Güncel

Son dakika Güncel haberler, en son Güncel haberler, Güncel haberler burada, haber oku | Güncel

Güncel Haberleri

Fethiye’de Genel Güvenlik toplantısı yapıldı

Fethiye’de muhtarların katılımı ile genel güvenlik ve asayiş toplantısı düzenlendi.

Muğla’da Üniversite-Sanayici işbirliği güçleniyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörlüğü tarafından Üniversite-Sanayici işbirliği protokolleri devam ediyor. Her hafta bir sanayi iş kolu ile protokol imzalayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi devlet üniversiteleri içinde en fazla 'Marka Ders' protokolü imzalayan Üniversite oldu.

Vali Tavlı, Seydikemer’de Muhtarlarla bir arada

Muğla Valisi Orhan Tavlı Seydikemer’de Yangından etkilenen Arifler, Çökek, Çukurincir, Dereköy, Girmeler, İzzettinköy, Kabaağaç, Karaköy ve Minare mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Fethiye Belediyesi’nin Ukraynalı konukları

20-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 21. Uluslararası Hava Oyunları münasebetiyle Ukrayna’dan bir heyet Fethiye Belediyesi’nin konuğu olarak Fethiye’ye geldi.

Marmaris Belediyesi’nden tarlaları zarar gören vatandaşa destek

Marmaris Belediyesi yangında seraları ve tarlaları zarar gören vatandaşlara el uzattı. Yangında bahçe malzemeleri kullanılmaz hale gelen 51 kişiye su motoru, hortum, el arabası, ilaç pompası gibi malzemeler dağıtıldı.

Bodrum Deniz Müzesinden öğrencilere dopdolu program

Bodrum Deniz Müzesi 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Programlarını açıkladı. Bu sene gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerde müze gezilerinden Müze Hafta Sonu Atölyelerine, resim ve öykü yarışmalarından Halikarnas Balıkçısı Okuma Günlerine kadar birçok farklı etkinlik yer almakta.

Ekim ayında deniz keyfi; sahiller yeniden doldu

Bodrum'da sonbahar mevsimine rağmen hava sıcaklığının 27 derecede seyretmesi plajları doldurdu. Güneşi gören yerli ve yabancı turistler denizin keyfini çıkardı.

Muhtarlar Günü ve Denizciler Derneği 50. yılı kutlandı

Bodrum Belediyesi, hem 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü hem Denizciler Derneği 50'inci yılını kutladı.

Montenegro’da yapılacak yatırımlar için ilk adımlar atıldı

Montenegro bakanları Türk iş adamlarından ülkelerine yatırımcı beklediklerini açıkladılar. İş insanı Bülent Kaya ile görüşen yetkililer, inşaat, turizm, tarım, enerji ve sanayi yatırımlarını beklediklerini açıkladılar.

Muğla'nın coğrafi işaretli ürünleri YÖREX'te

Türkiye'nin her ilinden yöresel ürünleri bir araya getirerek tüketici ile buluşturmayı hedefleyen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, bu yıl 11'inci kez kapılarını açtı.

MİTSO YÖREX Fuarında Milas ürünlerini tanıtıyor

Yok, olmaya başlayan yöresel ürünlerin üretimini sürdürülmesini teşvik etmek ve tanıtımını yapmak, coğrafi işaretli ürünlerin bilinirliğini arttırmak, yerel üretimi teşvik ederek kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla düzenlenmekte olan YÖREX fuarı bu kez 20 / 24 Ekim tarihleri arasında Antalya'da düzenleniyor. Fuarda Milas Ticaret ve Sanayi Odası da Milas'ın coğrafi işaretli ürünleri olan Milas zeytinyağı, Milas yağlı zeytini, Milas tepsi böreği ve Milas el halısıyla birlikte Milas ballarının da tanıtımını yapıyor.

Stratonikeia’daki asırlık kahvehane, aslına uygun restore ediliyor

Yatağan ilçesinin Eskihisar Mahallesi’ndeki Stratonikeia Antik Kenti’nde yer alan yaklaşık 100 yıllık tescilli kahvehane, Muğla Valiliği ve Yatağan Belediyesi işbirliğiyle restore ediliyor. Aslına uygun şekilde yapılan restorasyonunu tamamlanmasıyla, tarihi kahvehanenin kafe olarak hizmet vereceği bildirildi.

İngiliz Uyruklu vatandaşın cenazesine Seydikemer Belediyesi sahip çıktı

Seydikemer’de vefat eden ve kimsesiz olduğu öğrenilen 69 yaşındaki İngiliz uyruklu David Leon Godwin'in cenazesine Seydikemer Belediyesi sahip çıktı.

“Dünya Gazeteciler Günü” diye bir kutlama günü yok…

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü” olarak kutlanan özel bir basın günü olmadığını açıkladı.

Uysal, “Festival konaklama sektörüne ve esnafa katkı sağladı”

1’inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivaline yerli ve yabancı turistlerden yoğun bir katılım oldu. Festivalin Fethiye turizmine katkılarını FRT TV mikrofonlarına anlatan Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, “Ölüdeniz’i Ekim ayının son günlerinde bu kalabalığı festival olmasa bir arada göremezdik. İngiliz turistlerin gelmesini bekledik ama maalesef istediğimiz ölçüde olmadı ancak festival sayesinde bölgemize yurt içinden çok sayıda misafirimiz Ölüdeniz’e geldi. Bu sene pandemiden dolayı istediğimiz ölçüde olmasa bile konaklama sektörüne de Ölüdeniz ve Fethiye esnafına da festival katkı sağladı” ifadelerini kullandı.

Fethiye ve Seydikemer’in de yer aldığı Antalya Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapılarını açtı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın Fethiye ve Seydikemer’e özgü yöresel ürünleri tanıttığı, Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya’da 11'inci kez kapılarını ziyaretçilere açtı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla, Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen fuarda, 76 ilden ve KKTC'den, 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın kooperatifi olmak üzere 150 kooperatif ile birlikte 650 katılımcı yer aldı. Antalya’ya gelerek fuarın açılışını yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Fethiye ve Seydikemer standını ziyaret etti.

Bolelli, “Festivalin sezona faydası olacak”

21’inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivali nedeni ile Ölüdeniz Belcekız Tatil Köyünde Fethiye Belediyesi tarafından açılış kokteyl düzenlendi. Açılış kokteyline yoğun bir katılım sağlandı.

Karadaş, “Adrenalin patlaması yaşıyoruz”

Tandem başlayan uçuşta serbest devam eden pilotlar izleyenleri hayran bıraktı. 21’inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivaline serbest uçuş gerçekleştiren Türk Hava Kurumu Serbest Paraşüt Eğitmeni Mehmet Karadaş hissettiklerini FRT TV mikrofonlarına anlattı. Korku değil vücuttaki adrenalinin yükseldiğinin altını çizen Türk Hava Kurumu Serbest Paraşüt Eğitmeni Mehmet Karadaş, “Ellerim titriyor. Resmen bir adrenalin patlaması yaşıyoruz. Korku ile alakalı değil vücudunuzdaki adrenalin patlamasından dolayı oluşan bir şey” dedi.

Merve Akar, “İnanılmaz bir atmosfer var”

21’inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivaline serbest paraşütçüler damga vurdu. Tandem başlayan uçuşta serbest devam eden pilotlar izleyenleri hayran bıraktı. 21’ci Ölüdeniz Uluslararası Hava Oyunları Festivalinden ve yaptığı uçuşu FRT TV mikrofonlarına anlatan Paraşüt sporcusu ve hava yolu pilotu Meryem Akar, “2000 yılında ilk defa yapılan Ölüdeniz Uluslararası Hava Oyunları Festivalinde ilk atlayanlardanım. Aradan 14 yıl geçtikten sonra tekrar geldim. İnanılmaz güzel bir atmosfer var. Normalde serbest paraşütü uçaktan atlayarak yapıyoruz ama biz serbest paraşütçüler bulduğumuz her hava aracından atlıyoruz” dedi.

Toplam 5765 haber.