Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri, en son Eğitim haberler,, Eğitim haberleri burada, haber oku | Eğitim

Eğitim Haberleri

Halk Eğitim Kursları yeniden başlatılıyor

Bodrum Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü, mesleki ve kültürel eğitim kursları protokolünü bir kez daha imzaladı. Protokol gereği Mart 2020’de küresel salgın tedbirleri doğrultusunda ara verilen kurslar, 20 farklı branşta yeniden başlatılacak.

TOBB’dan E-Ticarete E-Kılavuz eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, e-ticarete yapmak isteyen firmalara yönelik 5 hafta boyunca sürecek detaylı “E-Ticarete E-Kılavuz Eğitim Programı” düzenledi. Ücretsiz eğitim program 11 Kasım 2020 tarihinde başlayacak, 9 Aralık 2020 tarihinde sona erecek.

Okul servis şoförlerine eğitim

Muğla’nın Menteşe ilçesinde jandarma ve emniyet bölesinde görev yapan öğrenci servis sürücülerine yönelik eğitim verildi.

BODRUM VE MİLAS PERSONELİ ORTAK EĞİTİMDE

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen "1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu" konulu seminer Bodrum ve Milas Belediyeleri Mali Hizmet Müdürlükleri personellerinin katılımıyla başladı.

1-6 KASIM DİSLEKSİ FARKINDALIK HAFTASI

Nursel Özdemir Eğitim Kurumları, 1-6 Kasım Disleksi Farkındalık Haftası dolayısıyla, bir basın açıklaması düzenledi. Özel Elit Nursel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Kurucu Salih Dündar ve Uzman Nilgün Semerci disleksi hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

FATİH İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ YENİ YAPILAN OKULDA EĞİTİM GÖRECEK

İzmir’de meydana gelen ve bazı binaların yıkılmasına neden olan depremin ardından, Milas’ta ilkokul olarak hizmet veren binada eğitim öğretim gören öğrencilerin velileri okul binası önünde toplanıp, geçtiğimiz yıllarda bina için verilen 'depreme dayanıklı olmadığına dair' raporu yetkililere hatırlatarak biran önce öğrencilerin başka binalara tahliye edilmesini talep etti.

KPSS Ön Lisans oturumu yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu başladı.

DERSE BAĞLANMAK İÇİN DAĞA ÇIKIYORLAR

Seydikemer’de EBA'ya bağlanamayan öğrenciler, dağlık alanda internete girerek derslerini takip ediyor

Öğrenciler Altınla Ödüllendirildi

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında yapılan LGS ve YKS sonucuna göre Muğla ve Fethiye’de ilk sıraları alan öğrenciler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından altın ve başarı belgeleriyle ödüllendirildi. Fethiye, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Muğla’da hem LGS hem de YKS’de birincilikleri elde etti. Kaymakam Eyüp Fırat, öğrencileri, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik edip, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ÖZATA, “MİLLİ EĞİTİM’DE POZİTİF AYRIMCILIK DEVAM ETMEKTEDİR”

Türk Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-sen Muğla İl Temsilcisi Mürsel Özata yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim’de hala pozitif ayrımcılığın devam ettiğini ifade etti. Özata, “Eğitim iş kolunda faaliyet gösteren ve eğitimin paydaşı olan bir kuruluş olarak kamuoyunun gözünün önünde apaçık yapılan bu pozitif ayrımcılığa ve adaletsizliğin yaşanmasına asla göz yummayacağız” dedi.

FETHİYE’DEKİ LGS SORUNSUZ GEÇTİ

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Fethiye’de de yapılan LGS kapsamındaki merkezi sınav sorunsuz geçti.

Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Öğrencileri Canlı Dersle Tanıştı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), 27 Nisan-2 Mayıs haftalık canlı ders programı açıklandı. 3 ve 4'üncü sınıflar da EBA'da canlı ders yapabilecek. Canlı sınıflar ilk olarak sınava hazırlanan 8 ve 12'nci sınıfların kullanımına açılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarına göre, canlı sınıf uygulamaları kademe kademe tüm öğrencilere açılacak. Sınıf bazlı canlı ders çizelgesine www.eba.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Birey Eğitim Kurumlarından Uzaktan Eğitimle İlgili Uyarılar

Türkiye , dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını ile birlikte ‘uzaktan eğitimi’ tartışmaya başladı.

Yarıyıl Tatili Başlıyor

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yarıyıl tatili başlıyor. Fethiye’de 29 bin öğrenci ile 2 bin 300 öğretmen 15 gün süren bir tatile giriyor. Bu yıl karne töreni Cuma günü saat 10.30’da Silkar Günlükbaşı İlkokulu’nda düzenlenecek.

BİLDİRGE AÇIKLANDI

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Eğitimde Ufuk Turu İlçe Çalıştayı” sonuç bildirgesi açıklandı. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Salonu’nda iki gün süren program sonucunda komisyon sözcüleri Okuma Becerileri, Matematik ve Fen Okuryazarlığı alanlarında bildirgelerini sundular.

Kütüphane Var, Kitap Yok

Kadıköy İlkokulu ve Ortaokulu, öğrencileri için kitap yardımı bekliyor. Kitap okumayı ve araştırmayı seven öğrenciler, kitapların yetersizliğinden yakınıyor, hayırseverlerden okullarına kitap bağışı yapılmasını istiyor.

“Kovan Başı Eğitim” Devam Ediyor

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Eğitim ve Yayım Birimi, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği ve Kayadibi Muhtarlığı, Şehit Er Feruz Zorlu Ortaokulu öğrencileriyle "Kovan Başı Eğitim" gerçekleştirdi.

Özel çocukların toprağa dokunma sevinci

Seydikemer’de öğrencilere yönelik başlatılan projenin uygulaması tüm hızıyla devam ediyor. Periyodik olarak çeşitli okullardan gelen öğrencilere, doğa sevgisi aşılanarak ürünlerin yetiştirilme aşamaları uygulamalı olarak gösterilip bilinçlenmeleri sağlanıyor. Proje kapsamında dün gerçekleştirilen etkinliğin konukları, birebir eğitim alan özel çocuklardı.

Fethiye’de 236 Vatandaş Okuma Yazma Öğrendi

Fethiye İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplandı. Fethiye’deki çeşitli resmi kurumların yöneticilerinden oluşan komisyonda bu yılın planlaması gerçekleştirilirken, geçtiğimiz yıl kursiyer sayısının 30 bin 095 ulaştığı belirtildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; Fethiye’de eğitim ve öğretimde hemen her yıl büyük başarılar edildiğini belirterek, “Hayat Boyu Öğrenme kurslarında da başarı giderek artmaktadır. Halkımızın isteğine göre planlı ve programlı kurslar açılmaktadır. Okuma yazma bilmeyenlerin eğitimine özel önem verilmektedir. Geçen yıl 34’ü erkek, 202’si kadın olmak üzere 236 vatandaşımıza okuma yazma öğretilmiştir” dedi.

Toplam 300 haber.