Eğitim

Öğrencilerimizin gelişimi için eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz Öğrencilerimizin gelişimi için eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz
Demen, Okul öncesi eğitim çocuklar için büyük önem taşımaktadır Demen, Okul öncesi eğitim çocuklar için büyük önem taşımaktadır
Pandemi kuralları çerçevesinde sınavlar yapıldı  Pandemi kuralları çerçevesinde sınavlar yapıldı 
Liselerde sınavlar ertelendi  Liselerde sınavlar ertelendi 
Muğla'da 53 okulun başvurusu kabul edildi  Muğla’da 53 okulun başvurusu kabul edildi 
Ege Okulları tanıtım toplantısı okul bahçesinde yapıldı Ege Okulları tanıtım toplantısı okul bahçesinde yapıldı
Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası'ndan yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası'ndan yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama
Şehit Ferhan Gökbel Ortaokulu eğitim öğretime kapılarını açtı Şehit Ferhan Gökbel Ortaokulu eğitim öğretime kapılarını açtı
Ege okullarında eğitim bayramı Ege okullarında eğitim bayramı
Milaslı şehidin ismi okulda yaşatılacak Milaslı şehidin ismi okulda yaşatılacak
Okulların açılması hususu Kabine'de görüşülecek  Okulların açılması hususu Kabine’de görüşülecek 
Muğla'da 76 bin 137 öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyor Muğla’da 76 bin 137 öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyor
'Sınavlar iptal edilsin!' “Sınavlar iptal edilsin!”
Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak
Ödüllü kitap okuma yarışması  Ödüllü kitap okuma yarışması 
Muğla'da köy okullarında ders zili çaldı Muğla’da köy okullarında ders zili çaldı
Yüz yüze eğitim Fethiye'de de başladı Yüz yüze eğitim Fethiye’de de başladı
Yüz yüze eğitim Bodrum'da da başladı Yüz yüze eğitim Bodrum’da da başladı
Seydikemer'de okullar yüz yüze eğitime hazır Seydikemer’de okullar yüz yüze eğitime hazır
Milas'ta 7 bin 105 öğrenci Pazartesi günü eğitime başlıyor Milas’ta 7 bin 105 öğrenci Pazartesi günü eğitime başlıyor
Eğitim Haberleri

Öğrencilerimizin gelişimi için eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz

Nursel Özdemir Özel Eğitim Fethiye ve Seydikemer de bulunan kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Bireyselleştirilmiş eğitim sistemiyle seanslarına devam eden uzmanlar destek eğitim vermeyi sürdürmektedir.

Demen, Okul öncesi eğitim çocuklar için büyük önem taşımaktadır

Fethiye Ata Okulları Müdürü Gülçin Baysal Demen yaptığı açıklamada okul öncesi eğitiminin önemli olduğunu dile getirdi. 

Pandemi kuralları çerçevesinde sınavlar yapıldı 

Fethiye Birey Eğitim Kurumları bursluluk sınavlarına yoğun bir katılım olurken, sınavlar Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleştirildi. 

Liselerde sınavlar ertelendi 

Milli Eğitim Bakanlığı, 29 Mart tarihinde başlaması planlanan ikinci dönem yazılı sınavarını 3 Mayıs tarihinde başlayacak şekilde erteleme karar aldığı belirtildi. 

Muğla’da 53 okulun başvurusu kabul edildi 

E-Twinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. 2021 E-Twinning Okulu yarışmasında Fethiye’den 6 okul ödüle kayık görülürken, geçen yıl ödül alan Fethiye Ortaokulu ile birlikte 7 okulun Uluslararası Okul Ödülü aldığı bildirildi.  

Ege Okulları tanıtım toplantısı okul bahçesinde yapıldı

Ege Üniversitesi GVO Fethiye Kampüsü her yıl düzenlediği eğitim sisteminin anlatıldığı tanıtım toplantısını bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında okul bahçesinde düzenledi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası'ndan yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Fethiye Temsilciliği tarafından yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapıldı. Eğitim-İş Sendikası Fethiye Temsilciliği Başkanı İstem Altınçekiç tarafından temsilcilik şubesiğnde yapılan açıklamada, temsilcilik yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. Temsilcilik Başkanı Altınçekiç açıklamasında, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak öğretmenin değil, devletin görevidir. Eğitim öğretime tüm eğitim emekçilerinin aşılarının yapıldığı, hijyen tedbirleri alınmış okullarla, planlama ve programlamanın yapıldığı süreçlerle başlanması gerektiğini vurguluyoruz” dedi. 

Şehit Ferhan Gökbel Ortaokulu eğitim öğretime kapılarını açtı

Muğla'nın Milas ilçesinde, İsmetpaşa Mahallesi Sodra Dağı mevkiinde yapılan Şehit Ferhan Gökbel Ortaokulu için açılış töreni düzenlendi.

Ege okullarında eğitim bayramı

Bugün Ege Üniversitesi GVO Fethiye Kampüsünün zili gelecek için çaldı.

Milaslı şehidin ismi okulda yaşatılacak

2019 yılında Milas Hayıtlı Mahallesi Kardelen Sokak'ta hazine arazisine yaptırılan 360 öğrenci kapasiteli 12 derslikli Şehit Erkan Karataş İlkokulu düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Okulların açılması hususu Kabine’de görüşülecek 

Okulların açılması konusunda gözler 1 Mart Pazar günü yapılacak olan Kabine toplantısına çevrildi. Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır” denildi. 

Muğla’da 76 bin 137 öğrenci daha yüz yüze eğitime başlıyor

Muğla genelinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 183 ilkokulda 13 bin 343 öğrenci, 105 ortaokulda 9 bin 933 öğrenci ile 63 bağımsız anaokulunda 3 bin 123 öğrenci olmak üzere toplam 351 okulda 26 bin 399 öğrenci yüz yüze eğitime başlamıştı.

“Sınavlar iptal edilsin!”

Veli Der Muğla Şubesi ve Eğitim Sen Muğla Şubesi tarafından yapılan ortak açıklama ile sınavların iptal edilmesi gerektiğini vurgulandı.

Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak

Yükseköğretim Kurumu, uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlilikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi. Öte yandan YÖK, salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin "kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasını kararlaştırdı. 

Ödüllü kitap okuma yarışması 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor” isimli kitap okuma yarışması düzenledi. 

Muğla’da köy okullarında ders zili çaldı

2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi bugün yüz yüze ve uzaktan eğitimle başladı. Yüz yüze eğitime başlayan köy okullarında okul ve sınıflarını bayrak ve balonlarla süsleyen öğretmenler, öğrencilerini çiçeklerle karşıladı.

Yüz yüze eğitim Fethiye’de de başladı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçeleriyle Fethiye ve Seydikemer’de de yüz yüze eğitim başladı. Sabah saatlerinde zil sesiyle beraber sınıflarına koşan öğrenciler, okullarını özlediklerini söylediler.

Yüz yüze eğitim Bodrum’da da başladı

Tüm yurtta olduğu gibi Muğla'nın Bodrum ilçesinde de yüz yüze eğitim başladı. İlçedeki kırsal kesimlerdeki 10 okul İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından eğitime başladı.

Seydikemer’de okullar yüz yüze eğitime hazır

Seydikemer’de yüz yüze eğitime başlayacak okullar, belediye ekiplerince kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında dezenfekte edildi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam edebilmeleri için her şeyin hazır olduğunu söyledi.

Toplam 228 haber.