ULUSAL HANE ZİYARETLERİ BAŞLADI

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, ülke genelinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Ulusal Hane Ziyaretleri programına başladı. Bu kapsamda Menteşeoğlu Mahallesi'nde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Kaymakam Balcı, vatandaşların sorunlarını dinledi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Ferda YILMAZ

Bu çalışma kapsamında Sosyal desteklerin takibi ve desteğe ihtiyaç vatandaşların tespit edileceği bildirildi. Ulusal hane ziyaretleri dahilinde sosyal desteklere erişimde zorlanan yaşlı, engelli ve çocuklu ailelerin de belirleneceği ifade edildi. Bunun yanında sosyal yardımların çeşitlendirilmesi ve hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması hedefleniyor. 

Menteşeoğlu Mahallesi ziyareti esnasında Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya; Mahalle Muhtarı Ramazan Küçük, Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Tuğba Baki, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Gönül Fındıkkıran ve Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Hizmetleri ekibi eşlik etti. Evleri dolaşan Kaymakam Balcı çocuklara hediyeler verdi.

Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük, “Ziyaretlerinden dolayı Fethiye Kaymakamımız Sayın Alper Balcı ve beraberindeki heyete çok teşekkür ederiz. Sayın Kaymakamımız vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi” şeklinde ifadeler kullandı. 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle hayata geçirdiğimiz tüm sosyal projelerimizde olduğu gibi Ulusal Hane Ziyaretleri programımızda da düzenli, süreli yardım programından faydalanan vatandaşlarımızın hanelerine gideceğiz. Bunun yanında arz odaklı hizmet anlayaşımız gereği sosyal desteklerimize erişmekte zorlanan haneleri de (engelli, yaşlı, çocuklu aileler vb) tespit etmek üzere çalışacağız” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN