Siyaset

Genel Başkan Yardımcısı Öztunç Fethiye'de  Genel Başkan Yardımcısı Öztunç Fethiye’de 
Girgin, ranta değil kültüre katkı sağlayın Girgin, ranta değil kültüre katkı sağlayın
CHP'li Erbay, Turizm sektörü 2021 sezonu için acil önlemler alınmasını bekliyor  CHP’li Erbay, Turizm sektörü 2021 sezonu için acil önlemler alınmasını bekliyor 
Milletvekili Alban, Bakanlık yangın söndürmede yetersiz Milletvekili Alban, Bakanlık yangın söndürmede yetersiz
Çoban, sektör can çekişiyor Çoban, sektör can çekişiyor
CHP'li Erbay, Kargı Koyu'nun özelleştirilmesine tepki gösterdi CHP’li Erbay, Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine tepki gösterdi
Ergun'dan Bakan Koca'nın cevaplandırması istemiyle soru önergesi Ergun’dan Bakan Koca’nın cevaplandırması istemiyle soru önergesi
Milletvekili Özcan, çiftçimizin her zaman yanındayız Milletvekili Özcan, çiftçimizin her zaman yanındayız
Kansız, acil erken seçim yapılmalı Kansız, acil erken seçim yapılmalı
Milletvekili Ergun'dan soru önergesi Milletvekili Ergun’dan soru önergesi
Milletvekili Erbay, motorin ve gübrede vergi indirimi yapılmalı Milletvekili Erbay, motorin ve gübrede vergi indirimi yapılmalı
Fethiye'ye Anjiyo Merkezi kuruluyor Fethiye’ye Anjiyo Merkezi kuruluyor
Oymak, kadın ve çocukları savunmasız bıraktınız Oymak, kadın ve çocukları savunmasız bıraktınız
CHP'li Girgin, yaşamı üreten işçi ve emekçilerdir CHP’li Girgin, yaşamı üreten işçi ve emekçilerdir
Demokrat Parti ilçe başkanları kahvaltılı toplantıda biraraya geldi Demokrat Parti ilçe başkanları kahvaltılı toplantıda biraraya geldi
Milletvekilleri Demir ve Gökcan'dan yeni yatırım müjdeleri… Milletvekilleri Demir ve Gökcan’dan yeni yatırım müjdeleri…
Girgin, yağmacılığın önü açılıyor Girgin, yağmacılığın önü açılıyor
MKYK Üyesi Hıdır'dan Fethiye İlçe Teşkilatı'na teşekkür ziyareti MKYK Üyesi Hıdır’dan Fethiye İlçe Teşkilatı’na teşekkür ziyareti
Muğla genelinde devam eden imza kampanyasına ilgi yoğun Muğla genelinde devam eden imza kampanyasına ilgi yoğun
Öztürk, değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi Öztürk, değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi
Siyaset Haberleri

Genel Başkan Yardımcısı Öztunç Fethiye’de 

Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, iki günlük Muğla programı kapsamında CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, “Şunu iyi bilin, AK Parti ve Cumhur İttifakı gidiyor. Son günlerde eller ve ayaklar birbirine dolaştı. Her gün bir skandal patlıyor. 128 milyar Dolar nerede diyoruz, kaç gündür cevap yok” ifadelerini kullandı. 

Girgin, ranta değil kültüre katkı sağlayın

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 19. yüzyılda Datça’dan İngiltere’ye götürülen Knidos Aslanı’nı TBMM gündemine taşıdı. Girgin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Knidos Aslanı’nın akıbetini sordu. Girgin, “iktidar Datça’yı betona çevireceğim diye uğraşacağına, Knidos Aslanı’nın ait olduğu yere yani Datça’ya geri getirilmesi için çalışmalar yapmalıdır” dedi. 

CHP’li Erbay, Turizm sektörü 2021 sezonu için acil önlemler alınmasını bekliyor 

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı kutladı. Turizm sektörünün döviz girdisi, istihdam ve bağlı sektörlerle birlikte önemli bir ekonomik sektör olması açısından Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıdığını söyleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Covid-19 salgını nedeniyle 2020 sezonu beklenenin altında geçti. Ancak gerekli önlemler alınmadığı taktirde 2021 sezonu da olumsuzluklarla geçecek. Turizm sektörü temsilcileri bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını bekliyor.” dedi. 

Milletvekili Alban, Bakanlık yangın söndürmede yetersiz

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, önceki gün iki ayrı ilçede 5 dakika arayla çıkan orman yangınlarına dikkat çekerek, "Muğla'ya son zamanlarda yapılan yağma ve talan girişimlerinin arttığını açıkça görüyoruz. Nisan ayı olmasına rağmen çıkan orman yangınları, bizde bu yangınların sabotaj ihtimali olması kuşkusunu yaratıyor. Amaçları yeni yapı alanları açmak" dedi. 

Çoban, sektör can çekişiyor

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yaklaşan turizm sezonu öncesi değerlendirmelerde bulundu. İlçe Başkanı Çoban, “Türk turizmi bu yazı büyük sorunlarla geçireceğe benziyor. Portekiz, İngiltere ve İspanya gibi rakiplerimiz pandeminin de getirdiği yüke karşı pek çok önlem aldı bile. Türkiye’de potansiyelinin yüksek olmasıyla övünülüp doğru politikalar geliştirilmediği için yerinde sayan sektörlerin başında herhalde turizm gelir” ifadelerini kullandı.

CHP’li Erbay, Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine tepki gösterdi

Datça’da bulunan dünyaca ünlü Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Yine bir saldırıyla, talan projesiyle karşı karşıyayız. Görünüyor ki 128 sayısını çok seviyorlar. 128 milyar doları yok ettikleri gibi şimdi de Datça Kargı Koyu’nda 128 dönüm araziyi kendi yandaşlarına peşkeş çekmek istiyorlar.” dedi.

Ergun’dan Bakan Koca’nın cevaplandırması istemiyle soru önergesi

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, virüs kapma riski yüksek olmasına rağmen aşılama kampanyasında henüz öncelikli kategoriye dahil edilmeyen gözlükçülerin ve optisyenlerin de öncelikli gruba dahil edilip edilmeyeceği hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplandırması istemiyle TBMM’ne soru önergesi sundu.

Milletvekili Özcan, çiftçimizin her zaman yanındayız

CHP Muğla Milletvekili Özcan Sordu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli cevap verdi:     “Rusya ile yapılan anlaşma ile domates kotası 200.000 tondan 250.000 tona çıkarıldı.”

Kansız, acil erken seçim yapılmalı

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, her hafta kurulan Salı Pazarı’nı ziyaret ederek, esnaflar ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Türkiye’nin en önemli sorununun kötü ülke yönetimi olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Kansız, “Ramazan ayı bolluk ve bereket ayıdır. Fakat biz bu süreçte yoksulluk yaşıyoruz” dedi. 

Milletvekili Ergun’dan soru önergesi

İYİ Parti Muğla Milletvekili Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Datça’nın Kargı koyundaki arazi üzerinde otel ve otopark yapılması gibi amaçlarla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yetkilendirilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplandırması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Milletvekili Erbay, motorin ve gübrede vergi indirimi yapılmalı

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, çiftçilerin kullandığı mazot ve gübredeki Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılması ve KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne iki ayrı kanun teklifi verdi. 

Fethiye’ye Anjiyo Merkezi kuruluyor

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ankara dönüşü geldiği Fethiye Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda bir dizi müjdeler verdi. Fethiye halkının uzun süredir beklediği Devlet Hastanesi’ne Anjiyo Merkezi, Fethiye Körfezi’nin temizlenmesi, Çatalarık Mahallesi’nde hazine arazisi üzerine yapılan evlerin tapu sorununun çözümlenmesi ile Karaçulha Mahallesi’nde TOKİ’nin yapacağı inşaat alanıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Oymak, kadın ve çocukları savunmasız bıraktınız

Chp Fethiye İlçe Kadın Kolları, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasına dair karara karşı bir basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasına kadınlar kadar erkekler de katıldı. İstanbul Sözlemesi’nin yeniden uygulamaya konuşması için CHP Fethiye İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından imza kampanyası da başlatıldı. Chp Fethiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak “Milletin iradesinin ve hukukunun yok sayılarak alınan İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararını tanımıyoruz, tanımayacağız” dedi.

CHP’li Girgin, yaşamı üreten işçi ve emekçilerdir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in de aralarından olduğu  17 CHP’li Milletvekili  Karabük’te işçilerle buluştu.

Demokrat Parti ilçe başkanları kahvaltılı toplantıda biraraya geldi

Demokrat Parti’nin il genelindeki ilçe başkanları, kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Demokrat Parti Muğla İl Başkanı İsmet Köse başkanlığında gerçekleşen toplantı, Yörük Obaları Kafe bahçesinde gerçekleştirildi. 

Milletvekilleri Demir ve Gökcan’dan yeni yatırım müjdeleri…

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan:  son 2,5  yılda Muğla’ya 6 Milyar TL’den fazla kaynak aktarılmasını sağladıklarını söylediler.

Girgin, yağmacılığın önü açılıyor

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, dün TBMM Bayındırlık, İmar ve Turizm Komisyonu’nda görüşülen 2/3517 esas numaralı Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde söz alarak, görüşülmekte olan teklifin turizmi teşvik kanunu değil, turizmi cezalandırma kanunu olduğunu söyledi.

MKYK Üyesi Hıdır’dan Fethiye İlçe Teşkilatı’na teşekkür ziyareti

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi sonucunda, Muğla’yı temsilen Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliğine seçilen Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Hıdır, “İktidar olmanın sorumluluğuyla, ülkemiz için elimizden geleni yapmaya gayret göstereceğiz” dedi. 

Muğla genelinde devam eden imza kampanyasına ilgi yoğun

Gelecek Partisi Muğla İl Teşkilatı, Uygur Türkleri için imza kampanyası düzenliyor. Muğla genelinde 3 gün sürecek imza kampanyasına yoğun bir katılım oluyor. 

Toplam 541 haber.