Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri, en son Eğitim haberler,, Eğitim haberleri burada, haber oku | Eğitim

Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı: '2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır'

Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinin 3 hafta olacağını ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacağını açıkladı.

EBA kullanımında Milas il birincisi

Uzaktan eğitim sürecinde Millî Eğitim Bakanlığı'nın eğitimlerini yürüttüğü ve öğretmenler ile öğrenciler tarafından kullanılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kullanımında Muğla Türkiye birincisi, Milas ise ilde 13 ilçe arasında ilk sırada yer aldı.

Nursel Özdemir Kurumları "Yüz Yüze Eğitime Devam Ediyor"

Pandemi sürecinde Fethiye ve Seydikemer de bulunan Nursel Özdemir Kurumları fark yaratmaya devam ediyor. Uzaktan eğitim olduğu bu süreçte yüz yüze eğitime devam eden Nursel Özdemir Kurumları bireysel eğitimlerine tüm pandemi önlemlerini de alarak sürdürüyor. Pandemi sürecinde öğrencilerin yaşadığı eksiklikleri gidermek için büyük özveri ile çalışan uzmanlar kendilerini de bu süreçte geliştirmeye devam ediyorlar.

Açıköğretim ortaokulu ve lise sınavları ertelendi

5-6 Aralık'ta düzenlenecek olan açıköğretim ortaokulu ve lise sınavları ertelendi.

Eğitime Güçbirliği katkısı

Bodrum Güçbirliği Derneği'nin girişimiyle hayırsever Rüya Karatoprak'ın bağışladığı tabletler Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Sınava 3 bin 500 aday katıldı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim Sınavı ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de yapıldı. Sınav, 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa'da 188 sınav merkezinde düzenlendi. Seydikemer ve Dalaman Cezaevleri dahil 33 binada yapıldığı ve 3 bin 500 adayın katıldığı öğrenildi.

31 Aralık’a kadar yüz yüze eğitim olmayacak

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda eğitim sürecinin işleyişi hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “31 Aralık 2020'ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize duyurulacaktır” ifadelerine yer verildi.

KPSS Ortaöğretim sınavı yarın

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS Ortaöğretim sınavı yarın saat 10.15'te başlayacak sınavda adaylara 120 sorudan oluşan "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri uygulanacak. Görevlilerle sınava katılacağını sınav giriş belgeleriyle belgeleyen adaylar, yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçiyle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Özel Eğitim Uygulama Birimi hizmete girdi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünün “Uygulama Birimi” hizmete açıldı. Bu merkezde özel gereksinimi olan bireylere ve ailelerine eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Salgın günlerinde sanat eğitimi alıyorlar

Muğla'da okulların tatil olmasından dolayı, çoğu öğrencilerden oluşan bir grup zamanlarını tiyatro eğitimi alarak geçiriyor. Muğla Emek Tiyatrosu'nda eğitim gören ilk 20 kursiyer, 8 haftalık eğitimi tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Ftso Meclis Üyelerine “Yönetim Becerileri Eğitimi” verildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Kasım Ayı Olağan Toplantısı öncesinde Eğitmen ve Danışman İlker Kaldı, FTSO Meclis üyelerine online “Yönetim Becerileri” eğitimi verdi.

MSKÜ Dekan ve Müdürleri öğrencilerle buluştu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi dekanları ve müdürleri, uzaktan eğitim sürecini değerlendirmek için online ortamda öğrenciler ile buluştu.

Nursel Özdemir Kurumları’ndan Eğitici Eğitimi

Özel Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezi Kurumları Kurucusu Salih Dündar ve beraberinde Kurum Müdürü Ezel Demırbas, Kurum Genel Sekreteri Hande Batıbay ve Özel Eğitim Alan Uzmanı Hatice Kübra Karakaş; Fethiye Birey Eğitim Kurumları Müdürü Çağla Küçükbenli Arslan'ın misafirleri oldu.

Emlak Danışmanı Belgesi almak için ter döktüler

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) MEYBEM AŞ ile birlikte düzenlediği ‘Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5)’ ve ‘Emlak Danışmanı (Seviye 4)’ sınavlarına 81 sektör temsilcisi katıldı.

Uzaktan eğitim yapıyorlar

Fethiye Tazelenme Üniversitesi, pandemi nedeniyle ara verdiği eğitimine 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitimle sürdürüyor.

Öykü Yarışması’nın kazananları belli oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kültür dünyasındaki çalışmalarıyla önemli bir yer edinen ve yakın zamanda hayatını kaybeden yazar ve eğitmen Asım Gültekin anısına bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Gençler Arası Öykü Yarışmasına, “Bir Sonbahar Öyküsü” konusu ile 13-17 yaş kategorisinde yapılan başvurular neticesinde, ilimizden Songül Baykara ve Ekin Çallı isimli gençlerimiz dereceye girdiler. Kendilerine ödül olarak D&R’dan “Kitap Hediye Çeki” ve “Milli Forma” verildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman tarafından ödülleri takdim edilen Songül Baykara ve Ekin Çallı, yeleklerini giyerek gönüllü gençlerimiz arasına katıldılar.

MSKÜ Akademik yıl açılışı gerçekleştirildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Akademik Açılış Töreni gerçekleştirildi.

Fethiye’deki eğitim çalışmaları devam ediyor

Güzellik, cilt bakımı, makyaj ve daha birçok konuda sayısız uzman yetiştiren Leyla İnanır Eğitim Kurumları, Fethiye’deki eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Dr. Baumann by Leyla İnanır Fethiye Şubesi İşletme Sahibi Filiz Özgültekin, “Leyla İnanır Güzellik Uzmanlığı Meslek Eğitim Kursları; ülke genelinde İstanbul, Ankara, Antalya ve Fethiye şubeleri ile profesyonel güzellik uzmanları yetiştiren bir eğitim kurumu. Eğitim kurumlarımız 1990 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve Ustalık Belgesi çıkışlı uzmanlar yetiştiriyoruz” dedi.

Öğrencilere 9 günlük tatil başladı

Okullar ara tatile girdi. Birinci dönem ara tatili, 16 Kasım pazartesi günü başlayıp, 20 Kasım’da sona erecek. Öğrenciler hafta sonları ile birlikte 9 gün boyunca tatil yapacak. Tatil öncesinde öğrencilere ve velilerine Rehberlik Koordinatörleri ile öğretmenleri çeşitli tavsiyelerde bulunurken, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Tatil sürecinde çocuklarımızın dinlenmesini, zinde kalmalarını ve en önemlisi maske ve mesafe kurallarını okulda gösterdikleri gibi evde de göstermelerini istiyoruz” dedi.

Toplam 300 haber.