Behçet Saatcı, İYİ Parti rozetini taktı

Fethiye Belediyesi eski başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, İyi Parti'ye geri döndü. Saatcı'ya rozeti, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Fethiye Belediyesi eski başkanı ve 2019 seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı olan Behçet Saatcı, İYİ Parti'ye geri döndü. İYİ Parti’nin bugün yapılan Meclis grup toplantısında Behçet Saatcı’nın rozeti, Genel Başkanı Meral Akşener tarafından takıldı. Akşener, “Çıkmasın diye kendi rozetimi takıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
“YOLUMUZ BİR SÜRE AYRI DÜŞSE DE İSTİKAMETİMİZ DEĞİŞMEMİŞTİR”
İYİ Parti rozeti takıldıktan sonra kürsüde bir konuşma yapan Saatcı şunları kaydetti; “Menzil ortak ise ve siz adım atmaya devam ediyorsanız. Yol elbette dost kapısına çıkıyor. Bu nedenle yolumuz bir süre ayrı düşse de istikametimiz değişmemiştir. Çok şükür ne yolumuzdan vazgeçtik, ne doğrumuzdan, ne de dostumuzdan. Tekrar aynı çatı altında buluşmamızda taktı sağlayan Prof. Dr. Metin Ergun’a, arkadaşım Tolga Akalın’a, İl Başkanımız Davut Cumhur Akşener’ye ve İlçe Başkanımız Fatih Çoban’a, tabi ki kurtuluş savaşımızda ki Halide Edip Adıvar gibi Anadolu karış karış gezen, bu hareketin lideri, İnşallah ülkemize Başbakan olarak büyük hizmetler yapacak olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e çok teşekkür ediyorum. Bu hareketin ilk heyecanına şahit olmuş birisi olarak gelinen noktada diyebilirim ki, su mecrasını bulmuştur. Hedefimiz bellidir, haysiyetine dokunulmayan, hakkı hukuku korunan, gelecek umutla bakan, en başta huzurlu bir ortamı milletimizin her derdine sağlamak asli görevimizdir. Bu çatı altında kimseyle en ufak bir kırgınlığım yoktur. Artık yeni şeyler sözleşme zamanıdır. Bozulan ülke yapısını düzeltmek borcumuzdur. Makamların gerçek sahipleri, genç evlatlarımızdır. Onların geleceği ülkenin geleceğidir. Onlar baş tacımızdır. Bir tanesini bile kaybetme lüksümüz yoktur. Var olsunlar, sağ olsunlar. Ay doğdu, yol belli oldu. Hilale vurgun gönüller olarak yıldızımızı sancaklara çıkaracak yolculuğumuza bende bir kez daha bismillah diyorum. Allah utandırmasın. Unutmayalım ki herkesin partimiz ve ülkemiz için yapabileceği bir şeyler vardır.”
“KALU BELADAN BERİ ARKADAŞIM”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise şöyle konuştu: “Bende değerli başkanıma, kalu beladan beri arkadaşım olan değerli başkana çok teşekkür ediyorum. Şeref getirdiniz, güç kattınız ailemize. Ne diyeyim ki, çok sevindirdiniz”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN