Yaşam

Son dakika Yaşam haberleri, en son Yaşam haberler,, Yaşam haberleri burada, haber oku | Yaşam

Yaşam Haberleri

TURMEPA SAHİLLERDE KIYI TEMİZLİĞİ YAPTI…

Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Fethiye Şubesi üyeleri, Uluslararası Kıyı Temizleme Günü nedeniyle sosyal farkındalık yaratmak amacıyla kıyı temizliği yaptı. Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), Uluslararası Kıyı Temizleme Günü etkinlikleri kapsamında, Kızılada çevresinde kıyı temizliği yaptı.Fethiye Deniz Ticaret Odası ve Orka Hotel’in de destek verdiği temizlik çalışmasında çevre gönüllüleri, sahilde atık topladı.

ÇÖP ARABALARINDAN MESAJ VAR!

Fethiye Belediyesi’nin çöp kamyonları sadece çöp toplamayacak, vatandaşlara çevre bilincini aşılamak için mesaj da verecek. Araçların üzerine yapılan reklam çalışmalarında, ‘Tatil sizin çevre hepimizin. Oturduğun yeri pak et, kazandığın lokmayı hak et’ gibi sözler yer aldı.

ÇİRKİN KADIN YOKTUR MAKYAJI BİLMEYEN KADIN VARDIR

Geçtiğimiz günlerde açılışının yapıldığı Sibel Korgül Make Up Fethiye'ye yeni bir renk getirdi. Açılan işletmede cilt bakımı kalıcı makyaj gibi bayanların ilgisini çekecek işler yapılmakta.

Asırlardır Hizmet Görmeyen Girdev Yaylasında Yol Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Fen işleri müdürlüğümüze bağlı ekipler merkez ve kırsal mahallelerde stabilize yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

ÇALIŞ PLAJININ MASKOTU’DA ZEHİRLENDİ…

Fethiye Çalış’ ta kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından köpek ve kedi zehirlenmeleri devam ediyor. Çalış plajının maskotu haline gelen Lucky’de geçtiğimiz hafta sonu zehirlenerek hayatını kaybetti. Geçtiğimiz sezon sonu Çalış’ta kedi ve köpek zehirlenme olayları hakkında açıklamada bulunan Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği başkanı Mete Ay ile birlikte objektife poz veren Çalış Plajının maskotu haline gelen Lucky ‘de zehirlenerek hayatını kaybetti. Çalış’ta emlakçılık yapan Sevim Bolcu; köpeği Lucky’in zehirlenmesi ile ilgili üzüntüsünü gazetemiz muhabiri ile paylaştı. Bu işin peşini bırakmayacağını söyleyen Sevim Bolcu “Yetkililerden köpeğimi zehirleyen kişi yada kişilerin bir an önce bulunmasını istiyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım. Hayvan katiline veya katillerine dava açacağım” dedi.

BOĞULMA TEHLİKESİNE KARŞI UYARI

FETHİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK BÜRO AMİRLİĞİNDEN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

POLİFENOL İÇERİKLİ ZEYTİNYAĞININ TANITIMI İLGİYLE İZLENDİ…

Jeoloji Mühendisi Helen Buket Adlı Fethiye’de ilk defa kurmuş olduğu özel bir tesis ile Polifenol içerikli Zeytinyağı üretmekte. Sağlık için çok önemli özelliği olan yüksek vitaminli Polifenol içerikli zeytinyağının faydalarını anlatan Buket Adlı; ÇYDD Fethiye şubesi konferans salonunda vermiş olduğu sunum ilgiyle izlendi…

Seydikemer’de 2 Bin 500 Kişi İftarını Birlikte Açtı

Seydikemer Belediyesi tarafından ilçe merkezinde düzenlenen iftar sofrasında yaklaşık 2 bin 500’ü aşkın kişi katılırken; pek çok vatandaş, zenginden fakirine gencinden yaşlısına yüzlerce kişin bir arada iftar açmasının Ramazan’ın kardeşlik ruhuna yakışan bir haz olduğunu ifade etti

FETHİYE TOPLUM SAĞLIĞI İYOT YETERSİZLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ…

Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi 1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının önlenmesi haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPILDI…

Çevre etkinlikleri kapsamında Fethiye’de deniz dibi temizliği yapıldı. 3 dalgıç tarafından Fethiye Belediyesi Çay bahçesi önünde gerçekleştirilen deniz dibi temizliğinde; denizden çok sayıda atık çıkarıldı.

ALMANYA'DA ÖLDÜ, FETHİYE'DE KÜLLERİ DENİZE DÖKÜLDÜ

Almanya'nın Nürnberg kentinde geçen 23 Şubat'ta yaşamını yitirdikten sonra bedeni yakılan Alman 71 yaşındaki Peter Hencke'nin külleri, vasiyeti üzerine yıllardır birlikte yaşadığı 68 yaşındaki eşi Anita Hencke tarafından kavanozla Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne getirilerek Fethiye Körfezi'ndeki Turunç Pınarı Koyu'nda denize döküldü.

TÜRK KIZILAY’INDAN GIDA KOLİSİ KAMPANYASI

Türk Kızılayı Fethiye Şubesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Ayında “Ramazan’ı bu hilalin altında paylaşalım” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor. Kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Gıda Kolisi ulaştıran Türk Kızılayı Fethiye Şubesi; bu yıl da ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor. Fethiye Kipa Mağazası ve AZDA Marketlerinde hayırsever vatandaşların bağışları kabul ediliyor.

ONLAR BABADAĞ’IN ÖZEL KONUKLARI

Babadağ Zirve Kafe, en özel konuklarını ağırladı. Babadağ, özel konuklara ev sahipliği yaptı. Eylül Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, Saygın Rehabilitasyon, Fethiye Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören engelli bireyler ve aileleri, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının misafiri olarak Babadağ’da bir araya geldi. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan da yemeğe katılarak konuklarla yakından ilgilendi.

Kadınlar İçin “Kadınlar Kıraathanesi”

Fethiye’de 65 yaşındaki Hatice Beyde, sadece kadınlara hizmet verecek ‘Melekler Kıraathanesini’ açtı. Bu güne kadar kurduğu bir iş yeri açma hayallerini gerçekleştirdiğini belirten Hatice teyze, kadınların rahatça eğlenebilmeleri için açılan kıraathane çalışanlarının da kadınlardan oluştuğunu söyledi.

Beş Yavrudan Bir Tanesi Yaşatıldı

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde elektrikli bisikletin çarptığı kedinin karnından ameliyatla çıkarılan 5 yavrudan sadece 1’i hayatta kaldı.

Geri dönsün, yaşam sürsün projesi

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçenin ihtiyaç içeren bölgelerine 250 geri dönüşüm konteynırını daha ekleyerek, vatandaşların hizmetine sundu. Vatandaşların bu konuda duyarlılığına dikkat çeken Çevre Müdürü Mahmut Bayrakdar, “Yapılan eğitim çalışmalarının geri dönüşlerini almaya başladık” dedi.

Su Kuyusunda Kadın Cesedi Bulundu

Seydikemer ilçesinde atıl durumdaki su kuyusunda kadın cesedi bulundu.

18 yaşındaki genç yoğun müdahalelerle hayata tutundu.

Ani kalp durması sonucu Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'ne getirilen 18 yaşındaki genç doktarların yoğun müdaheleleri ile 10 kez elektro şok ve kalp masajı sonrasında hayata tutundu.

Göcek'te Ot Yemekleri Yarıştı

İlçemiz Göcek Beldesinde ilk kez düzenlenen Göcek Meneviş ve Ot Yemekleri Festivali'nde yöresel otlar ve otlardan yapılan yemekler tanıtıldı.

Toplam 196 haber.