Güncel

Son dakika Güncel haberler, en son Güncel haberler, Güncel haberler burada, haber oku | Güncel

Güncel Haberleri

Atatürk Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmaları başladı

Fethiye Belediyesi’nin öncülüğünde ADM Elektrik Dağıtım AŞ., MUSKİ, Telekom ve Vodafone kurumlarının Atatürk Caddesi’nde yürüttüğü altyapı çalışmaları tamamlandı. Fethiye Belediyesi tarafından sıcak asfalt dökümü yapımı başlandı. Atatürk Caddesi’nde süren sıcak asfalt çalışması salı gününe ( 05 Temmuz 2022) kadar tamamlanacak.

Bayram trafiği erken başladı

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte beklenen trafik yoğunluğu haftanın ilk gününde kendini gösterdi. Hafta sonu da yoğun olan trafik özellikle şehir merkezi ve Ölüdeniz Yolu üzerinde etkisini gösterdi.

Şampiyonlardan Ticaret Odası’na ziyaret

Seydikemer ve Fethiye’den Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılarak Minik 1 Boy ’da 2. Olan Egehan Katrancı ve Deste Orta Boy ’da 1. Olan Muhammet Enes Özcan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.

Milas’ta süt birliği üyelerine hayat sigortası

Fiziki yatırım ve hizmetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de üyelerinin yanında olan Milas Süt Birliği, özel bir banka ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile tüm üyelerine hayat sigortası yaptırdı.

Kurbanlıklar görücüye çıktı

Kurban Bayramı’na çok kısa bir süre kala Fethiye Canlı Hayvan Pazarı’nda kurbanlık pazarı açıldı. Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesmek isteyenler kurban pazarını ziyaret ederek keselerine uygun kurbanlık arıyorlar.

Menteşe’nin kırsal mahallelerinde yol çalışmaları sürüyor

Muğla il genelinde kırsal mahallelerin yollarını yenilemeye ve genişletmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesine bağlı Yerkesik, Yeniköy ve Çatakbağyaka Mahallelerinde 12 kilometre uzunluğundaki asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Korona öldürmedi koku öldürecek

Fethiye Kordonunda yayılan koku vatandaşları canından bezdirdi. Vatandaşlar kokunun Cuma gününden bu yana Fethiyespor Otoparkının hizasından denize akıtılan fosseptik kokusu olduğunu ifade ettiler.

Dünyanın ilk yüzer atık su arıtma tesisi

Dünyanın ilk yenilikçi yüzer atık su kabul ve arıtma tesisi Göcek koylarında hizmet vermeye başladı. Tesis, deniz ve kıyı alanlarının korunması için denizcilik atıklarının kaynağında bertarafını sağlayarak Türkiye'nin kıyı ve koylarındaki deniz araçlarından kaynaklı deniz kirliliğini kaynağında önlemeyi amaçlıyor.

Bodrum Belediyesi’ne 3 ödül birden

Bodrum Belediyesi, iletişim, reklam ve sosyal medya yarışmasında 3 ödül kazandı.

’Bayrak Dede’den Selimiye’de yangın nöbeti

Muğla'nın gözde turizm kentlerinden Marmaris'te yaşayan 74 yaşındaki emekli terzi Salih Yazgan, emekli maaşı ile aldığı Türk bayrakları ile 23 Nisan'larda oturduğu 105 sokağı donatıp kutlaması ile biliniyor. Yaşadığı Selimiye Mahallesi'nde de orman yangınlarına dikkat çekmek için pankart asan Yazgan'a, mahalleli de destek veriyor.

Marmaris’in dünyaca ünlü plajı Kızkumu ziyaretçi akınına uğruyor

Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'in dünyaca ünlü plajlarına yerli ve yabancı tatilciler akın ediyor. Günün her saatinde ziyaretçiler ile dolan Kızkumu plajına gelenler hatıra fotoğrafı çektirmeden gitmiyor.

Yudum Söğüt, evliliğe ilk adımını attı

Gazetemiz köşe yazarlarından Avukat Yudum Söğüt’ün nişan töreni gerçekleşti.

Doğanın gizli hazinesi Turgut Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Muğla'nın gözde turizm ilçesi Marmaris'te geçtiğimiz yıl yaşanan orman yangınının ardından yaralarını saran doğa harikası Turgut Şelalesi, bu yıl ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Yamaç paraşütü pilotu ağaçta asılı kaldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütü pilotu inişe geçtiği sırada bölgede bulunan ağacın dallarına takılarak ağaçta asılı kaldı.

Sivas’ta katledilen 33 aydın anıldı

2 Temmuz 1993 tarihinde, Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri’ne gelen 33 aydının Madımak Oteli'nin ateşe verilmesiyle öldürülmesi 29'uncu yılında Fethiye’de yapılan basın açıklaması ile anıldı. Bu kapsamda Pir Sultan Abdal Derneği Fethiye Şubesi Fethiye Belediyesi özer Olgun Kültür Merkezi Önü’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

1 Temmuz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Bodrum’da kutlandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı törenlerle kutlandı. Yarışmalarda renkli görüntüler yaşandı.

Marmaris Belediyesi Yaz Kursları başladı

Marmaris Belediyesi tarafından açılan ücretsiz yaz kursları başladı. 14 branşta açılan kurslardan 2 ay boyunca 504 çocuk faydalanacak.

Kabotaj bayramı coşkuyla kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de düzenlenen değişik etkinlik ve yarışmalarla coşkuyla kutlandı.

Emekliler Meydanı’nın ismi Ahmet Günday olarak değiştirildi

Fethiye Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Mecliste üçü gündem dışı olmak üzere on iki madde görüşüldü. İki madde görüşülmesi için İmar Komisyonu’na gönderilirken, diğer tüm maddeler oy birliği ile geçti. Aynı zamanda Foça Mahallesi’ndeki Emekliler Meydanı’nın ismi Ahmet Günday olarak değiştirildi.

Toplam 8279 haber.