Memur Ve Emeklinin Gözü Zamda

Yeni haftada çalışanların gözü ücretleriyle ilgili düzenlemelerde olacak. Asgari ücrette vergi muafiyetine ilişkin kanun teklifi Meclis'te görüşülmeye başlanacak. Memurların ek zam talebine ilişkin görüşmelerinde bu hafta başlaması bekleniyor.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Vural Durmaz


Milyonlarca çalışanın gözü bu hafta ücretlerle ilgili düzenlemelere çevrildi. Asgari ücretten damga ve gelir vergisinin alınmamasına yönelik düzenleme Meclis gündeminde 13 maddelik yasa teklifinin görüşmeleri bu hafta başlıyor. Teklifte asgari geçim indirimi düzenlemesi de yer alıyor. Buna göre artık asgari ücretlilere, vergiler kaldırıldığı için asgari geçim indirimi ödemesi yapılmayacak.
Brüt ücretleri 5 ben 004 liranın üzerinde bulunanlardan gelir vergisi alınmaya devam edecek. Bu şekilde ücret alanlara, ödedikleri vergi dolayısıyla gelirlerinin net asgari ücretin altına düşmemesi için asgari geçim indirimi ödemesi devam edecek.
Diğer yandan memur ve emeklilerin gözü de maaşlarına ilişkin yapılacak düzenlemede. Zam ve enflasyon farkının dışında, ek bir düzenleme yapılacağı açıklanmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile memurların kısa süre içinde görüşmelere başlaması bekleniyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN