Muhtarlar Kükürt Tesisi'nde Toplandı

Dalaman Kaymakamlığı tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Vatandaşla Buluşma Programı çerçevesinde, Ocak Ayı Muhtar Toplantısı Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak Dalaman Belediye Kükürt Alanı Tesislerinde gerçekleşti.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Tolga Abuzer Elikli

Dalaman Kaymakamlığı tarafından her ay düzenli o9larak Vatandaşla Buluşma Programları gerçekleştiriliyor. Ocak Ayı Vatandaşla Buluşma Toplantısı kapsamın Muhtarlar Toplantısı Dalaman Belediyesi Kükürt Tesisleri’nde Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta başkanlığında yapıldı. Toplantıya Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, kurum müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda kurum müdürleri, kurumlar tarafından yapılan çalışma ve hizmetlerle ilgili muhtarları bilgilendirerek, muhtarların talep ve sorunları değerlendirildi. Toplantıda ayrıca Dalaman Belediyesi’nin 2022 yılı için mahallelerde yapacak olduğu işlerin planlaması yapıldı. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ertuğrul ve Belediye Birim Müdürleri muhtarların istek ve önerilerini dinlediler.
Toplantı sonunda açıklama yapan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş Muhtarların, vatandaşların talep ve şikâyetlerini öğrenme konusunda belediye ile bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek “Sizler, bizim mahallelerimizde ki gözümüz, kulağımızsınız. Bir anlamda hem halkın temsilcisi, hem de bizi temsil eden bir işleviniz var. Biliyorsunuz ki vatandaşın gözünde muhtar, devleti ya da resmi tüm kurumları temsil eden birinci basamaktır. Bu bağlamda mahallelerimizin sorunlarını öncelikle sizlerden alarak, çözüm üretiyoruz ve uyguluyoruz. Bugün burada yapmış olduğumuz toplantı ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN