Muhtarlar Derneği Başkanı Haberleri

Muhtarlar Derneği Başkanı Haberleri

BAŞKAN ARAS MUHTARLARLA BULUŞTU

Belediye A.Ş. işletmesi olan Bitez Kafe ve Restoran'da düzenlenen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, ilgili birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

50 YIL SONRA GELEN BÜYÜK YATIRIM

Fethiye’nin Karagedik Mahallesine 52 bin metre karelik parke yatırımı yapılıyor. Yatırımdan mahalle halkının memnun kaldığını ve emeği geçen herkese teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Muhtarı Niyazi Canözü, “Mahallemize 50 yıl sonra ilk defa böyle bir yatırım yapıldı. Mahalle halkımız bu yatırımdan çok mutlu. Mahallemize bu yatırımı yapan Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Başkan Öztürk, muhtarlarla buluştu

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarların istek ve taleplerini dinledi.

Muhtarlar Günü coşkuyla kutlanacak

Köy ve mahallelerde tüzel kişiliği temsil eden muhtarlar için 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü olarak ilan edildi. 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü tüm muhtarların muhtarlar gününü kutladı. Muhtarlar Günü kapsamında 19 Ekim 2021 Salı günü saat 10.30’da Fethiye Kaymakamlığı Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek. Törenin ardından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat beraberinde Fethiye belediye Başkanı Alim Karaca Fethiye Muhtarlar Derneğine ziyarette bulunacak. Mahallelerdeki bütün sorunlara gece gündüz demeden koşan muhtarların gününü kutlayan Başkan Niyazi Canözü, “19 Ekim muhtarlar günümüzün öncelikle ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Sodra ve Kansız’dan, Başkan Canözü’ne ziyaret

Gelecek Partisi Milas İlçe Başkanı Murat Sodra ve yönetimi beraberinde Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız ve yönetimi Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Sohbet havasında geçen ziyarette bölge sorunları ve değerleri konuşuldu.

Köyde ev yaptırmak isteyenlere müjde!

Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelikle tarımsal amaçlı yapıların kapsamına ‘bağ evi' de dahil edildi. Böylelikle evler için ruhsat zorunluluğu kaldırıldı. Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Köy yerlerinde ki çıkan bu yasayı olumlu buluyoruz. Ancak şehir içerisinde de kesinlikle imar planlarının uygulanmasını bekliyoruz” dedi.

Başkanlardan Manavgat’a geçmiş olsun ziyareti

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven Başkan ve Seydikemer Postası Gazetesi imtiyaz sahibi Zekeriya Şahin’den Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin'e geçmiş olsun ziyareti.

Başkan Çoban, “Muhtarlar yönetimin can damarıdır”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

FTSO’dan Fethiye Muhtarlar Derneği’ne Ziyaret

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, geçen 5 Temmuz’da gerçekleştirilen seçimde güven tazeleyen Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ve yeni yönetimi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette birlik beraberlik mesajı veren Başkan Çıralı, belediyeler ve tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bir arada hareket ederek Fethiye’de yaşanan sorunlara ortak tepki koyması gerektiğini belirtti.

Seydiler Kilimi’ne mağazalar ve vatandaşlardan talep arttı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Türk Marka ve Patent Kurumu’ndan coğrafi işaret tescil belgesi alınan Seydiler Kilimi’ne talep arttı. Yok olma noktasına gelinmişken halı mağazalarından ve hediyelik eşya talebiyle vatandaşlardan çok sayıda sipariş aldıklarını belirten Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, kilim dokumayı bırakan kadınların yeniden tezgahlarının başına geçtiğini belirterek FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’ya teşekkür etti.

Seydikemer’den anlamlı ziyaret

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve Gazeteci Zekeriya Şahin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Muhtar Canözü, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Tekrar Aday Olduğunu Açıkladı

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, 5 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşecek olan olağan genel kurulda başkanlık için tekrar aday olduğunu açıkladı. 6 yıldır Fethiye Muhtarlar Derneğine başkanlık yapan Karagedik Muhtarı Canözü, “Tekrar seçildiğimiz taktirde dernek olarak en az 10 öğrencimize burs vermek istiyoruz” dedi.

Başkan Canözü, “Muhtarlarımız özveriyle çalışıyor”

Koronavirüs salgınıyla mücadelede ve yerel düzeyde faaliyetlerin yürütülmesinde muhtarlıklar önemli bir rol üstleniyor. Karagedik Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Muhtarlarım yemeyi, içmeyi bırakmış canla başla hizmet ediyor” dedi.

Fethiye Muhtarlar Derneğinin kongre tarihi belli oldu

Fethiye Muhtarlar Derneğinin kongresi 5 Temmuz’da yapılacak. Yapılacak olan kongrede Karagedik Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, başkanlık için tekrar aday olup olmayacağını son hafta karar vereceğini belirtti. Karagedik Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Yeni dönemde adaylığım yönünde muhtar arkadaşlarımızdan yoğun bir ilgi var. Adaylığım açıklamasında son haftaya kadar bekleyeceğim” dedi.

Bazı Sivil Toplum Kuruluşları’ndan Montrö bildirisine kınama

Fethiye’de bazı sivil toplum kuruluşları, 104 emekli amiralin yayımladığı Montrö bildirisini kınadı. Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen açıklamada, “Gücünü milli iradeden alan Türkiye’mizin bekasını koruyacak olan, yine aziz milletimizdir. Muhtıra tarzında gece yarısı servis edilen bildiriye imza atan emekli amiraller bir an önce hukuk önünde hesap vermelidir” ifadeleri kullanıldı. 

Başkan Otgöz’e teşekkür ziyareti

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Seydiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Güven beraberinde yeni yönetim ile birlikte, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür ziyaretinde bulundular. 

Güven, birlik beraberlik bozulmasın  

Seydikemer Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulunda tek liste ile gidilen seçimde Mehmet Güven, 3. Kez güven tazeledi. Seydikemer Muhtarlar Derneği yönetim kuruluda yeni isimlerden oluştu. Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, “Muhtarlar derneği seçimini Mehmet Güven kazanmamıştır, Seydikemer muhtarları kazanmıştır” ifadelerini kullandı. 

Canözü, “Muhtarlarımız oldukça özverili çalıştı”

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Mahallesi Muhtarı Niyazi Canözü, 2020 yılını değerlendirdi. Dernek Başkanı Canözü, “2020 yılında pandemi süreci yaşadık. Tüm muhtarlarımız bölgesinde özverili bir çalışma içerisinde oldu. Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması adına büyük çaba gösterdiler” dedi.

Muhtar Canözü Dağıtımları Kendisi Yapıyor

Karagedik Mahallesi Muhtarı aynı zamanda Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için; Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen maske ve kolonya ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 65 yaş ve üstü vatandaşlara hitaben kaleme aldığı mektuptan oluşan paketlerin dağıtımına başladı.

Konfederasyona Üye Olmayı Hedefliyorlar

Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hayrettin Akay ve Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, FRT Televizyonu’nda Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce programına konuk oldular. Muhtarların sorunları ve federasyonun kuruluş süreci hakkında bilgi aktaran Akay, “Federasyonun kurulması için 6-7 ay bir çalışma sürecimiz oldu. 13 ilçemiz, 10 derneğimiz var. İnşallah muhtarlarımızı en kısa sürede bir çatı altında toplamayı düşünüyoruz” dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİN HEPSİNİ YAPACAĞIZ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, Belediye Birim Müdürleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

SEYDİKEMER MUHTARLARINDAN GÜRÜN’E TAM DESTEK

Muğla Büyükşehir Belediyesinin Eşen Mahallesinde başlatmış olduğu Atıksu arıtma tesisi temel atma töreninde konuşan Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, “Seydikemer yeni ilçe oldu. Başkanımız Dr. Osman Gürün’e gittik, biz taşın altına elimizi koymaya hazırız dedik başkanımız ise yüreğini koydu. Bizde muhtarlar olarak gövdemizi koyacağız ve başkanımızı destekleyerek aynı şekilde devam etmeye çalışacağız” dedi.

KARAYİĞİT “ÇİFTÇİ ÜRETMEZSE TÜRKİYE VE HATTA DÜNYA AÇ KALIR”

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’in Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan törene; Fethiye Ziraat Odası yönetimi ile meclis üyeleri, Fethiye İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Şaban Sarıkaya, Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi başkanı Dr. Nalan Ünal ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Muhtarlar Derneği başkanı Niyazi Canözü ve mahalle muhtarları katıldılar.

Güç Birliği Kararlı "Fethiye Üniversitesini İstiyoruz"

Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve MHP İlçe Başkanı Cengiz Çay’ı ziyaret ederek Fethiye Üniversitesinin kurulması amacıyla “Fethiye’ye Üniversite Yakışır” adıyla açılan imza kampanyasına destek istediler.

SEYDİKEMERLİ MUHTARLARDAN KAYMAKAM ÇALIK’A ZİYARET…

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve beraberindeki bazı mahalle muhtarları Kaymakam Ekrem Çalık’ı ziyaret ederek, bölgenin sıkıntıları ve eksiklikleri hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Muhtardan Geleneksel Aşure İkramı

Karagedik Mahallesi Muhtarı Niyazi Canözü mahallesinde 4 yıldır geleneksel hale getirdiği aşure etkinliğini bu yılda bin kişilik aşure dağıtarak devam ettirdi. Fethiye’nin başarılı mahalle muhtarlarından Karagedik Mahallesi Muhtarı aynı zamanda Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü mahallesinde 4 yıl önce başlatmış olduğu aşure etkinliğini de bu yılda sürdürdü.

Muhtarlar Vali Çiçek’i Ziyaret Etti

Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Arık, Muğla Muhtarlar Federasyonu Temsilcisi Hayati Zorlu ve muhtarlardan oluşan heyet, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.

Muhtarlar Günü Kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de 19 Ekim Muhtarlar Günü törenle kutlandı. Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Yılmaz Demirelli, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, CHP Fethiye İlçe başkanlığı adına ilçe sekreteri Abdullah Türk, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, Fethiye’de görev yapan mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, daire ve kurum amirleri katıldı.