Güncel

Fethiye'nin ambulans filosu daha da güçleniyor  Fethiye’nin ambulans filosu daha da güçleniyor 
Girdev Gölü buz tuttu Girdev Gölü buz tuttu
Mahalle halkının park sevinci  Mahalle halkının park sevinci 
'Kadına yönelik şiddette artış yaşanıyor' “Kadına yönelik şiddette artış yaşanıyor”
Milas Belediyesi'nden KaputaVur çağrısı Milas Belediyesi’nden KaputaVur çağrısı
Marmaris Belediyesi eski başkan Karadinç'i unutmadı Marmaris Belediyesi eski başkan Karadinç’i unutmadı
Türkiye'de ilk olacak proje Milas'ta hayata geçiriliyor Türkiye’de ilk olacak proje Milas’ta hayata geçiriliyor
Dere Sokak'a neşter vuruluyor  Dere Sokak'a neşter vuruluyor 
Parke kaplama çalışmaları devam ediyor Parke kaplama çalışmaları devam ediyor
Elektrik, Elektronik ve Dayanıklı Tüketim Malları Grubu sektör sorunlarını konuştu Elektrik, Elektronik ve Dayanıklı Tüketim Malları Grubu sektör sorunlarını konuştu
Karayolu tamirat işleri yaptırılacaktır Karayolu tamirat işleri yaptırılacaktır
Kolay tamir kelepçesi satın alınacaktır Kolay tamir kelepçesi satın alınacaktır
Hazır beton santrallerine sıkı takip Hazır beton santrallerine sıkı takip
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 5.000 Sözleşmeli Uzman Erbaş alacak Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 5.000 Sözleşmeli Uzman Erbaş alacak
Bu ilçede 37 yıldır kömür yakmak yasak Bu ilçede 37 yıldır kömür yakmak yasak
Demirtaş don nöbeti tutan çiftçileri ziyaret etti  Demirtaş don nöbeti tutan çiftçileri ziyaret etti 
Uğur Mumcu Parkı'na yakışan anıt karanfillerle donatıldı Uğur Mumcu Parkı’na yakışan anıt karanfillerle donatıldı
Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı  Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı 
Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri aşılandı Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri aşılandı
Karayiğit, 'Sayı yeterli değildir'  Karayiğit, “Sayı yeterli değildir” 
Güncel Haberleri

Fethiye’nin ambulans filosu daha da güçleniyor 

Fethiye’ye tam donanımlı 2 yeni ambulans kazandırıldı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Fethiye’ye tam donanımlı 2 yeni ambulans eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemizde sağlıkta kaliteyi en üst sıralara çıkarmanın gayreti içinde olduk ve olacağız” dedi. 

Girdev Gölü buz tuttu

Seydikemer’in Girdev Yaylasında bulunan Girdev Gölü buz tuttu. Göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Girdev Gölü, kışın etkisini göstermesiyle birlikte buz tuttu. Bölgeye gelen vatandaşlar gölün fotoğraflarını çekti.

Mahalle halkının park sevinci 

Fethiye’nin Karagözler Mahallesinde bir otel inşaatı tarafından hazineden satın alınmak istenen çocuk parkı alanına Bakanlık’tan izin çıkmadı. Çocuk parkına sahip çıkan mahalle sakinleri geçtiğimiz yıl parkın satılmaması için girişimler de bulunmuş ve imza kampanyası başlatmışlardı. 

“Kadına yönelik şiddette artış yaşanıyor”

Cumhuriyet Kadınları Fethiye Şubesi tarafından yapılan açıklamada, kadına şiddetin her geçen gün arttığına vurgu yapıldı. CKD Fethiye Şube Başkanı Hale Eralp, “Kadınların kıymetini bilmeyen bir toplum maalesef geri kalır. Erkeklere bir daha hatırlatıyoruz, biz kadınları korumak ve kollamakla mükellefsiniz” dedi. 

Milas Belediyesi’nden KaputaVur çağrısı

Milas Belediyesi, giderek soğuyan bu günlerde can dostlarımız için #KaputaVur çağrısında bulundu. 

Marmaris Belediyesi eski başkan Karadinç’i unutmadı

Marmaris Belediyesi, 10 yıl önce vefat eden eski başkanlardan İsmet Karadinç'i unutmadı. Belediye, Karadinç için pazar yerinde lokma dağıttı.

Türkiye’de ilk olacak proje Milas’ta hayata geçiriliyor

MUĞLA (İHA) – İçeriği ve uygulamasıyla Türkiye'de bir ilk olan 'Zeytinlerde Verimsizliğin Nedenlerinin Tespiti ve Sorunların Giderilmesi Projesi'nin tanıtımı Milas'ta yapıldı. Zeytin ve zeytinyağı üreticisini yakından ilgilendiren projenin tanıtım toplantısına katılan Milas Kaymakamı Eren Arslan, 'Ölmez ağaç, barış simgesi, bizim kıymetlimiz zeytinimize emek veren herkese teşekkür ediyorum' ifadelerini kullanırken, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, 'Böyle bir proje daha önce hiçbir yerde yapılmadı. Türkiye'de ilk olacak' dedi.

Dere Sokak'a neşter vuruluyor 

Bodrum Belediyesi Yarımada genelinde başlatıldığı alt yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bölgede incelemelerde bulunan Başkan Ahmet Aras: "Dere Sokak su taşkınlarından kurtulacak." dedi.

Parke kaplama çalışmaları devam ediyor

Milas Belediyesi ilçenin yollarının çehresini değiştirmek ve modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Yapılması gereken çalışmalar için alan çalışması yaparak, eksiklikleri yerinde tespit eden Milas Belediyesi ekipleri mahallelerde parke kaplama çalışması yaparak yolları modern bir görüntüye kavuşturuyor.

Elektrik, Elektronik ve Dayanıklı Tüketim Malları Grubu sektör sorunlarını konuştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 4 Nolu Elektrik, Elektronik ve Dayanıklı Tüketim Malları Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak sektör sorunlarını konuştu. Üyelerin tek tek söz aldığı toplantıda, zincir mağazaların elektrikli ve elektronik dayanaklı tüketim mallarını satması ile Fethiye şehir merkezinde yaşanan otopark sorunu gündeme geldi. Zincir mağaza ve otopark sorunu konularında göreve geldikleri ilk günden bu yana kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini belirterek üyelere seslenen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Sizde, bizimle birlikte tüm platformlarda bu sorunu dile getirin, hep birlikte hareket edelim ve sorunların çözümü konusunda geniş bir kamuoyu yaratalım.” dedi.

Karayolu tamirat işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Muğla Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından, Milas İlçesi İşletme Sahası İçinde Hat Arıza Tamirat ve Yenileme Sonrası Bozulan Üst Yapının Tamiratının yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Kolay tamir kelepçesi satın alınacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, İzmir Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından, Kolay Tamir Kelepçesi Alımı mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Hazır beton santrallerine sıkı takip

Menteşe Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü emir ve yasaklar yönetmeliğinin yeniden düzenlemesi üzerine kaçak yapıyla mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 5.000 Sözleşmeli Uzman Erbaş alacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığından, Jandarma Genel Komutanlığına Sözleşmeli Uzman Erbaş Temin Edilecektir. Jandarma Genel Komutanlığına 3.770’i Jandarma (Komando-Asayiş), 925’i Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli), 265'i Muhabere, 14’ü At Bakıcısı, 13’ü Bot Serdümeni, 10’u Havacılık, 3’ü Kurbağa Adam (Dalış Amiri) branşlarında olmak üzere toplam 5.000 Sözleşmeli Uzman Erbaş (Erkek) temin edilecektir.

Bu ilçede 37 yıldır kömür yakmak yasak

Muğla'nın Marmaris ilçesinde belediye meclisi tarafından 1984 yılında alınan karar ile ilçe sınırları içinde kömür yakılması yasaklandı. 37 yıldır kömür kullanılmayan turistik ilçede belediye zabıta ekipleri denetim yaptı, yoğun duman ve koku gelen evlerde didik didik kömür aradı.

Demirtaş don nöbeti tutan çiftçileri ziyaret etti 

Fethiye’nin sevilen esnaflarından Kamil Mutlu Demirtaş, soğuk hava koşulları nedeniyle zirai don nöbeti bekleyen çiftçileri ziyaret etti. 

Uğur Mumcu Parkı’na yakışan anıt karanfillerle donatıldı

Fethiye'de geçmiş dönemlerde halkın kullanımına sunulan Uğur Mumcu Parkı, adına yakışan bir anıta kavuştu. Yontucu Onur Fırat Fen'in yaptığı Uğur Mumcu'nun anıt heykeli, Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen bir törenle açıldı. Yoğun bir katılımın olduğu açılış töreninde, yapılan konuşmalarla hem Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu anıldı, hem de anlatılan anekdotlarla Mumcu'nun gazeteciliği ve kişiliği, katılımcılara bir kez daha hatırlatıldı. Chp Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının da konuşma yaptığı törende Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, kalemini satmayan, kiraya vermeyen gazetecilerin de olduğunu dile getirerek "Bu anıt, içimizdeki acının ve üzüntünün ifadesidir. Bizler Uğur Mumcu'yu unutmamak ve unutturmamak adına bu anıtı sizlerle birlikte açıyoruz" dedi.

Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı 

Bombalı saldırı sonucu katledilen gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 28. yıl dönümünde Fethiye’de, Fotoğrafçı Gürsel Gökçe’nin “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu” isimli fotoğraf sergisi ile anıldı. 

Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri aşılandı

Korona virüs salgınına karşı başlatılan aşılama çalışmasında Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri de aşılandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı sağlık görevlileri huzurevinde kalan 12 kişiye aşılarını yaptı.

Toplam 2725 haber.