Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri, en son Eğitim haberler,, Eğitim haberleri burada, haber oku | Eğitim

Eğitim Haberleri

Eğitime “Denetimli” Destek

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası arasında imzalanan protokol kapsamında yaz tatili boyunca Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 6 okulda 30 hükümlü ile birlikte 5 bin 700 metrekarelik alan boyanıp; 695 litre boya kullanıldı. Okullarda 8 bin 705 metrekarelik alanda da temizlik çalışması yapılıp, eğitime “Denetimli” 75 bin TL’lik destek verildi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, “Geçen yıl ara tatil ve yaz tatilinde 9 okulun boya, badana, onarım işleri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yapılmıştır” dedi.

Miniklere Trafik Kuralları Öğretildi

Seydikemer İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından minik öğrencilere trafik kuralları öğretildi.

Veliler ve Öğrenciler aynı anda kitap okudular

Fethiye Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri velileri ile birlikte kitap okudular. Sınıfı öğretmeni Hatice Karakan, Sınıf Öğretmeni Demet Kılınç ve Rehber Öğretmen Gökhan Doğan tarafından hazırlanan “Öğretmen, Öğrenci, Veli Kitaplar Buluşturdu Bizleri” kapsamında sınıfta öğrenciler ve veliler aynı anda kitap okudular. Hazırlanan proje kapsamında kitap okuma etkinliğine katılan öğrenci velilerine Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından katılım belgeleri törenle verildi.

Fethiye’de “STEM” etkinliği

Fethiye'de öğrencilerin "STEM" projesi kapsamında hazırladıkları çalışmalar sergilendi. Sergi açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "ErkenSTEM ile 21. yüzyıl yaşam becerileri projesi" öğrenciler tarafından gerçekleştirilen çalışmalar Özer Olgun Kültür Merkezinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Fen, teknoloji, mühendislik, matematik gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan öğretim modeli STEM eğitimi proje kapsamında ilçedeki 33 okul ve ilkokul öğretmeni ile 1500 öğrenciye STEM eğitimi verildi.

5. Alan tanıtım fuarı düzenlendi

Fethiye’de 5’incisi düzenlenen Meslek Liseleri Alan Tanıtım Fuarı; Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Açılış törenin; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri, FTSO başkanı Osman Çıralı, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile vatandaşlar katıldılar.

Okul çağı çocukları doğa ile buluştu

Seydikemer Tarım ve Orman Müdürlüğü yürütmekte olduğu “Okul Çağı Çocuklarda tarım ve Hayvancılık eğitimi Projeleri” kapsamında ,Okul çağı çocuklarda doğa bilinci oluşturmak, doğayı tanıyan, doğadaki yaşamı bilen ve doğayı koruyan bireylerin yetişmesini sağlamak için çocukları doğa ile buluşturdu.

Atalı Öğrenciler her yerde

“Sadece sınav için değil yaşam için de öğreniriz” ilkesini benimseyen Fethiye Ata Okulları öğrencileri,

GÜLŞEN GÖKÇE ÖĞRENCİLERİNDEN KADINLARA ANLAMLI HEDİYE

Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınları unutmadı. Fethiye merkezinde ve mahallerde bulanan okullar, belediye ve kaymakamlık başta olmak üzere çeşitli kurumları dolaşarak bugüne özel hazırladıkları aynalar ve kurabiyeyi kadınlara ikram ettiler.

Galericilerde belge ve sınav heyacanı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliği ile düzenlenen 2. El Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları, bugünlerde galericilerin bir numaralı gündemi. Sektöre yönelik mesleki yeterlilik için FTSO, MEYBEM işbirliğiyle yapılan ikinci sınavda başarılı olan 55 kişinin belge heyecanı ile üçüncü kez gerçekleştirilen sınavlara giren 67 kişinin sınav heyecanına sahne oldu.

Büyükelçi Berger'den Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ziyaret

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki heyet Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

2. Dönem Okul Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında, 2018-2019 eğitim öğretim yılı II. Dönem okul/kurum müdürleri toplantısı yapıldı.

“Muğla Çam Balı” için eğitim semineri

Güney Ege Kalkınma Ajansı Teknik Destek Eğitim Programı desteği ile yürütülen “MAYBİR – Muğla Çam Balı Tescilli Coğrafi İşaret İçin Üyelerin Ve Sosyal Paydaşların Eğitimi” Projesi çerçevesinde, Seydikemer’de 31 Ocak 2019 tarihinde saat 09:30’da Şehit Gürcan Akan İlkokulu toplantı salonunda 1 gün süreli seminer gerçekleştirileceği bildirildi.

Öğrencilerin karne heyecanı

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi sona erdi. Fethiye’de ilk, orta ve liselerde yaklaşık 29 bin öğrenci karne aldı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürü Şadiye Ceylan öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Karne heyecanı yaşayan sadece öğrenciler değildi; öğrenci velileri de bu heyecana ortak oldular. bir öğrenci karnesini Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’den alırken gözyaşlarını tutamadı.

Kadın Çiftçi Çalıştayı’nda sorunlara çözüm aradılar

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kırsalda kadın çiftçilere yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi tarafından koordine edilen Kadın Çiftçi Çalıştayı’na Seydikemer’i temsilen; İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, Seydikemer-Fethiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Müdürlüğümüz Teknik Personeli ve İlçemiz önder Kadın Çiftçileri ile katılım sağlandı.

Tarla faresi mücadelesi başladı

Seydikemer İlçe Tarım Müdürlüğü Bitki Koruma Birimi çiftçilerimize tarla faresi ile toplu mücadele için çalışmalarına başladı.

Öğrenciler gazetecileri gününde unutmadı

Fethiye Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11/H Halkla İlişkiler ve Organizasyon bölümü öğrencileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Fethiye’de görev yapan gazetecilere küçük ama anlamlı bir hediye verdi.

SEYDİKEMER KAYMAKAMLIĞINDAN TÜRKİYEDE BİR İLK!

Bölgemizin ve ülkemizin turizmden daha fazla pay almasını sağlamak, bölgemize gelen yerli ve yabancı turistlerin tatillerini kaliteli, huzurlu ve güvenli hale getirmek ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla Muğla Valiliğinin 2018/1 sayılı “Turizm Faaliyet ve Hizmetleri Usul ve Esasları Genelgesi” kapsamında gerçekleştirilen ve Seydikemer Kaymakamlığınca Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen eğitim programı özellikle” hanutçulukla etkin mücadele” kapsamında Türkiye’de ilk kurs olma özelliğini taşımaktadır.

Mick Amca’dan çevre dersi

Fethiye aşığı, çevre temizliğine önem veren, koyların ve Fethiye’nin temizliği için çaba gösteren Mick Amca olarak tanıdığımız Mick Scarsbrook İstanbulda düzenlenen “Uluslararası İstanbul Çevre Zirvesi” ne konuk oldu.

GALERİCİLER MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki MEYBEM A.Ş. işbirliğinde düzenlenen, Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Mesleki Yeterlilik sınavlarında başarılı olan 40 kişi belgelerini törenle aldı.

Toplam 300 haber.