Ölüdeniz'de sezon bitmiyor

Türkiye'nin büyük bir bölümünde serin ve yağışlı hava etkili olmaya başlarken, Fethiye Ölüdeniz'de yaz bitmiyor. Farklı ülkelerden Ölüdeniz'e gelen turistler, Ekim güneşinde güneşlenip tatilin tadını çıkarıyor. Özellikle yamaç paraşütü tutkunlarının akın ettiği Ölüdeniz Babadağ'dan uçan turistler, adrenalin depoluyor.

PAYLAŞ
Ölüdeniz'de sezon bitmiyor
Türkiye’nin büyük bir bölümünde serin ve yağışlı hava etkili olmaya başlarken, Fethiye Ölüdeniz'de yaz bitmiyor. Farklı ülkelerden Ölüdeniz'e gelen turistler, Ekim güneşinde güneşlenip tatilin tadını çıkarıyor. Özellikle yamaç paraşütü tutkunlarının akın ettiği Ölüdeniz Babadağ'dan uçan turistler, adrenalin depoluyor.
Dost Gazetesi - Dudu Hanım Canğara

Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağışlı ve serin hava etkili olurken, Fethiye Ölüdeniz’de turistler Ekim ayında tatilin tadını çıkarıyor. Daha çok Rusya ve Ukrayna’dan gelen turistler Ölüdeniz plajlarında Ekim güneşinde bronzlaşıyor. Gün boyu güneş ve denizin keyfini çıkaran tatilciler su sporlarının yanı sıra adrenalin sporu olan yamaç paraşütünü tercih ederek, Ölüdeniz’i gökyüzünden izleme fırsatı buluyor. Yöreye yamaç paraşütü tutkunu turistler de akın ederken güneşli ve güzel havada Babadağ’dan Ölüdeniz’e bol bol uçuş yapıyorlar. Yamaç paraşütü yapmak için dünyanın değişik ülkelerinden Ölüdeniz’e gelen turistler yöreyi iyice canlandırırken, paraşütten inen turistler soluğu masmavi denizde alıyor. Öte yandan Ölüdeniz’de hava sıcaklığı 28-29 derece olarak ölçülürken; deniz suyu sıcaklığının ise 25-26 derece olduğu öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN