Fethiye Belediyespor ilk maçını evinde oynayacak

Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 2021-2022 sezonunda ilk hafta, 1 Ekim Cuma günü oynanacak tek karşılaşmayla başlayacak. Fethiye Belediyespor ise 3 Ekim Pazar günü saat 17.30'da kendi evinde Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kağıtspor ile karşılaşacak.

PAYLAŞ
Fethiye Belediyespor ilk maçını evinde oynayacak
Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 2021-2022 sezonunda ilk hafta, 1 Ekim Cuma günü oynanacak tek karşılaşmayla başlayacak. Fethiye Belediyespor ise 3 Ekim Pazar günü saat 17.30’da kendi evinde Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kağıtspor ile karşılaşacak.
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Fethiye Belediyespor lige Pazar günü oynayacağı Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kağıtspor ile karşılaşacak. Beşkaza Spor Salonu’nda saat 17.30’da oynanacak karşılaşmaya, taraftarların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Fethiye temsilcisi bu karşılaşmanın hazırlıklarını Başantrenör Alkım Ay yönetiminde sürdürüyor.   
MAÇA SEYİRCİ ALINMASINA YÖNELİ KURALLAR;
-Müsabakalara seyirci alınmasına yönelik kural ve uygulamalar ev sahibi takımlar müsabakalarına salon kapasitesinin en fazla %50'si kadar seyirci alabileceklerdir.
-Müsabakalara sadece ev sahibi takımın seyircileri alınacak misafir takımın seyircilerinin salona girişlerine izin verilmeyecektir. 
-Müsabakaları izlemek üzere; aşı takvimini tamamlamış kişiler son aşı tarihini takip eden 14. Günden itibaren 180 gün süre ile seyirci olarak salona alınacaktır. 
-Covıd-19 geçirmiş ve izolasyon süreçlerini tamamlamış kişiler 180 gün süre ile seyirci olarak salona alınacaktır. 12 yaşını tamamlamamış kişiler yanlarında velileri olsa dahi salona alınmayacaktır.
-Müsabakalara seyirci alınmasına yönelik kural ve uygulamalar 12 yaşını tamamlamış ve henüz Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakalardan en fazla 48 saat önce pcr testi yaptırması ve test sonucu negatif olması şartıyla salona alınacaktır. 
-Saha kenarından müsabakaları izleyecek kişiler de dahil olmak üzere yukarıda belirtilen şartlara uymayan kişilere bilet satışı yapılmayacaktır. 
-Seyircilerin salona girişlerinde bilet kontrolü ile birlikte aşı kartı ve hes kodu kontrolü de yapılacaktır. 
-Tribün ve saha kenarında müsabakayı izleyecek seyircilerin tamamı kullanım amacına uygun şekilde maske takmak zorundadır.

TBL’DE İLK HAFTA PROGRAMI:
1 Ekim Cuma-- 18.00 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor-Antalya Güneşi 

2 Ekim Cumartesi -- 14.00 BUDO Gemlik - Mersin Büyükşehir Belediyesi
                                 --15.45 Akhisar Belediye Basketbol-Bornova Belediyesi Karşıyaka
                                 --17.30 TED Ankara Kolejliler-Samsunspor

3 Ekim Pazar --14.00 OGM Ormanspor-Mamak Belediyesi 
                        --15.45 Beysu Konyaspor Basketbol-Final Spor
                        --17.30 Fethiye Belediyespor-Kocaeli BŞB Kağıtspor

4 Ekim Pazartesi --16.00 Sigortam.Net-Manisa Büyükşehir Belediye Spor (TRT Spor Yıldız)
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN