Yatırım Haberleri

Yatırım Haberleri

İKAMETGAHI SEYDİKEMER’E YAPALIM, DAHA ÇOK HİZMET ALALIM

Seydikemer Belediyesi’nin Ceylan Mahallesinde devam eden parke çalışmalarını yerinde inceleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür eden Ceylan Muhtarı Erdoğan Kiraz, Seydikemer’e daha çok yatırımların gelmesi için vatandaşların ikametgahlarını ilçeye aldırmaları gerektiğine dikkat çekti.

TÜRK KRİPTO PARASI DÜNYA PİYASASINI SARSACAK

İş insanı Muhsin Bayrak’ın 2021 yılında kurduğu teknoloji alanında ki ilk yatırımı olan Abstocks kripto alım satım platformunun yüzde 60’nı Dubainin kurucu ailelerinden El Maktum ailesine sattığı öğrenildi.

ESKİ HALİNDEN ESER YOK!

Marmaris İçmeler’de yaklaşık 30 yıldır çivi çakılmayan, görüntü ve çevre kirliliğinin yanı sıra güvenlik anlamında da sıkıntı yaratan eski otel inşaatı, nihayet hayata döndürülüyor. Yeni yatırımlarla büyüyen Marmaris, Kızılbük GYO’nun öncülüğünde İçmeler’deki otel inşaatının tamamlanmasıyla yepyeni bir görünüme kavuşmanın yanı sıra binlerce kişiye de istihdam sağlaması öngörülüyor. 

MADNASA TÜRKBÜKÜ'NE İNGİLİZ VE ORTA DOĞU PAZARINDAN TALEP YAĞIYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yatırımlarını sürdüren AB Grup Holding, 1 Ağustos itibariyle projelerini tamamladığı Madnasa Türkbükü'nde yaşamı başlattı. Bu çerçevede, başta İngiltere olmak üzere orta doğunun çeşitli ülkelerinden yabancı uyruklu vatandaşlara satış yapıldığını söyleyen AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Muhsin Bayrak, " Madnasa Türkbükü'nde Ağustos itibariyle yaşam başladı. 20 gündür inanılmaz bir canlılık ve inanılmaz bir talep var. Helikopter ile 2 müşteri evlere bakmaya geldi. Dünyanın gözü şuan Bodrum'da " dedi.

Bodrum’a 3 yeni okul müjdesi

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Mumcular Mahallesi'ne eğitim yatırımları müjdesi verildi. Bir ilkokul, bir ortaokul ve bir bağımsız anaokulu binasından oluşacak 3 yeni okul yatırımının 2023 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Başkan Aras: “2022 yatırım bütçemiz 341 milyon TL’yi aştı”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla geçtiğimiz yıl başlattığı çalışmalar çerçevesinde 'Katılımcı Bütçe Görüşmeleri' devam ediyor. Başkan Aras, 2022 yatırım bütçemiz 341 milyon TL'yi aştı' dedi.

ORTACA BELEDİYESİ YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

Fevziye ve Sarıgerme Mahalleleri bağlantı yolları saygı asfalt ile kaplandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir “Biliyorsunuz kültürümüzde yol medeniyettir. Bu kapsamda ilçemizde bulunan yolların yenileme çalışmalarını ara vermeksizin yapıyoruz. Biz inanıyoruz ki yerel yönetimlerin başarısı şehirleri bayındır hale getirilmesi nispetinde değerlendiriliyor. İlçemizde çok şükür sorunlu yollarımız kalmadı dedi.

BAŞKAN KARACA, “334 KİLOMETRELİK HAT DÖŞENDİ”

“Fethiye” programına konuk olan ve Fethiye’yi değerlendiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “ Fethiye’de 334 kilometrelik hat döşendi. 5 kurum ortaklığında yapılıyor. Bölgede ciddi bir internet sorunu vardı. Pandemide uzaktan eğitimle ilgili bölgemizde yaşayan öğrencilerden ciddi talepler oldu. Vatandaşlarımıza hak veriyorum. Fakat yapılan yatırımların da onlar için olduğunu ve şehir için yapıldığını bilmelerini istiyorum. Hiçbir belediye başkanı kolay kolay alt yapıya girmez. Bu cesur bir adımdır” şeklinde konuştu.

50 YIL SONRA GELEN BÜYÜK YATIRIM

Fethiye’nin Karagedik Mahallesine 52 bin metre karelik parke yatırımı yapılıyor. Yatırımdan mahalle halkının memnun kaldığını ve emeği geçen herkese teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Muhtarı Niyazi Canözü, “Mahallemize 50 yıl sonra ilk defa böyle bir yatırım yapıldı. Mahalle halkımız bu yatırımdan çok mutlu. Mahallemize bu yatırımı yapan Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KARACA, “ALT YAPI SORUNUNU ÇÖZDÜK”

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazeteciler ile kahvaltıda buluşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye’nin sorunlarını ve bu zaman kadar yapılan çalışmalar hakkında basına bilgiler aktardı.

Okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor

2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları ara vermeden devam ediyor. 13 ilçede büyük onarım ve güçlendirme çalışmaları, temel eğitim okullarının yenilenmesi, çehresinin güzelleştirilmesi gerçekleştirilirken yatırım programında yapımına başlanan yeni okul binalarının inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, sahada devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere Yatağan ilçesini ziyaret etti.

BOZKURT GRUP İNŞAAT’TAN TANITIM KAHVALTISI

Turizm şehri Fethiye yaz sezonunun dışında birçok yerli ve yabancı turistin yaşamlarının kalanını devam ettireceği kent haline geldi. Bu anlamda bölgede inşaat ve emlak sektörü de olağanüstü şekilde gelişti. Fethiye’de iki yıldır yatırımlarını sürdüren Bozkurt Grup İnşaat yerel emlakçı ve diğer inşaat şirketleri ile tanıtım kahvaltısı gerçekleştirdi.

Milas’ta süt birliği üyelerine hayat sigortası

Fiziki yatırım ve hizmetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de üyelerinin yanında olan Milas Süt Birliği, özel bir banka ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile tüm üyelerine hayat sigortası yaptırdı.

Seydikemer’de üreticilere makine ve ekipman dağıtıldı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi kapsamında Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen makine ve ekipman teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Dünya ile rekabet etmek için kaliteli üretim yapmak zorundayız. Başka çaremiz yok” ifadelerini kullandı.

Milas’ta Üreticiye Makine -Ekipman Dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığını Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi çerçevesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 1056 üreticiye 1056 makine-ekipman dağıtımı başladı. Milas ilçesi 342 üreticiye makine-ekipman hak kazanarak ilk sırada yer aldı.

Muğlalı çiftçiye 9 milyon liralık ekipman desteği

Tarım ve Orman Bakanlığını Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi çerçevesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bin 56 üreticiye bin 56 makine-ekipman dağıtımı başladı.

Başkan Otgöz: “Seydikemer Ekonomisi İvme Kazanacak”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında düzenlenen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis toplantısına katıldı.

Geri Dönüşüm tesisiyle 7 Milyon 932 Bin TL tasarruf

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin çevreci yatırımlarından mobil konkasör şantiyesinde 2018 yılından bu yana yaklaşık 259 bin ton hafriyat toprağı ve inşaat atığını bertaraf ederken, bu atıklardan 161 bin 923 bin metreküp malzeme üretti.

Zirai Ambalaj Atıklarının Bertarafı Projesi Çevre Dostu ve Sürdürülebilir Olmasıyla Dikkat Çekiyor

Muğla Valiliğinin himayelerinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Muğla Vakfı ve MUÇEV ortaklığında hayata geçirilen doğa dostu “Bitki Koruma Ürünleri ve Gübre Ürünleri Zirai Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Bertaraf Projesi” ile zirai ambalaj atıklarının olumsuz etkileri bertaraf ediliyor.

Türkiye’ye örnek proje ‘Buzağım Doğdu’ ihbar hattı

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Türkiye'de ilk defa Muğla Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı'nın katkıları ile 'Buzağım Doğdu' ihbar hattı kurdu. Uygulamada pilot ilçe olarak seçilen Menteşe ilçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğünden veteriner hekimler her gün en az 15 buzağı doğumuna giderek buzağıların ilk bakımını yapıyor, hayvan sahiplerini bilgilendiriyor ve buzağı sahiplerine hediyeler veriyor.

Seydikemer TDİOSB’de Dev Adım

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) öncülüğünde Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde kurulacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesi, tüzel kişilik kazanarak Türkiye’nin 33’üncü tarıma dayalı organize sanayi bölgesi oldu. 1200 dekar alan üzerinde 40 bin büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olacak projenin 2500 kişiye istihdam sağlayacağını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Çok önemli bir süreci daha tamamlayarak inşaat aşamasına bir adım daha yaklaştık. Dev bir yatırımı bölgemize kazandırıyor olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Altın satışları arttı

Fethiye’de baharın yüzünü göstermesiyle düğünlerin yaklaşmasıyla altın, takı, bilezik gibi kuyumcularda satışı gerçekleşen değerli eşyaların satışı arttı. Enflasyona bağlı döviz artışı sebebiyle dolar ve altının artmasından korkan vatandaş, yatırım amaçlı kuyumculara akın etti.

Muğla’da sağlık turizmi yatırımları arttı

Muğla'da sağlık turizmi potansiyelinin arttırılarak Muğla'nın turizm portföyüne kitlesel ve organize biçimde sağlık turisti kazandırılması, sağlık turizmi yetki belgesine sahip olan kuruluş sayısının arttırılması için Valilik, Üniversite, İl Sağlık müdürlüğü, Turizm İl Müdürlüğü ve özel sektör çalışmalarını sürdürüyor.

Girgin: ‘Yatağan-Kavaklıdere-Kale Bağlantı Yolu Projesi Yatırım Programına Alınsın!’

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na daha önceki yıllarda gündeme gelerek yatırım programına alınan, ancak daha sonra rafa kaldırılan Yatağan-Kavaklıdere-Kale bağlantı yolunu sordu.

Fethiye’nin alt yapı yatırımı tamamlanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye'nin Hisarönü-Ovacık kanalizasyon alt yapısının yüzde 94'ü tamamlandı. Bölgede çalışmaların tamamlanmasının ardından Hisarönü-Ovacık Mahallelerinin 30 yıllık kanalizasyon sorunu ortadan kalkmış olacak.

Dalaman spor turizminde atağa geçti

Sporsever tatilciler için kolları sıvayan Hilton Dalaman, bu kapsamdaki yatırımlarını hızlandırdı. Geçen yıl 'Bisiklet dostu' unvanını alan otel, bu yıl kiteboard, windsurf, seakayak kulüp ve eğitim merkeziyle bu branşlarda hem yurtiçi hem de yurtdışında yarışlar düzenlemek için adaylıklarını tamamladı.

Yatağan’da birinci etapta sıcak asfaltlama yapılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Yatağan ilçesinde 10 Milyon 480 Bin TL yatırımla başlattığı proje çerçevesinde Mehmet Özcan Caddesinde tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından 500 metrelik asfaltlamaya başladı.

Muğla’da ‘Buzağım doğdu’ ihbar hattı

Muğla Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB)'un desteklediği Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Menteşe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak yürütülecek olan 'Yeni Doğan Buzağı Bakımı ve Kolostrum Kalitesi Ölçülmesi Projesi' çerçevesinde ilk çalışmalar başladı.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA KIRSAL EKONOMİK ALTYAPI YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ (MAKİNE EKİPMAN) PROJELERİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

KKYDP- Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları 2020/25 sayılı Tebliği A İş Planı ve B İş Planı kapsamında yapılan başvuruların Merkez Değerlendirme Komisyonu değerlendirmeleri sonucunda belirlenmiş olan yatırıma hak kazananlar Asil / Yedek listesi Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 26.04.2022 tarihli yazı ile bildirilmiştir.

Ula’da ağaçlandırma çalışmaları tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ula ilçesinde başlattığı alt ve üst yapı yatırımlarını tamamlayarak hizmete sundu. 52 Milyon 650 bin TL maliyetle tamamlanan projenin ardından çevre düzenlemesi yapılarak ilçeye modern alt ve üst yapı sistemleri kazandırıldı. Çalışmalarla birlikte Ula'ya uzun yıllar hizmet edecek bir proje hayata geçirilirken, alt ve üstyapı sistemleri güçlü, arızalarda kazı çalışmalarının en az seviyede gerçekleşerek günlük hayata etki etmemesi bekleniyor.