Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'ndan eğitime destek

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) yeni eğitim öğretim döneminde Fethiye ve Seydikemer'deki ihtiyaç sahibi ailelerin okul çağındaki çocuklarına desteğini sürdürüyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ilköğretim okulu öğrencileri için hazırlanan 742 çanta ve içindeki kırtasiye ürünleri, ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edilirken 100 üniversite öğrencisine verilecek burslar için de kayıtlar devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl süren pandemi belirsizliğinin ardından çocuklarını okula gönderen ailelerin sırtındaki yükü hafifletmek için harekete geçtiklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, tüm yardımları FTSO üyeleri adına ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalıştıklarını kaydetti.

PAYLAŞ
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'ndan eğitime destek
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) yeni eğitim öğretim döneminde Fethiye ve Seydikemer’deki ihtiyaç sahibi ailelerin okul çağındaki çocuklarına desteğini sürdürüyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ilköğretim okulu öğrencileri için hazırlanan 742 çanta ve içindeki kırtasiye ürünleri, ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edilirken 100 üniversite öğrencisine verilecek burslar için de kayıtlar devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl süren pandemi belirsizliğinin ardından çocuklarını okula gönderen ailelerin sırtındaki yükü hafifletmek için harekete geçtiklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, tüm yardımları FTSO üyeleri adına ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalıştıklarını kaydetti.
Dost Gazetesi - Vural Durmaz

TOBB öncülüğünde, FTSO tarafından ilköğretim okulu öğrencileri için hazırlanan okul çantalarının 412’si Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, 330’u ise Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. İçerisinde 2 defter, kalem seti, kalemlik, boya ve cetvel seti bulunan çantalar, ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılacak.

Eğitime destek çalışmalarını sürdüren FTSO’da okul çantalarının teslim süreciyle birlikte, üniversite öğrencileri için burs kayıtları da devam ediyor. Kayıtların sona ermesinin ardından 100 üniversite öğrencisine eğitim faaliyetlerine destek olmak amacıyla burs verilecek. 

Başkan Çıralı, “Desteklerimiz artarak sürecek”

Pandemi sürecinde yaşanan belirsizliklerin ardından ülke genelindeki tüm kademelerde yüz yüze eğitimin kararlı şekilde başlatıldığını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, ailelerin sırtındaki yükü hafifletmek için TOBB öncülüğünde eğitim faaliyetlerine destek verdiklerini kaydetti. Öğrencilerin okula başlangıç dönemine tamamen yetecek kırtasiye malzemeleri bulunan çantaların, Fethiye ve Seydikemer’e teslim edildiğini anlatan Başkan Çıralı, üniversite öğrencileri için burs kayıtlarının da devam ettiğini vurguladı. Geçen dönemden yaklaşık 70 başarılı öğrencinin bu yıl da FTSO’dan burs almaya devam edeceğini belirten Başkan Çıralı, yardımların tüm FTSO üyeleri adına ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldığının altını çizdi. Başkan Çıralı, “Tüm üyelerimiz adına öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. Uzun süre ayrı kaldıkları okullarına nihayet kavuştular. Bizde FTSO olarak onların eğitimine katkıda bulunmak istedik. Bundan sonraki süreçte de desteklerimizi arttırarak sürdürmeye kararlıyız.” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN