Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri, en son Eğitim haberler,, Eğitim haberleri burada, haber oku | Eğitim

Eğitim Haberleri

Bayır “Örnek Köy” oldu

Muğla Valiliği himayesinde, OPET ve Marmaris Belediyesi'nin de aralarında yer aldığı kamu kurumlarının işbirliğinde uygulanan örnek köy projesi çerçevesinde Bayır Mahallesi örnek köy oldu.

Milas Beçin Ortaokulu kültürel mirasa sahip çıktı

Muğla'nın Milas ilçesinde Beçin Ortaokulu öğrencilerinin Koca Nine ve Tilki Masalı gösterisi beğenildi.

‘Gönüllü İtfaiyecileri’ hazır

Muğla'da ev, iş yeri, araç yangını, trafik kazası, kurtarma olayı, su baskını gibi itfaiyeyi ilgilendiren olaylarda gönüllü itfaiyeci olmak isteyenler verilene eğitimler tamamlandı.

Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yılsonu gösterisi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yılsonu gösterisi düzenledi.

Milas’ta Matematik Ligi’nde şampiyon Merkez Ortaokulu oldu

Muğla'nın Milas ilçesinde öğrenciler arasında dayanışma ruhunu geliştirmek, öğrencilere matematiği sevdirmek, okullar arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Matematik Ligi final maçı yapıldı. Turnuvanın şampiyonu Merkez Ortaokulu oldu.

Köyceğiz’de sepet örme kursu devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde doğal rattan ve suni rattan ile örgü yapma (sepet örme) kursu devam ediyor.

Coğrafya öğrencileri Gökova Körfezi’nde arazi çalışması gerçekleştirdi

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Selahattin Akşit ve Doç. Dr. Cennet Şanlı koordinesinde Gökova Körfezinde (Sakar Tepe, Akyaka, Marmaris, İçmeler ve Turunç güzergahı)'nda 'Kıyı Jeomorfoloji ve Yangın Ekosistemi' konulu uygulamalı arazi çalışması gerçekleştirdi.

Türk Kızılay çalışanlarına yangın eğitimi

Muğla'da Türk Kızılay Menteşe Şubesi çalışan ve gönüllüleri aldıkları eğitim ile orman gönüllüsü oldu.

Ortaca’da Bilim Fuarı düzenlendi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde düzenlenen bilim fuarında öğrenciler projelerini sergiledi.

Köyceğiz’de Bilim Sanat Merkezi açılıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Bilim Sanat Merkezinin açılması için çalışmalar sürüyor. Eski Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yurt binasında açılacak olan Bilim Sanat Merkezinin açılması için çalışmaların son aşamaya geldiği belirtildi.

Muğla’da istihdama açılan dijital kapı ‘çıkarıyorum.com’

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tasarlanan çırakarıyorum.com web sayfası sayesinde, işletmelerin çırak ve stajyer talepleri anında okullara iletiliyor ve işletmelerde açık olan istihdam alanları tespit edilebiliyor.

Büyükşehir çocuklara kitap sevgisi aşılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara kütüphane kültürünü aşılamak için 'Her Kitapta Bir İl Tanıyorum 81 İl ' projesi tamamlandı.

Köyceğizli öğrenciler “Tinga ve Dedektifler” oyununu izledi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Muğla Valiliği himayelerinde gerçekleşen ' Tinga ve Dedektifler' çocuk oyunu Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda gösterime sunuldu.

Köyceğiz’de polislerden öğrencilere eğitim

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen eğitimle öğrenciler, polislik mesleğini tanıma fırsatı buldu.

Köyceğiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Jandarmayı konuk etti

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kariyer Planlama ve Mesleki Tanıtım Etkinlikleri çerçevesinde Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Ten ve Astsubay Gözde Eşer'i konuk etti. Köyceğiz 75. Yıl Halk Kütüphanesi Salonunda gerçekleşen programda Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Ten, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine askerlik mesleğini, subayların görevlerini anlattı. Ten, öğrencilerin sorularını cevaplandırırken, başarının yolunun çok çalışmaktan geçtiğini ifade etti.

Köyceğiz’de tabiat konulu eğitim verildi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Toparlar Ortaokulu öğrencilerine 'tabiatı koruma, biyoçeşitliliğin önemi ve biyokaçakçılık konularında eğitim verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yine zirvede

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin bilimsel ve teknolojik araştırma alanında yaptığı 560 projeden 335'i desteklenmeye değer görüldü.

Arıcılara Apiterapik ürün eğitimi

Muğla'da Muğla Valiliği himayesinde başlatılan Muğla Apiterapik Arıcılık Ürünleri Ar-Ge İnovasyon ve İşleme Merkezi projesi çerçevesinde arıcılara nitelikli Arı ürünlerinin üretilmesi eğitimleri devam ediyor.

Antik kentte hem okudular, hem söylediler

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Muğla genelinde okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve okul kütüphanelerinin etkin kullanımının sağlanması amacıyla yürütülen 'OkurGezer' projesi çerçevesinde, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yatağan'da okur-yazar buluşması programı gerçekleştirildi.

Toplam 437 haber.