Güncel

Uğur Mumcu Parkı'na yakışan anıt karanfillerle donatıldı Uğur Mumcu Parkı’na yakışan anıt karanfillerle donatıldı
Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı  Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı 
Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri aşılandı Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri aşılandı
Karayiğit, 'Sayı yeterli değildir'  Karayiğit, “Sayı yeterli değildir” 
Bodrum'da su sıkıntısının ardından elektrik sıkıntısı da başladı Bodrum’da su sıkıntısının ardından elektrik sıkıntısı da başladı
Seydikemer Belediyesi dünya çapında kabul görmüş sisteme dahil olacak Seydikemer Belediyesi dünya çapında kabul görmüş sisteme dahil olacak
Bodrum'da totemler kaldırılacak mı? Bodrum’da totemler kaldırılacak mı?
Altından bile değerli 7 bin yıllık tohumlar, Bodrum'da başak verecek Altından bile değerli 7 bin yıllık tohumlar, Bodrum’da başak verecek
Öztürk, Üreticimiz baş tacımız Öztürk, Üreticimiz baş tacımız
Genel Başkan Yardımcısı Akın'dan Başkan Karaca'ya teşekkür Genel Başkan Yardımcısı Akın’dan Başkan Karaca’ya teşekkür
İksirci Tezcan'dan SED Medya'ya kutlama ziyareti İksirci Tezcan'dan SED Medya'ya kutlama ziyareti
Marmaris Belediyesi hizmet binası boşaltıldı Marmaris Belediyesi hizmet binası boşaltıldı
İYİ Parti Muğla'nın acı günü  İYİ Parti Muğla'nın acı günü 
Muğla'ya ilk yeraltı barajı yapılıyor Muğla’ya ilk yeraltı barajı yapılıyor
Pazaryeri uzay çatı yenileme çalışmalarına başlandı Pazaryeri uzay çatı yenileme çalışmalarına başlandı
Rehabilitasyon Merkezleri AK Parti'yi ziyaret etti Rehabilitasyon Merkezleri AK Parti’yi ziyaret etti
Kereste ve kereste ürünleri satın alınacak Kereste ve kereste ürünleri satın alınacak
Demir malzemesi alınacaktır Demir malzemesi alınacaktır
Suluova Belediye Başkanlığı tarafından kapalı spor salonu yaptırılacaktır Suluova Belediye Başkanlığı tarafından kapalı spor salonu yaptırılacaktır
Fethiye'de sera üreticisinin sobalı don nöbeti Fethiye’de sera üreticisinin sobalı don nöbeti
Güncel Haberleri

Uğur Mumcu Parkı’na yakışan anıt karanfillerle donatıldı

Fethiye'de geçmiş dönemlerde halkın kullanımına sunulan Uğur Mumcu Parkı, adına yakışan bir anıta kavuştu. Yontucu Onur Fırat Fen'in yaptığı Uğur Mumcu'nun anıt heykeli, Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen bir törenle açıldı. Yoğun bir katılımın olduğu açılış töreninde, yapılan konuşmalarla hem Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu anıldı, hem de anlatılan anekdotlarla Mumcu'nun gazeteciliği ve kişiliği, katılımcılara bir kez daha hatırlatıldı. Chp Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının da konuşma yaptığı törende Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, kalemini satmayan, kiraya vermeyen gazetecilerin de olduğunu dile getirerek "Bu anıt, içimizdeki acının ve üzüntünün ifadesidir. Bizler Uğur Mumcu'yu unutmamak ve unutturmamak adına bu anıtı sizlerle birlikte açıyoruz" dedi.

Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı 

Bombalı saldırı sonucu katledilen gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 28. yıl dönümünde Fethiye’de, Fotoğrafçı Gürsel Gökçe’nin “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu” isimli fotoğraf sergisi ile anıldı. 

Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri aşılandı

Korona virüs salgınına karşı başlatılan aşılama çalışmasında Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri de aşılandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı sağlık görevlileri huzurevinde kalan 12 kişiye aşılarını yaptı.

Karayiğit, “Sayı yeterli değildir” 

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, yaş sebze ve meyve ihracatında Rusya tarafından ilave edilen 50 bin tonluk kotanın, sevindirici olsa da bu sayının yeterli olmadığını ifade etti. Oda Başkanı Karayiğit, “50 bin ton kotayı biz bir ayda bir buçuk ayda yine dolduracağız. Yine aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyoruz. Onun için Rusya’yla oturup gerekli mercilere anlaşma sağlanıp, kotanın tam kaldırılması taraftarıyız” dedi. 

Bodrum’da su sıkıntısının ardından elektrik sıkıntısı da başladı

Korona virüs (Covid-19) salgın nedeniyle Bodrum nüfusunun 3 katına çıkması su, alt yapı sorunun ardından şimdi de elektrik sıkıntısı ile karşı karşıya geldi. Bodrum'daki elektrik trafoları fazla elektrik kullanımından teker teker patlamaya başladı.

Seydikemer Belediyesi dünya çapında kabul görmüş sisteme dahil olacak

GEKA Destekli “Kurumsal Ağ ve Sistem Güvenliği Politikalarımızı Oluşturuyoruz” Projesi Eğitimleri Seydikemer Belediyesi'nde başladı.

Bodrum’da totemler kaldırılacak mı?

Bodrum Güçbirliği Derneği Çevre ve Enerji Komisyonu Başkanı Melih Caner yaptığı açıklama ile bir süredir Bodrum esnafının gündemini meşgul eden, hep kafalarda bir soru işareti olarak kalan totemler hakkında ilgili kurumlardan açıklama beklemekte olduklarını söyledi. 

Altından bile değerli 7 bin yıllık tohumlar, Bodrum’da başak verecek

Arkeolojik kazı esnasında küp içerisinde bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumlar Bodrum'da yeşermeye başlayacak. Bir avuç ata tohumundan binlerce tohum elde etmeyi planlayan Bodrum Belediyesi bu tohumları köy halkına dağıtacak.

Öztürk, Üreticimiz baş tacımız

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, havaların soğuk gitmesiyle don nöbetine başlayan üreticileri yalnız bırakmadı. Bölgede üretim yapılan tam 6 serayı gezip üreticilerle birlikte don nöbeti tutan başkan Öztürk, hem sorunları dinledi hem de çiftçilere müjde verdi. Gittiği her serada üreticiler tarafından ikramlarla karşılanan Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk," çiftçilerimizin zor zamanlarında onlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Sıkıntıların farkındayız. Rusya ile 50 bin tonluk yeni kota konusunda anlaşmaya varılmak üzere. Üreticimiz bizim baş tacımız" dedi. 

Genel Başkan Yardımcısı Akın’dan Başkan Karaca’ya teşekkür

Uğur Mumcu Anıtı açılışı için Fethiye’ye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

İksirci Tezcan'dan SED Medya'ya kutlama ziyareti

Fethiye'nin tanınmış esnaflarından Tezcan Göktepe, SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Seda Köktener'i ziyaret etti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle SED Medya'ya ziyarette bulunan İksirci Tezcan'ın sahibi Tezcan Göktepe, tüm çalışanların gününü kutladı. 

Marmaris Belediyesi hizmet binası boşaltıldı

70'li yılların başında otel olarak inşa edilen, 1990 yılında ise belediye binasına dönüştürülen Marmaris Belediyesi hizmet binası 30 yıl kamu hizmeti verdikten sonra boşaltıldı. Belediye birimleri de İçmeler Ek Hizmet Binası, Kültür Sanatevi ve Armutalan Kültür Merkezi'nde hizmet vermeye başladı.

İYİ Parti Muğla'nın acı günü 

İYİ Parti Muğla Disiplin Kurulu ve Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Süreyya Karadağ yaşamını yitirdi.  

Muğla’ya ilk yeraltı barajı yapılıyor

Buharlaşmayı sıfırlayarak, suyu yer altında depolayacak olan yer altı barajı Muğla’ya yapılıyor.

Pazaryeri uzay çatı yenileme çalışmalarına başlandı

Menteşe Belediyesi, mülga Muğla Belediyesi döneminde yapılan ve halk arasında uzay çatı olarak bilinen pazaryeri çatısı iyileştirme projesini hayata geçirdi. Bölgenin en büyük pazarları arasında yer alan ve Perşembe günleri kurulan pazar yeri çatısının yenileme çalışmalarına yönelik açıklama yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, olası risklere karşı bölgede gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını belirtti. 

Rehabilitasyon Merkezleri AK Parti’yi ziyaret etti

Fethiye’de hizmet veren rehabilitasyon merkezleri Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ ü makamında ziyaret etti. Partinin yeni taşındığı binasına hayırlı olsuna tüm kurumlardan temsilciler katıldı.

Kereste ve kereste ürünleri satın alınacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Keçiören Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Kereste ve Kereste Ürünleri Mal Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Demir malzemesi alınacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Keçiören Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Demir Malzemesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Suluova Belediye Başkanlığı tarafından kapalı spor salonu yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Suluova Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Kapalı Spor Salonu yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Toplam 2709 haber.