Eğitim

Açık Öğretim Okulları sınavları online yapılacak Açık Öğretim Okulları sınavları online yapılacak
Köseoğlu 'Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı' Köseoğlu “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı”
Veli-Der, 'Çocuklarımızın istek ve yeteneklerine uygun dersleri seçelim' Veli-Der, “Çocuklarımızın istek ve yeteneklerine uygun dersleri seçelim”
Muğla'da sanal üniversite tanıtım günleri başlıyor Muğla'da sanal üniversite tanıtım günleri başlıyor
Ortaca Emniyeti uzaktan eğitim uygulamaları üzerinden öğrencilere trafik eğitimi verdi Ortaca Emniyeti uzaktan eğitim uygulamaları üzerinden öğrencilere trafik eğitimi verdi
İlkokul müdürü tamir ettiği bilgisayarları öğrencilerin hizmetine sundu İlkokul müdürü tamir ettiği bilgisayarları öğrencilerin hizmetine sundu
Dündar, 'Yenilenme ve güçlenmeye devam ediyoruz' Dündar, "Yenilenme ve güçlenmeye devam ediyoruz"
Uzaktan eğitimde hem eğleniyor, hem öğreniyorlar Uzaktan eğitimde hem eğleniyor, hem öğreniyorlar
Tazelenme Üniversitesi öğrencileri yarıyıl tatilinde Tazelenme Üniversitesi öğrencileri yarıyıl tatilinde
'Evde Kal' etkinlikleriyle öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor ‘Evde Kal’ etkinlikleriyle öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor
MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması: Sürücü kursları, çeşitli kurslar ve eğitim merkezlerine izin MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması: Sürücü kursları, çeşitli kurslar ve eğitim merkezlerine izin
Yatağan'da 'Polis Amca' kütüphanesi açıldı Yatağan’da ‘Polis Amca’ kütüphanesi açıldı
Ülkemizdeki Veteriner Hekim Adaylarına Önemli Kaynak Ülkemizdeki Veteriner Hekim Adaylarına Önemli Kaynak
Yüz yüze sınavlar ertelendi Yüz yüze sınavlar ertelendi
'Engelleri Birlikte Aşıyoruz' “Engelleri Birlikte Aşıyoruz”
'Milas Evde Okuyor Projesi' başladı “Milas Evde Okuyor Projesi” başladı
Jandarmadan EBA üzerinde öğrencilere trafik eğitimi Jandarmadan EBA üzerinde öğrencilere trafik eğitimi
Yoğun bakım doktorlarından uzaktan eğitime destek Yoğun bakım doktorlarından uzaktan eğitime destek
Duyu Bütünleme Uzmanları 'Nursel Özdemir'de Duyu Bütünleme Uzmanları “Nursel Özdemir”de
Milas'ta Patik projesi başarılı şekilde devam ediyor Milas'ta Patik projesi başarılı şekilde devam ediyor
Eğitim Haberleri

Açık Öğretim Okulları sınavları online yapılacak

5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenen Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Sınavları, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online (çevrimiçi) olarak 25 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacağı açıklandı.

Köseoğlu “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı”

Memur-Sen Muğla İl Temsilcisi Adem Köseoğlu, 2020 yılında temel gündem olan koronavirüsün ekonomiye etkilerinin yüksek olduğunu ve bu bağlamda 2021 yılı için kamu görevlilerinin maaşlarına getirilen artışın uyumlu olmadığını ifade etti.

Veli-Der, “Çocuklarımızın istek ve yeteneklerine uygun dersleri seçelim”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin seçmeli dersleri belirlemesi için 4-22 Ocak tarihleri arasında süre verdi. Bu süreçte MEB ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nin yönlendirmesi ile öğrencilerin “Din eğitimi” ağırlıklı seçmeli dersleri seçmeye teşvik ettiği belirtildi.

Muğla'da sanal üniversite tanıtım günleri başlıyor

Pandemi sürecinde Muğla'da üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin kariyer planlamalarına destek olunması, Türkiye’deki üniversitelerin il genelinde öğrencilere tanıtılması amacıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan “Sanal üniversite turu” çevrimiçi tanıtım programları öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre açıklamalarda bulundu.

Ortaca Emniyeti uzaktan eğitim uygulamaları üzerinden öğrencilere trafik eğitimi verdi

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği Kovid-19 virüs salgını nedeniyle okullarından uzak kalan öğrencileri, trafik kuralları hakkında bilgilendirmek için uzaktan eğitim verdi.

İlkokul müdürü tamir ettiği bilgisayarları öğrencilerin hizmetine sundu

Muğla'nın Menteşe İlçesi Yeşilyurt İlkokulu Müdürü Reis Songur, Milli Eğitim ve diğer kurumlardan temin ettiği atıl durumdaki bilgisayarları kurduğu atölyede tamir ederek sınırsız eğitim projesine katkı sağlıyor. Köylü çocuğu olduğunu, küçükken bilgisayar hayaliyle büyüdüğünü söyleyen Songur, kendi imkansızlıklarından yola çıkarak bu zamana kadar 180 bilgisayarı kırsalda eğitim gören çocuklar için tamir etti.

Dündar, "Yenilenme ve güçlenmeye devam ediyoruz"

Özel çocukların eğitiminde önemli bir yeri bulunan Duyu Bütünleme eğitimleri artık Fethiye'de de verilmeye başlandı. Sadece Nursel Özdemir Eğitim Kurumları'nda verilen Duyu Bütünleme seansları başladı. Kurum bünyesine bir Duyu Bütünleme Uzmanı daha katarak seanslara başlayan Nursel Özdemir Eğitim Kurumları, özel eğitimin yanı sıra dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, odyoloji oyun terapisi, foortime, fiziktedavi, prep eğitimi, disleksi muhadale program, psikolojik danışman ve rehberlik hizmeti de vermeye devam ediyor. Nursel Özdemir Eğitim Kurumları Kurucusu ve Psikolojik Danışman Salih Dündar " hedefimiz halkımızın taleplerini karşılayarak her türlü eğitimi onların ayağına kadar getirebilmektir" dedi.

Uzaktan eğitimde hem eğleniyor, hem öğreniyorlar

Uzaktan eğitimde çocuklar eTwinning projeleri ile hem eğleniyor hem öğreniyor. Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu 5 yaş E Şubesi öğretmeni Betül Özlen Çırak kuruculuğunda yürütülen eTwinning projesi kapsamında öğrenciler eğlenerek öğreniyor. "Öğreten kutu" ve "çekirdekten filize" adlı projeleri uzaktan eğitimle uygulayan Betül öğretmen, projenin amacına ulaştığını belirtti. 

Tazelenme Üniversitesi öğrencileri yarıyıl tatilinde

Kovid-19 salgını sürecinde eğitimlerine uzaktan devam eden Tazelenme Üniversitesi Fethiye Kampüsü öğrencileri yarıyıl tatiline başladı.

‘Evde Kal’ etkinlikleriyle öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 13 ilçede eş zamanlı olarak yürütülen "Muğla Evde Kal" etkinlikleri bu hafta sonu da devam etti.  

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması: Sürücü kursları, çeşitli kurslar ve eğitim merkezlerine izin

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi. Özel öğretim kurslarında ise yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021'de başlanmasının planlandığı aktarıldı.

Yatağan’da ‘Polis Amca’ kütüphanesi açıldı

Yatağan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sinanbey İlkokulu Müdürlüğü'nün koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa teşhir edilen 'Polis Amca' çocuk kütüphanesinin açılışı yapıldı. Açılış, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar'ın katılımıyla yapıldı.

Ülkemizdeki Veteriner Hekim Adaylarına Önemli Kaynak

MSKÜ Milas Veteriner Fakültesi, oluşturdukları üç boyutlu veteriner anatomik modeller ile ülkemizdeki veteriner fakültesi öğrencilerine önemli bir kaynak sunuyor.

Yüz yüze sınavlar ertelendi

Karne notu için sınavlar sömestr tatili sonrasına bırakıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ilk dönem sınavların iptal edildiğini duyurdu.

“Engelleri Birlikte Aşıyoruz”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Avrupa Birliği Projesi olan 2020-1-TR01-KA101-081288 No'lu Erasmus + Engelleri Birlikte Aşıyoruz kapsamında çalışmalar devam ediyor.

“Milas Evde Okuyor Projesi” başladı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında ilkokul 2, 3, 4'üncü sınıflar ile ortaokul 5, 6, ve 7'nci sınıflara yönelik 'Milas Evde Okuyor Projesi' başlatıldı.

Jandarmadan EBA üzerinde öğrencilere trafik eğitimi

Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik timleri öğrencilere yönelik EBA sistemi üzerinden trafik eğitimi verdi.

Yoğun bakım doktorlarından uzaktan eğitime destek

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüsle en ön saflarda mücadele eden doktorlardan uzaktan eğitime destek geldi.

Duyu Bütünleme Uzmanları “Nursel Özdemir”de

Nursel Özdemir Kurumları özel eğitim ve rehabilitasyon alanında çığır açmaya devam ediyor. Uzman fizyoterapistler ile çalışmalarını sürdüren kurucu Salih Dündar ‘Duyu Bütünleme’ alanında uzmanlık kursuna destek vererek fizik tedavi uzmanlarını yaklaşık 6 aylık süren programa dâhil etti.

Toplam 188 haber.