Dünya

TÜRÇEV Akyaka'da plaj temizliği yaptı TÜRÇEV Akyaka’da plaj temizliği yaptı
Sahile örülen kaçak taş duvar mühürlendi Sahile örülen kaçak taş duvar mühürlendi
Valilikte 6,5 ton atık geri dönüştürüldü Valilikte 6,5 ton atık geri dönüştürüldü
Menteşe'de cinsiyet eşitliğine 'Mor Bayrak' uygulaması Menteşe’de cinsiyet eşitliğine ‘Mor Bayrak’ uygulaması
Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Karındaş vefat etti Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Karındaş vefat etti
Bodrum'da sahile ölü köpek balığı vurdu Bodrum’da sahile ölü köpek balığı vurdu
Muğla'nın ortalama hane halkı büyüklüğü 2,79 Muğla’nın ortalama hane halkı büyüklüğü 2,79
Muğlalılar İzmir'de, İstanbullular Muğla'da yaşıyor Muğlalılar İzmir’de, İstanbullular Muğla’da yaşıyor
Yunuslara Özgürlük Platformu'ndan TBMM'ye çağrı Yunuslara Özgürlük Platformu’ndan TBMM’ye çağrı
Öldüğü sanılan deniz kaplumbağasının, yaşadığı ortaya çıktı Öldüğü sanılan deniz kaplumbağasının, yaşadığı ortaya çıktı
Milas'ta içme suyu baraj projesi ile ilgili yöre halkı bilgilendirildi Milas’ta içme suyu baraj projesi ile ilgili yöre halkı bilgilendirildi
Datça'da yavru Yunus sürprizi Datça’da yavru Yunus sürprizi
Meteorolojiden Marmaris'e sağanak yağış uyarısı Meteorolojiden Marmaris’e sağanak yağış uyarısı
Akyaka Sahili'nde ölü köpekbalığı bulundu Akyaka Sahili'nde ölü köpekbalığı bulundu
2020 Patara Yılında Dev Organizasyon 2020 Patara Yılında Dev Organizasyon
CARETTA CARETTALAR BAKAN YARDIMCISI TARAFINDAN DENİZE BIRAKILDI CARETTA CARETTALAR BAKAN YARDIMCISI TARAFINDAN DENİZE BIRAKILDI
MUÇEV İddialara Cevap Verdi 'Gerçek Dışı' MUÇEV İddialara Cevap Verdi; ‘Gerçek Dışı’
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times'a yazdı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times'a yazdı
MAVİ BAYRAK SERTİFİKASI İŞLETMELERE VERİLDİ MAVİ BAYRAK SERTİFİKASI İŞLETMELERE VERİLDİ
Dünya Haberleri

TÜRÇEV Akyaka’da plaj temizliği yaptı

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı, Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve Ula Belediyesi işbirliğinde Akyaka'nın Kermetur plajında çöp temizlik etkinliği düzenlendi.

Sahile örülen kaçak taş duvar mühürlendi

Bodrum’da sahile kaçak ve ruhsatsız olarak örülen duvar, Bodrum Belediyesi ekiplerince mühürlendi. Kaçak duvarı, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz'ın çalışanlarının ördüğü iddia edildi.

Valilikte 6,5 ton atık geri dönüştürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' çalışmaları kapsamında Muğla Valiliğinde bugüne kadar 6 bin 577 kg atık geri dönüştürüldü.

Menteşe’de cinsiyet eşitliğine ‘Mor Bayrak’ uygulaması

Menteşe Belediye Meclisi tarafından 2015 yılından alınan meclis kararı ile yürürlüğe giren Mor Bayrak projesine yönelik ilk Mor Bayrak verildi. Bu kapsamda Menteşe ilçe merkezinde hizmet veren bir işletme, Belediye Meclisi tarafından belirlenen kadın emeğine ve işletme içerisinde kadın erkek eşitliğine önem verme kriterlerini yerine getirdiği için Mor Bayrak almaya hak kazanan ilk işletme oldu.

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Karındaş vefat etti

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Karındaş tedavi gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesi'de bu sabah yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti. 92 yaşında vefat eden sanatçı birçok başarılı tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizilere imza atmıştı.

Bodrum’da sahile ölü köpek balığı vurdu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ölü köpek balığı sahile vurdu. Köpek balığını görenler ise şok oldu.

Muğla’nın ortalama hane halkı büyüklüğü 2,79

Türkiye İstatistik Kurumu 2020 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre oluşan 'Ortalama hane halkı' verilerini yayımladı. TÜİK Denizli Bölge Müdürü Özer Coşkun tarafından verilen bilgiye göre, Muğla'da ortalama hane halkı büyüklüğü 2,79.

Muğlalılar İzmir’de, İstanbullular Muğla’da yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu 2020 yılı, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre oluşan 'İkamet Edilen ve Nüfusa Kayıtlı Olunan Yere Göre Nüfus Verileri' kapsamında, TÜİK Denizli Bölge Müdürü Özer Coşkun tarafından verilen bilgiye göre, Muğla'da 31 bin 183 İstanbullu ikamet ediyor. 32 bin 289 Muğlalı da İzmir'de yaşıyor

Yunuslara Özgürlük Platformu’ndan TBMM’ye çağrı

Hayvan Hakları Kanunu'na yönelik hazırlanan yasa teklifinde mevcut yunus gösteri ve terapi merkezlerinin kapatılmayacağının öngörülmesi, meslek örgütlerini bir kez daha harekete geçirdi. Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği, milletvekillerine seslendiği mektubunda yunusla terapi adı altındaki ticari faaliyetlerin yasallaştırılmaması isteminde bulundu.

Öldüğü sanılan deniz kaplumbağasının, yaşadığı ortaya çıktı

Muğla'nın Datça ilçesinde sahile vuran, vatandaşlar tarafından öldüğü sanılan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası, Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan tedavinin ardından tekrar yaşama tutundu, kaplumbağaya Datça'nın eski adı olan Dadya ismi verildi.

Milas’ta içme suyu baraj projesi ile ilgili yöre halkı bilgilendirildi

Muğla'nın Bodrum ilçesine içme suyu temini amacıyla, Milas ilçesine bağlı Kayadere Mahallesi'nde yapılması planlanan 'Bodrum İçme Suyu Barajı Projesi'nin halk toplantısı gerçekleştirildi.

Datça’da yavru Yunus sürprizi

Muğla’nın Datça ilçesi Kumluk plajında yavru Yunus uzun süre sahile yakın bir bölümde yüzmesi vatandaşların ilgi odağı oldu.

Meteorolojiden Marmaris’e sağanak yağış uyarısı

Bugün akşam saatlerinden itibaren Marmaris'te sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Akyaka Sahili'nde ölü köpekbalığı bulundu

Muğla'nın Ula İlçesi sakin kent unvanlı Akyaka Mahallesinde ölü bir köpekbalığı kıyıya vurdu.

2020 Patara Yılında Dev Organizasyon

Seydikemer’in komşu ilçesi Kaş’ta bulunan Patara, Seydikemer Belediyesi ve Kaş Belediyesi’nin destekleriyle Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet yarışı düzenlenecek. Patara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılını “Patara Yılı” ilan etmesinin ardından Türkiye ve Dünya gündemine oturdu. Seydikemer’in de turizmine katkı sağlanması beklenen “Patara Yılı” vatandaşları heyecanlandırıyor. Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet Yarış Koordinatörü Hazar Yaka, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

CARETTA CARETTALAR BAKAN YARDIMCISI TARAFINDAN DENİZE BIRAKILDI

Muğla'nın Ortaca ilçesinin dünyaca ünlü İztuzu Kumsalı'nda bulunan Deniz Kaplumbağası Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (DEKAMER) tedavileri tamamlanan 4 caretta caretta kaplumbağa, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ile AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan tarafından denize bırakıldı. Bakan Yardımcısı Birpınar yaptığı açıklamada “ Caretta Caretta Kaplumbağalarını Akdeniz’de en iyi koruyan ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

MUÇEV İddialara Cevap Verdi; ‘Gerçek Dışı’

Ege ve Akdeniz sahillerindeki koyların ihalesiz olarak verildiği iddialarının gerçek dışı olduğu açıklandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sahil ve koyların işletme haklarının ihalesiz olarak Muğla Çevre Koruma Vakfı’na (MUÇEV) verildiği iddialarını gerçek dışı olarak değerlendirdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times'a yazdı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde bir makale yayımlayarak, dünyanın Koronavirüs’e en çok kurban veren ülkesi ABD’ye Türkiye’nin başarı sırlarını anlattı.

MAVİ BAYRAK SERTİFİKASI İŞLETMELERE VERİLDİ

Fethiye Belediyesi ve TÜRÇEV işbirliğinde Fethiye'deki işletmelere mavi bayrak sertifikası ve Çevre Haftası'na katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Toplam 19 haber.