Kaybolan şahsı AKUT Fethiye Ekibi kurtardı 

AKUT Fethiye Ekibi, gece saatlerinde Seydikemer'e bağlı Gerişburnu Mahallesi'nde 47 yaşındaki Hatice Özkan'ın kaybolduğu bilgisini aldı. Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü, UMKE ve MAG gönüllülerinin de katılımı ile gerçekleştirilen arama tarama faaliyeti sonrasında öğle saatlerinde Hatice Özkan'a ulaşıldığı belirtildi. 

PAYLAŞ

AKUT Fethiye Ekibi, başarılı bir arama kurtarma faaliyeti daha gerçekleştirdi. Gece saatlerinde Gerişburnu Mahallesi Sol Küme Evler Mevkii’nde Hatice Özkan isimli şahısa ulaşılmadığı yönünde bilgi alan AKUT Fethiye Ekibi, olay yerine hareket etti. Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü, UMKE ve MAG gönüllüleri ile yapılan koordinasyon ile bölgede arama tarama faaliyeti yapıldı. Ekiplerin öğle saatlerine doğru Hatice Özkan ile irtibat kurduğu kaydedildi.  

AKUT Arama Kurtarma Derneği, misyonu gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğu 1996 yılından bu yana; yönetim organları, ekipleri, birimleri ve her bir gönüllüsü ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir.
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN