak için var gücümüzle korkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız.” dedi. Öte yandan partiye geri dönen ve bir konuşma yapan Behçet Saatcı’nın konuşmaları kongreye damga vurdu. Saatcı, “Niye gittim, niye geldim diyenler var bana. Bu yapıda benim harcım var arkadaş. Bu yapıda, 2016 yılının 19 Temmuz'undan itibaren benim bu yapıda harcım var. Dün gelende bugün gelende aynıdır. Kendime bir pay çıkarmak için söylemiyorum ama bunu merak eden arkadaşlar var.” diye konuştu.

Uğur Dündar ile Demokrasi Arenası’nda söz gençlerin!

Gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası programının bu haftaki konukları YouTuber Oğuzhan Uğur, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taylan Yıldız ve Gazeteci Mine Özbek oldu. Fethiye Beşkaza Meydanında gerçekleşen programa ilgi yoğun oldu.

Saatcı resmen İYİ Parti'de

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Geçmiş Dönemler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya takmış olduğu İYİ Parti rozeti ile İYİ Partide yürüyeceğini duyuran Behçet Saatcı bugün İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatında Başkan Ali Fatih Çoban eşliğinde resmen üyeliğini gerçekleştirdi.

Behçet Saatcı, İYİ Parti rozetini taktı

Fethiye Belediyesi eski başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, İyi Parti'ye geri döndü. Saatcı'ya rozeti, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

İyi Partili Ergun Paris Anlaşması ile ilgili konuştu

İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun TBMM Genel Kurulu’nda onaylanan Paris Anlaşması ile ilgili konuştu.

Başkan Adayı Demirtaş’tan, Başkan Çoban’a Ziyaret

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetimini ziyaret etti.

İYİ Parti’den Aşure Etkinliği

İYİ Parti Muğla Kadın Politikaları Başkanlığı öncülüğünde Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure etkinliği düzenlendi.

AK Partili Özkan için bir suç duyurusu da Fethiye’den

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan'ın Beyaz TV'de katıldığı bir programda kullandığı, 'İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP'yi dizaynetmeyi başaramayan, FETÖ'nün kurduğu bir partidir.' sözlerine karşılık, İYİ Parti Fethiye İlçe teşkilatı da suç duyurunda bulundu. İYİ Partiye iftira atıldığını belirten İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Hem yerelde hem genelde, kararlı adımlarla iktidara yürüyen İYİ Parti’ye iftira atılmasın! AKP’nin tahtını sallayan, saltanatını sarsan, ülkemizdeki siyasi dengeleri alt üst eden Cesurlar Hareketi’ne saldırılar olmasın!” dedi.

Çoban, “Yüz yüze eğitim hayatı sorunlarla ve yine andımız okunmadan başlıyor”

Yüz yüze eğitimden uzak geçen bir buçuk yılın ardından okulöncesi ile ilk ve orta dereceli okullar yeniden tam zamanlı olarak eğitim öğretime açıldı. Okulların yeniden yüz yüze eğitime açılmasıyla bir basın açıklaması yayınlayan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Ülke genelinde 18 milyon civarında öğrencimiz nihayet yüz yüze eğitimle buluşuyor. İlk ve orta öğretim kurumlarımız, sağlanan olanaklar ölçüsünde hazırlıklarını yapabilirlerken, özellikle son aylarda yine artan pandemi tehlikesi nedeniyle veliler, haklı olarak eğitim öğretim sezonunu adeta diken üstünde karşılıyor” dedi.

İYİ Parti Köyceğiz Yönetimi İstifa Etti

İYİ Parti’de istifa depremi oldu. Köyceğiz İlçe Başkanlığı Yönetimi istifa etti.

Çoban, “Seçilmişler ve atanmışlar üsluba ve lisana özen vermeli”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın geçtiğimiz günlerde karıştığı küfürlü telefon görüşmesi hakkında açıklamalarda bulunarak, “Seçilmişlerin ve atanmışların temsil ettiği vatandaşları düşünerek, kurdukları cümleye, kullandıkları üsluba ve lisana özen ve ehemmiyet göstermeleri gerekmektedir” dedi.

AK Partili Özkan için İyi Partililer’den suç duyurusu!

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın Beyaz TV’de katıldığı bir programda kullandığı, “İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP’yi dizayn etmeyi başaramayan, FETÖ’nün kurduğu bir partidir.” sözlerine karşılık, İYİ Parti teşkilatları; ülke genelinde suç duyurunda bulundu.

Ergun, “Yüz binlerce zeytin ağacı yandı”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla'da orman yangınları esnasında zeytinlikleri yanan vatandaşların sorunları ve zeytinliklerini yeniden oluşturma sürecindeki talepleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Zeytincilikle uğraşan vatandaşların durumlarının aciliyet gerektirdiğini vurgulayan İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, “Yangınlarda on binlerce hektar ormanlık alan ile birlikte yüz binlerce zeytin ağacı da yanmış ve bu bölgelerde zeytincilikle uğraşan vatandaşlarımız geçim kaynaklarını kaybetmişlerdir. Bu hususta vatandaşlarımızın yangınlar sebebiyle kaybettikleri bu seneki zararlarının tazmin edilmesi aciliyet arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

İyi Parti’den Türsab’a ziyaret

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Yürütme Kurulu Başkanı Özgen Uysal’a ziyarette bulundu.

Milletvekili Ergun, “Yangın bölgesindeki çiftçilerimizin su borçları affedilmeli”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, Seydikemerli çiftçilerin ve üreticilerin sulama birliğinden kullandıkları su bedellerini ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir soru önergesi sundu. Seydikemerli çiftçi vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerektiğini belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, “Borçlarını ödeyemediği için birçok çiftimiz takibata uğramaktadır. Dolayısıyla Seydikemerli çiftçilerimizin yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesi ve hafifletilmesi konusunda bazı adımlar atılması gereği açıktır” dedi.