Güncel

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 81. yıldönümü buruk kutlanıyor Köy Enstitülerinin kuruluşunun 81. yıldönümü buruk kutlanıyor
Ramazan ayının ilk cuma namazı kılındı Ramazan ayının ilk cuma namazı kılındı
Küçükbakırcı, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlıyoruz Küçükbakırcı, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlıyoruz
Büyükşehir'den esnafa bir darbe daha Büyükşehir'den esnafa bir darbe daha
Muğla'da eylem ve etkinlikler 1 ay yasaklandı Muğla’da eylem ve etkinlikler 1 ay yasaklandı
Öztürk Turizm Haftası nedeniyle Dündar'ı ziyaret etti Öztürk Turizm Haftası nedeniyle Dündar’ı ziyaret etti
Mücadeleye Seydikemer Belediyesi de tanıklık etti Mücadeleye Seydikemer Belediyesi de tanıklık etti
Karaca'dan Saatcı'ya geçmiş olsun mesajı Karaca’dan Saatcı’ya geçmiş olsun mesajı
Yakut, bu bir savaş ve biz en ön safdayız Yakut, bu bir savaş ve biz en ön safdayız
Karaca, sağlık çalışanlarının yanında olmaya çalışıyoruz Karaca, sağlık çalışanlarının yanında olmaya çalışıyoruz
MUÇEV'in yaptığı  çalışmalar kirliliğin önüne geçecek AMAÇ, 'KORUYARAK KULLANMA' MUÇEV'in yaptığı  çalışmalar kirliliğin önüne geçecek AMAÇ, 'KORUYARAK KULLANMA'
Arıkan yetkili makamları göreve davet etti Arıkan yetkili makamları göreve davet etti
Avrupa Şampiyonu Müezzin Kaymakam Fırat'ı ziyaret etti  Avrupa Şampiyonu Müezzin Kaymakam Fırat’ı ziyaret etti 
Fethiye İlçe Müftülüğü 'Su Kuyusu' projesine destek oldu Fethiye İlçe Müftülüğü 'Su Kuyusu' projesine destek oldu
Öztürk, parkomattan alınan ücret yasal değil Öztürk, parkomattan alınan ücret yasal değil
Öztürk, Karaçulha Toptancı Hali'nde üreticileri ziyaret etti Öztürk, Karaçulha Toptancı Hali’nde üreticileri ziyaret etti
Fethiye Üretici (Cuma) Pazarı kurulmayacak Fethiye Üretici (Cuma) Pazarı kurulmayacak
Bisiklet Turu Güvenlik Toplantısı yapıldı  Bisiklet Turu Güvenlik Toplantısı yapıldı 
Eski Başkan Behçet Saatcı tedavi altında Eski Başkan Behçet Saatcı tedavi altında
STK'lardan, kıyılardaki yapılaşma durdurulsun çağrısı STK’lardan, kıyılardaki yapılaşma durdurulsun çağrısı
Güncel Haberleri

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 81. yıldönümü buruk kutlanıyor

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 81. yıldönümü buruk kutlanıyor. Covid 19 nedeniyle kuruluş etkinliklerinin yasaklanmasıyla buruk bir kutlama yapıldığını söyleyen Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Fethiye Şube Başkanı Avukat Ali Gönen “Köy Enstitüleri, başka ülkelere de örnek olan bir modeldir. Köy Enstitülerinde kapatıldığı döneme kadar 17 bin 500 öğretmen yetişmiştir. Köy Enstitüleri, Türk eğitimcilerinin ürettiği bir eğitim-öğretim modelidir” dedi. 

Ramazan ayının ilk cuma namazı kılındı

Fethiye’de vatandaşlar, 11 ayın sultanı ramazanın ilk cuma namazını kılmak üzere camilere akın etti. Vatandaşlar özellikle kent merkezinde bulunan Yeni Camii’de ramazan ayının ilk Cuma namazını kılmayı tercih etti. Diğer camiler de doldu,taştı.

Küçükbakırcı, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlıyoruz

56. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6. etabı için Fethiye’ye gelen Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, “bu organizasyonları, bu bölgede yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tüm dünyaya sergileyeceğiz” dedi. 

Büyükşehir'den esnafa bir darbe daha

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, Muğla’nın ilçelerinde yol kenarlarında bulunan sözleşmeleri sona eren veya izinsiz dikildiği belirlenen totem ve tabelaların kaldırılma çalışmaları sürüyor. Ancak totem ve tabela kirliliğine karşı mücadelede pandemi döneminde çok zor şartlarda varlıklarını sürdürmeye çalışan esnaf bu uygulamayla bir darbe daha aldı. Öte yandan Muğla’nın dışındaki diğer illerde ise bu uygulama henüz hayata geçirilmedi. 

Muğla’da eylem ve etkinlikler 1 ay yasaklandı

Muğla İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla etkinliklerin 15 Mayıs'a kadar ertelendiği açıklandı. 

Öztürk Turizm Haftası nedeniyle Dündar’ı ziyaret etti

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Turizm Haftası nedeniyle, İlçe Turizm Danışma Müdürü Saffet Dündar’ı ziyaret ederek sezonun iyi geçmesi dileklerinde bulundu.

Mücadeleye Seydikemer Belediyesi de tanıklık etti

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2021) beşinci günündeki 160,3 kilometrelik Kemer-Elmalı (Göğübeli) tırmanış etabı Seydikemer ile Antalya'yı ayıran Göğübeli geçidinde sona erdi. Göğübeli geçidinden bitiş noktasını pedallayan yarışçıları Seydikemerliler de karşıladı.

Karaca’dan Saatcı’ya geçmiş olsun mesajı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye önceki dönem Belediye Başkanlarından Behçet Saatcı ve eşi Nesrin Saatcı için sosyal medyadan geçmiş olsun mesajı yayınladı. 

Yakut, bu bir savaş ve biz en ön safdayız

Fethiye Belediyesi tarafından Covid 19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına yapılan Saygı Anıtı’nda model olarak heykeli dikilen Özel Letoon Hastanesi Başhemşiresi Seçkin Yakut, açılışın ardından çok mutlu olduğunu ifade etti. Hayattayken anıtının yapılmasının kendisini çok duygulandırdığını dile getiren hemşire Yakut, “Bu bir savaş ve biz en ön safhadayız. Halkımızdan kurallara uymalarını bekliyoruz” dedi.

Karaca, sağlık çalışanlarının yanında olmaya çalışıyoruz

Tüm dünyada ve ülkemizde son bir yıldan bu yana etkili olan koronavirüse karşı yoğun bir mücadele örneği gösteren sağlık çalışanları, Fethiye Belediyesi tarafından unutulmadı. Üzerinde bir hemşire heykeli ile birlikte vefat edenlerin isimlerinin yer aldığı anıtın açılış töreni Covid-19 tedbirleri kapsamında yapıldı. Törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “İlk günden itibaren hep sağlık çalışanlarının yanında olmaya, hep onlarla birlikte yürümeye çalışıyoruz” dedi.

MUÇEV'in yaptığı  çalışmalar kirliliğin önüne geçecek AMAÇ, 'KORUYARAK KULLANMA'

Fethiye-Göcek koylarında yapılan düzenleme ile koyların temiz olacağı, hijyenik ve nizami sistemin sağlanacağı belirtildi. 

Arıkan yetkili makamları göreve davet etti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi, Fethiye Otelciler Birliği ve TÜRSAB tarafından yapılan ortak kamuoyu açıklamasında, Yassıca Adaları başta olmak üzere kıyılardaki yapılaşmanın durdurulması, bakir koyların korunması çağrısında bulunuldu. 

Avrupa Şampiyonu Müezzin Kaymakam Fırat’ı ziyaret etti 

Antalya’da 8-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenen yaklaşık 20 ülkenin ve bin 700 sporcunun katıldığı 6. Uluslararası Avrupa Kick Boks Şampiyonasında Veteranlar kategorisinde Point Fighting branşında Avrupa Şampiyonu, Kick Light branşında ise Avrupa üçüncüsü olan Gül Cami Müezzini Cemal Genç, Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay ile beraber Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ı ziyaret etti.

Fethiye İlçe Müftülüğü 'Su Kuyusu' projesine destek oldu

Fethiye İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Dünyaya Bir Damla Hayat” sloganıyla başlatılan “Su Kuyusu” projesine destek oldu.

Öztürk, parkomattan alınan ücret yasal değil

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, geçtiğimiz günlerde Fethiye’de tekrar  başlatılan parkomat ücretlerinin yüksek olduğunu belirterek, “Yol üzerinde park edilen araçlardan otopark ücreti almak yasal değil” ifadelerinde bulundu.

Öztürk, Karaçulha Toptancı Hali’nde üreticileri ziyaret etti

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Karaçulha Toptancı Halinde üreticileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. 

Fethiye Üretici (Cuma) Pazarı kurulmayacak

16 Nisan Cuma günü gerçekleşecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu nedeniyle Fethiye Kaymakamlığı’nca alınan kararla Üretici (Cuma) Pazarı kurulmayacağı bildirildi. 

Bisiklet Turu Güvenlik Toplantısı yapıldı 

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Güvenlik toplantısı, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleştirildi.

Eski Başkan Behçet Saatcı tedavi altında

4 dönem Fethiye Fethiye Belediye Başkanlığı yapan eski başkan Behçet Saatcı hastaneye kaldırıldı.

Toplam 3877 haber.