Ekonomi

Son dakika Ekonomi haberler, en son Ekonomi haberler, Ekonomi haberler burada, haber oku | Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Bodrum nefesini tuttu, finali bekliyor

Bodrumspor, Teco Karacabey Belediye Spor ile oynayacağı TFF 1. Lig'e yükselme play-off final maçı için hazırlıklarını sürdürüyor.

Benzin Ve Motorine Yeni Zam Geliyor

Döviz kurlarındaki artışın ardından bu gece motorine ve benzine yeni bir zam gelecek.

Dünya’da Düşen Altın Fiyatları Türkiye’de Yükseliyor

Doların 16 TL seviyesini aşmasının ardından altının ons fiyatının Dünya piyasasında düşmesine rağmen değer kazanması sonrasında altının gram fiyatı 974TL seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.578 lira, cumhuriyet altını da 6.522 liradan satılıyor.

Akaryakıta Yeni Zam Yolda

Rusya ve Ukrayna Savaşı devam ederken brent petrol fiyatlarında meydana gelen dalgalanma akaryakıt fiyatlarında da sürekli değişkenlik yaşanmasına neden oluyor. Vatandaşlarda artık akaryakıt fiyatlarında sürekli yaşanan zam haberlerini takip etmekte zorlanıyor. Yaşanan bu değişkenlik nedeni ile gece yarısından itibaren benzine 1,43 lira, motorine ise 1,38 lira zam gelmesi bekleniyor.

Cep Telefonlarına Zam Yolda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre TRT bandrol ücretleri yüzde 10’dan yüzde 12’ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14’e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4’e yükseltildi. Alınan bu karar cep telefonlarına zam olarak yansıyacak.

FTSO Mayıs Ay’ı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ‘Ekonomide 2021 Yılı ve 2022 Yılı Değerlendirmesi’ konulu sunum yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Marangoz, son 3 yılda yaşananları takip etmekte zorlandıklarını belirterek küresel ekonomik veriler, pandemi ve kuraklıkla birlikte olağanüstü bir dönemden geçtiklerinin altını çizdi.

Benzin fiyatları kafa karıştırıyor

Bu hafta iki kere zamlanan benzine bu kez 1 liralık indirim geldi. Benzinin litre fiyatı Fethiye’de 23 lira 15 kuruşa düştü. Bir gün yükselip diğer gün düşen benzin fiyatları âdete Bitcoin gibi oldu.

Lpg Benzine Göre Daha Karlı

Benzin ve motorine ardı ardına gelen zamlardan sonra vatandaş LPG’ye yönelmeye başladı. Artık arabaya bile binmenin lüks olduğu bir dönemde vatandaş diğerlerine göre daha ucuz olan LPG’ye yönelmeye başladı.

Havalar Isındı Fiyatlar Düştü

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte meyve ve sebze fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandı.

Benzin 24 Lirayı Geçti

Geçen gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine yeni bir zam daha uygulandı. Benzinin litre fiyatına 1 lira 3 kuruşluk bir zam daha yapıldı.

Benzine Yeni Zam Kapıda

Akaryakıta gelen zam hız kesmeden devam ediyor. Benzine 1 lira 3 kuruş zam bekleniyor.

Dev gemiye bakan bir daha baktı

323 metre uzunluğunda 5 bin 260 yolcu kapasiteli 'Costa Venezia' isimli dev gemi, bin 453 yolcu ile yeniden Muğla'nın Bodrum ilçesine geldi. Büyüklüğü ile dikkati çeken gemiye bakan bir daha baktı.

Dünyadan 160 düğün planlayıcısı Bodrum’da

Dünya'nın en büyük düğün organizatörleri, Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen '17. Uluslararası Düğün Çalıştayı'nda bir araya geldi. Organizatörler arasında Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin düğününü organize eden firma da yer alıyor.

Pazara Yoğun Talep

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üstünde olmasıyla hem Fethiye’de yaşayan vatandaşlar hem de farklı şehir ve ülkelerden gelen insanların ilgi odağı Salı Pazarı oldu.

70 kadın üreticiye 700 saman balyası dağıtıldı

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait 100 dönüm arazide Yem Bitkisi Yetiştiriciliği projesi çerçevesinde yetiştirilen arpa ve karışık yeşil ot hasadı yapıldı. Verimin iyi olduğu tarladan yaklaşık 25 ton ürün elde edildi. Bin 200 saman balyası yapılarak bunun 700 adeti 'Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği' projesinde Milas İlçesinde destek alan 70 kadın üreticiye törenle dağıtıldı.

Benzin, Motorini Geçti

Benzine 1 lira 70 kuruş zam geldi! Litre fiyatı 23 lirayı geçti. Böylelikle benzin fiyatı, 5 ay sonra ilk kez motorini geçti.

Güncel Dolmuş Fiyatları

Akaryakıta yapılan zamlardan sonra güncel toplu taşıma ücretleri tam bilet 6 lira 65 kuruş, öğrenci biletleri 4 lira 15 kuruş, nakit biniş ise 10 lira olarak devam etmekte.

Benzin Ve Lpg’ye Yeni Zam

Akaryakıt fiyatlarına Brent petrol ve dolar kurundaki yükselişle beraber yeni zam geliyor. Buna göre benzine 1 lira 68 kuruş, LPG'ye 40 kuruş zam bekleniyor.

Köyceğiz festivalinde yöneticiler önlük taktı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen Devalı Tatlar Festivali'ne katılan protokol önlük giyerek tezgah başına geçti.

Toplam 396 haber.