Karagedik Haberleri

Karagedik Haberleri

50 YIL SONRA GELEN BÜYÜK YATIRIM

Fethiye’nin Karagedik Mahallesine 52 bin metre karelik parke yatırımı yapılıyor. Yatırımdan mahalle halkının memnun kaldığını ve emeği geçen herkese teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Muhtarı Niyazi Canözü, “Mahallemize 50 yıl sonra ilk defa böyle bir yatırım yapıldı. Mahalle halkımız bu yatırımdan çok mutlu. Mahallemize bu yatırımı yapan Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

MEMLEKET PARTİSİ FETHİYE İLÇE BİNASI AÇILDI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce son olarak, Memleket Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı’nın açılış törenine katıldı. Karagedik Mahallesi’nde gerçekleşen programda İlçe Başkanı Halil Ergenay, ilçe yönetimi ve partililer yer aldı.

Şampiyonlardan Kaymakam Balcı’ya ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği Türkiye Okullar arası “bocce” şampiyonasında 24 okul takım arasında Türkiye birinciliğini kazanan Karagedik Ortaokulu Bocce takımından Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya ziyaret.

Şampiyon Öğrenciler Davul Zurnayla Karşılandı

Fethiye Karagedik Ortaokul Müdürü İlkay Şumur ve öğrencileri, Aydın’da düzenlenen Bocce ve Dart Türkiye Şampiyonluğu’nda büyük bir başarıya imza attılar. Bocce Branşında Türkiye Şampiyonluğu kupasını kazanan Fethiye Karagedik Ortaokulu öğrencileri davul zurna eşliğinde karşılandı.

Karagedik Ortaokulu Türkiye Şampiyonu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları tarafından Aydın- İncirliova’da düzenlenen 24 ilin katıldığı Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Anadolu Yıldızlar Ligi maçlarına Muğla’yı temsilen kız ve erkek takımları ile katılan Karagedik Ortaokulu Bocce Branşı’nda Türkiye Şampiyonu oldu.

SEYDİKEMERLİ OKUL MÜDÜRÜNÜN BAŞARISI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Fethiye Karagedik Ortaokulu Müdürü İlkay Şumur, planlı ve disiplinli çalışması sonucu ortaya koyduğu başarı herkese örnek oldu. Şumur’un spora yönelen öğrencilere verdiği destek dolayısıyla 77 öğrencisi bulunan Karagedik Ortaokulu’nun 43 öğrencisi lisanslı sporcu oldu.

İTFAİYEDEN ENGEREK OPERASYONU

Kış uykusuna yatan soğukkanlı hayvanlar havaların ısınmaya başlaması ile beraber uyanmaya başladılar. Kış uykusundan uyanarak yolunu şaşırıp bir eve giren engerek yılanı Fethiye İtfaiyesi Ekipleri tarafından yakalanarak doğal ortamına salındı.

ŞAMPİYONLARDAN KARACA’YA ZİYARET

Muğla ardından Antalya’da yapılan BOCCE maçlarına Fethiye’den katılan Karagedik Ortaokulu öğrencileri ve okul yöneticileri Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret ederek kupa sevincini paylaştılar.

Bocce Müsabakalarında Şampiyon Karagedik Ortaokulu

Okul sporları Bocce İl Birinciliği müsabakalarında 4 kategorinin 4’ünde de başarılı olan Karagedik Ortaokulu şampiyon oldu.

Muhtar 'Niyazi Canözü' Tekrar Başkan Seçildi

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanlığı seçimlerinde Karagedik Mahallesi Muhtarı Niyazi Canözü 19 oy ile güven tazeledi. İki liste ile gidilen seçimde Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük 14 oy aldı. Başkan Canözü, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Kazanan Fethiye Muhtarlar Derneğidir” ifadelerini kullandı.

Muhtar Canözü, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Tekrar Aday Olduğunu Açıkladı

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, 5 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşecek olan olağan genel kurulda başkanlık için tekrar aday olduğunu açıkladı. 6 yıldır Fethiye Muhtarlar Derneğine başkanlık yapan Karagedik Muhtarı Canözü, “Tekrar seçildiğimiz taktirde dernek olarak en az 10 öğrencimize burs vermek istiyoruz” dedi.

Başkan Canözü, “Muhtarlarımız özveriyle çalışıyor”

Koronavirüs salgınıyla mücadelede ve yerel düzeyde faaliyetlerin yürütülmesinde muhtarlıklar önemli bir rol üstleniyor. Karagedik Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Muhtarlarım yemeyi, içmeyi bırakmış canla başla hizmet ediyor” dedi.

Fethiye Muhtarlar Derneğinin kongre tarihi belli oldu

Fethiye Muhtarlar Derneğinin kongresi 5 Temmuz’da yapılacak. Yapılacak olan kongrede Karagedik Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, başkanlık için tekrar aday olup olmayacağını son hafta karar vereceğini belirtti. Karagedik Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Yeni dönemde adaylığım yönünde muhtar arkadaşlarımızdan yoğun bir ilgi var. Adaylığım açıklamasında son haftaya kadar bekleyeceğim” dedi.

15 ay sonra cesedi bulunan Burhan Aykurt, 32 ay sonra toprağa verildi

Fethiye’de 2018 yılının Kasım ayında esrarengiz bir şekilde kaybolan ve 15 ay sonra Dalaman’ın Kavacık mahallesinde bir çoban tarafından ormanlık alanda cesedi bulunan ve 17 aydır da Muğla Adli Tıp’ta otopsi için bekleyen Burhan Aykurt’un cenazesi Karagedik Mahalle Mezarlığında defnedildi.

Maden Ocağında 40 metrelik Tünele Düşen Genç Filmleri Aratmayan Bir Operasyonla Kurtarıldı

Fethiye’nin Karagedik Mahallesi’nde merak ettikleri maden ocağına giren 5 arkadaştan biri dikkatsizlik sonucu 40 metrelik tünele düştü. Arkadaşlarının 112 çağrı merkezinden yardım istediği genç jandarma arama kurtarma(jak),itfaiye ,AFAD, AKUT ve 112 Acil Sağlık ekibinin yaklaşık iki saat süren filmleri aratmayan operasyonuyla kurtarıldı.

Park halindeki aracı soyan 2 kişi tutuklandı

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ekipleri, Karagedik Mahallesi’nde park halindeki otomobilden araç teybi, 2 adet hoparlör, amfi ve bas cihazının çalındığı ihbarını aldı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. 

Fethiye’de kabak ve barbunya üreticileri, dona teslim oldu

Fethiye’de kabak ve barbunya üreticileri, dona teslim oldu. Önceki gece hava sıcaklığının birden bire düşmesi nedeniyle kabak ve barbunya bahçelerini don aldı. Üreticiler, Nisan ayında meydana gelen bu olay karşısında şaşkınlık yaşadılar. 

Karagedik Pazaryeri açıldı

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, Karagedik halkının talepleri doğrultusunda Karagedik Mahallesi’nde pazaryerini bölge halkının hizmetine sundu.

Karagedik Mahallesi’nde Korona Taraması

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınında tedbirlere uyulmaması, salgının kontrolünü de zorlaştırıyor. Fethiye’nin Karagedik Mahallesi’nde, bazı vatandaşların geçtiğimiz hafta içinde bir cenaze törenine ve taziyeye katılmasının ardından mahallede salgının artmaya başlaması üzerine hemen tedbir alındı. Mahallede dün akşam saatlerinde 110 vatandaş, filyasyon ekipleri tarafından tek tek tarandı.

Üç ton çöp topladılar

Fethiye Belediyesi ve Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar, Çalış, çevre yolu kavşağı’nda Karagedik Mahallesi ve Ölüdeniz’de çöp topladılar. 

Canözü, “Muhtarlarımız oldukça özverili çalıştı”

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Mahallesi Muhtarı Niyazi Canözü, 2020 yılını değerlendirdi. Dernek Başkanı Canözü, “2020 yılında pandemi süreci yaşadık. Tüm muhtarlarımız bölgesinde özverili bir çalışma içerisinde oldu. Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması adına büyük çaba gösterdiler” dedi.

Karagedik Mahallesi semt pazarına kavuşuyor

Karagedik Mahallesi halkı, yıllardan bu yana beklediği semt pazarına kavuşuyor. Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü’nün yoğun girişimleri sonucunda, semt pazarı konusu Fethiye Belediye Meclisi’ne taşınıyor. Muhtar Canözü, “Mahallemizde bir semt pazarına ihtiyacımız var. Yıllardır bunun için yoğun bir çaba harcıyoruz. İhtiyaç daha da fazlalaştığı için süreci hızlandırdık” dedi.

Muhtar Canözü Dağıtımları Kendisi Yapıyor

Karagedik Mahallesi Muhtarı aynı zamanda Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için; Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen maske ve kolonya ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 65 yaş ve üstü vatandaşlara hitaben kaleme aldığı mektuptan oluşan paketlerin dağıtımına başladı.

8 Yıldır Yatağa Mahkum

Fethiye’nin Karagedik mahallesinden 39 yaşındaki evli 2 çocuk babası Recep Aykurt geçirdiği trafik kazasının ardından felç durumuna düştü. Hastane hastane tedavi gören ancak bir türlü iyileşemeyen Aykurt yatağa mahkum oldu. Tam 8 yıldır bu haliyle zor anlar yaşayan Recep Aykurt yetkililer ya da hayırseverlerden kendisine bir lift cihazı sağlanmasını beliyor.

Öğrenciler Harçlıkları İle Mama Aldılar

Fethiye’de bulunan Karagedik İlk ve Ortaokulu birinci ve beşinci sınıf öğrencileri, Doğa Eğitim Parkı Projesi kapsamında Fethiye Hayvan Eğitim Destek Derneği’ni ziyaret ettiler. Minik öğrenciler harçlıkları ile aldıkları kedi ve köpek mamalarını da dernek yöneticilerine teslim ettiler.

FETHİYELİ KAYIP BURHAN İÇİN CİNAYET ŞÜPHESİ

Fethiye’nin Karagedik Mahallesi’nde yaşayan, 29 Kasım 2018’de “İzmir’e gidiyorum” diyerek kayıplara karışan 35 yaşındaki Fethiyeli berber Burhan Aykurt’un bir türlü bulunamaması akıllara cinayet şüphesini getiriyor. Kayıp Burhan için Fethiye polis ve jandarması tüm Türkiye’de aramayı sürdürürken, ATV’de “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında Burhan Aykurt’un yakınları ve arkadaşları bulunması için görüşlerini anlatıyor. Burhan Aykurt’un yanında bulunduğu iddia edilen 80 bin TL’nin elinden alınıp, öldürüldüğü tartışılıyor.

Muğla’yı temsil edecekler

Antalya Kemer’de yapılacak olan Okul Sporları Bocce branşı Türkiye Şampiyonasında Muğla’yı Fethiye Karagedik Ortaokulu temsil edecek.

Karaca, “Altın Çamura Düşse de Değerini Kaybetmez Çünkü Çamur Yapışmaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca seçim gezileri kapsamında Karagedik Mahallesi’nde halkla kucaklaştı. Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya vatandaşlar ön sıralarda yer alabilmek için saatinden önce gelerek toplantı saatini beklediler. Salonun içi tıklım tıklım dolarken, salon dışında da aşırı yoğunluk oluştu.

Kayabaş “Büyük projelerle geliyoruz”

Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, seçim çalışmaları kapsamında Karagedik Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Program öncesinde büyük bir sevgi ve teveccüh ile karşılanan Kayabaş, Fethiye’nin mega kent olma yolundaki projelerini anlattı. Halkın yoğun katılımının olduğu miting etkinliğinde Kayabaş, büyük projelerle Fethiye’nin örnek bir şehir olacağını vurguladı.

BOCCE’DE FİNALDE YARIŞTILAR

Antalya Kemer’de yapılan Okul Sporları Bocce branşında Fethiye’den katılan Karagedik Ortaokulu’ndan finallere katılmayı başaran takım başarıyla dönüyor.