Güncel

Kırşehir'den Muğla'ya ATT desteği Kırşehir’den Muğla’ya ATT desteği
Yangın Bölgesine Kızılay'dan Destek Yangın Bölgesine Kızılay’dan Destek
Meteoroloji'den kritik uyarı hava sıcaklıkları 8 derece daha artacak Meteoroloji’den kritik uyarı; hava sıcaklıkları 8 derece daha artacak
Doğu, 'birlik ve beraberlik duygusu ile mücadele edildi' Doğu, “birlik ve beraberlik duygusu ile mücadele edildi”
Manavgat'a, Fethiye'den destek büyüyor Manavgat’a, Fethiye’den destek büyüyor
Kılıçdaroğlu: 'son yılların en büyük orman yangınları ile karşı karşıyayız' Kılıçdaroğlu: "son yılların en büyük orman yangınları ile karşı karşıyayız"
'Gün Birlik Günüdür' Dediler "Gün Birlik Günüdür" Dediler
Seydikemer'den Fethiye'ye destek Seydikemer'den Fethiye'ye destek
Muğla'nın İçme Suyu Analizleri Temiz Çıktı Muğla’nın İçme Suyu Analizleri Temiz Çıktı
Kılıçdaroğlu, Marmaris'te Kılıçdaroğlu, Marmaris'te
OGM 'İyi ki varsın Şahin' paylaşımı OGM ‘İyi ki varsın Şahin’ paylaşımı
Fethiye'den, Marmaris'e Destek Fethiye’den, Marmaris’e Destek
Ekiplere su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir son yolculuğuna uğurlandı Ekiplere su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir son yolculuğuna uğurlandı
Binali Yıldırım, Marmaris ilçesine geldi Binali Yıldırım, Marmaris ilçesine geldi
Bakan Yanık'tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir'in ailesine başsağlığı telefonu Bakan Yanık’tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir’in ailesine başsağlığı telefonu
20 bin maske dağıtımı gerçekleştirilecek 20 bin maske dağıtımı gerçekleştirilecek
Başkan Otgöz, Evleri Yanan Ailelerin Acısını Paylaştı Başkan Otgöz, Evleri Yanan Ailelerin Acısını Paylaştı
Çıralı, 'Ormanlar ülkemizin akciğeri konumunda' Çıralı, “Ormanlar ülkemizin akciğeri konumunda”
Konaklama ve yeme-içme, ulaşımda KDV indirimi 2 ay uzadı Konaklama ve yeme-içme, ulaşımda KDV indirimi 2 ay uzadı
Ortaca'dan, Köyceğiz'e Destek Ortaca’dan, Köyceğiz’e Destek
Güncel Haberleri

Kırşehir’den Muğla’ya ATT desteği

Kırşehir'den afet bölgesi Muğla'ya Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunda görev yapan personel görevlendirildi.

Yangın Bölgesine Kızılay’dan Destek

Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde çıkan ve kontrol altına alınan yangında Kızılay’da kolları sıvadı.

Meteoroloji’den kritik uyarı; hava sıcaklıkları 8 derece daha artacak

Mevsim normallerinin üzerinde aşırı sıcakların yaşandığı Ege Bölgesi'nde hava sıcaklığının 4 ile 8 derece arasında artış göstereceği bildirildi.

Doğu, “birlik ve beraberlik duygusu ile mücadele edildi”

Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde kontrol altına alınan yangın bölgesinde soğutma çalışmaları var incelemeler devam ediyor. Sabah saatlerine kadar bölgede olduklarını sağlanmış olan birlik ve beraberlik için teşekkür eden CHP’li Genç Siyasetçi Turhan Doğu, “Bizde arkadaşlarımız ile beraber sabah saatlerine kadar buradaydık. Tüm Fethiye halkı ve kendini Fethiyeli hisseden herkes Anadolu toprağının gerçek mayasında olan birlik beraberlik duygusu ile kadını, erkeği ve yaslısı buraya geldi” dedi. 

Manavgat’a, Fethiye’den destek büyüyor

Antalya’nın Manavgat İlçesinde meydana gelen yangın nedeni ile bölgede birçok zor durumda kaldı. Çevre il ve ilçeler dışında Fethiye’de yardım kampanyaları başlatıldı. 

Kılıçdaroğlu: "son yılların en büyük orman yangınları ile karşı karşıyayız"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla’nın Marmaris ilçesine gelerek meydana gelen yangın hakkında bilgi aldı.

"Gün Birlik Günüdür" Dediler

Antalya'nın Manavgat İlçesinde meydana gelen yangın nedeni ile bölgeye yardım yağdı. AK Parti Seydimeker Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker ve yönetimi Manavgat için kolları sıvadı.

Seydikemer'den Fethiye'ye destek

Fethiye'de çıkan orman yangını Seydikemer'i de teyakkuza geçirdi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ün talimatıyla Fethiye'deki yangın söndürme çalışmalarına 1 paletli, 1 sulama aracı ve 1 lastikli kepçe ile destek verildi.

Muğla’nın İçme Suyu Analizleri Temiz Çıktı

Sosyal medyada özellikle Fethiye ile Köyceğiz İlçelerindeki içme sularına sabotaj düzenlendiği iddialarına karşı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kendi laboratuvarlarında yapılan su analizleri sonucunda içme suyunda herhangi bir sorun olmadığı raporlandı.

Kılıçdaroğlu, Marmaris'te

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Manavgat'taki meydana gelen yangın bölgesi incelemelerinin ardından Muğla'da meydana gelen yangınları yerinde incelemek için Marmaris'e geldi.

OGM ‘İyi ki varsın Şahin’ paylaşımı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Marmaris'te itfaiyecilere su götürürken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in fotoğrafını sosyal medya hesaplarından 'İyi ki varsın Şahin' yazılı kapak fotoğrafıyla paylaştı.

Fethiye’den, Marmaris’e Destek

Marmaris Armutalan’da başlayan ve birçok noktaya yayılan yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Yangın bölgesine Muğla’nın birçok ilçesinden destek gelirken, Fethiyeli vatandaşlarda seferber oldu.

Ekiplere su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir son yolculuğuna uğurlandı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında itfaiyecilere su dağıtırken dumandan etkilenen ardından motosikletinden düşüp alevlerin arasında kalarak hayatını kaybeden Şahin Akdemir memleketi Köyceğiz'de toprağa verildi.

Binali Yıldırım, Marmaris ilçesine geldi

Binali Yıldırım, Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan yangın yönetim merkezini ziyaret etti.

Bakan Yanık’tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir’in ailesine başsağlığı telefonu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris'te yangın söndürme ekiplerine gönüllü olarak motoruyla su taşırken dumandan etkilenerek hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir'in ailesini arayarak başsağlığı diledi.

20 bin maske dağıtımı gerçekleştirilecek

Fethiye ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından vaka sayılarının artması nedeni ile Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde maske dağıtımı gerçekleştirdi. Covid-19 nedeni ile maskeler dağıtılıp vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı.

Başkan Otgöz, Evleri Yanan Ailelerin Acısını Paylaştı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Bekçiler Mahallesi’nde çıkan yangında evleri yanan aileleri ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Çıralı, “Ormanlar ülkemizin akciğeri konumunda”

Ülke genelinde ve Muğla’da meydana gelen yangınlara yönelik bir açıklamada Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı’dan geldi. Bölgede olası bir yangına karşı tutulan nöbetlere ara vermeden devam edeceklerini belirten Başkan Çıralı, “Dün akşam saatlerinden itibaren bizde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak duyurular yaptık. Vatandaşlarımızı ve üyelerimizi ormanlarımızı izlemeye, şüpheli durumları acil çağrı merkezleri ve bize bildirmeye çağırdık. Bölgemizi yangınlardan korumak için nöbetimize ara vermeyeceğiz” dedi.

Konaklama ve yeme-içme, ulaşımda KDV indirimi 2 ay uzadı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın, üyeleri adına ısrarla talep ettiği bir düzenleme daha gerçekleşti. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Salgın nedeniyle alınan tedbirlerden ve kapanmadan olumsuz etkilenen sektörlerimizin desteklenmesi amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım başta olmak üzere hizmet sektörlerinde 1 yıldır uygulanan KDV oranı indirimlerinin uzatılmasına ilişkin talebimiz karşılık buldu. KDV indirim süresi 2 ay daha uzatıldı. Üyelerimize, bölgemize ve iş dünyamıza hayırlı olsun." dedi.

Toplam 4756 haber.