Güncel

Son dakika Güncel haberler, en son Güncel haberler, Güncel haberler burada, haber oku | Güncel

Güncel Haberleri

Meteoroloji’den Muğla’ya ‘Sıcak’ uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla bölgesinde 25 Temmuz'a kadar hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde seyredeceği uyarısında bulundu.

SALI PAZARINDA BAYRAM BEREKETİ

Fethiye'nin ve bölgenin en büyük pazaryeri olan Salı Pazarı havaların iyice ısınmaya başlaması ile beraber sadece Fethiyelilerin değil yabancı turistlerinde en çok ziyaret ettiği yerlerden birisi.

Deniz kaplumbağası yuva sayısında iklim krizi etkisi

Muğla'nın dünyaca ünlü İztuzu kumsalına caretta caretta deniz kaplumbağaları tarafından geçen yıl 700'ün üzerinde yuva ile rekor kırılırken, bu yıl yuva sayısında düşüş yaşandı.

RUHSATSIZ YAPILARA GEÇİCİ SU VE ELEKTRİK ABONELİĞİ

Ruhsatı alınmış ve buna göre yapılmış olan ya da hiç ruhsat alınmamış yapılara, yol, elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetlerinden birinin veya birkaçının götürüldüğünün belgelenmesi halinde elektrik ve su aboneliği yapılabilmesine imkân tanındı.

İNDİRİM SONRASI BENZİN 23.02TL

Brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüşlerin ardından benzinin litresine 94 kuruşluk indirim geldi. Gelen son indirim ile birlikte benzinin litre fiyatı 23.02 Türk Lirası oldu.

Köyceğiz’de orman yangınlarına karşı Jandarma devriye nöbetinde

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde orman yangınlarına karşı Jandarma devriye nöbetine başladı.

4 yaşındaki Deniz’in ipek böcekleri ile dostluğu görenleri gülümsetiyor

Karel Kaya çiftinin 4 yaşındaki çocukları Deniz Kaya'nın ipek böcekleri ile dostluğu görenleri gülümsetiyor. Henüz 4 yaşında olmasına rağmen edindiği ipek böcekleri ile gece gündüz ilgilenip koza üreten Deniz Kaya, çevresinde zamanını boşa geçiren pek çok kişiye örnek oldu.

Muhtar, tankerle su dağıttı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde su kesintisinin yaşandığı mahallede, muhtar tankerle su dağıttı. Mahalleli damacanalarla tankerden su aldı.

KYK FAİZLERİ SİLİNDİ

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’nın verdiği kredilerin geri ödemesinde uygulanan faiz kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde anormal faizler ile gündeme gelen KYK Kredi Borçları’nın faizleri kaldırılarak sadece anapara borçları bırakıldı.

SEYDİKEMERLİ YAZARDAN BAŞKAN OTGÖZ’E ZİYARET

Seydikemerli yazar ve aynı zamanda öğretmen Salim Yılmaz, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret ederek ‘Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları’ kitabını armağan etti.

İngiliz Tottenham kulübü sahibinin yatı Akyaka’da

Bin 480 kilometre kıyı uzunluğu ve binlerce koyu ile Türkiye'nin en uzun kıyısına sahip Muğla kıyılarına çok sayıda ünlünün yatları demir attı.

BENZİNE 96 KURUŞLUK İNDİRİM

14.07.2022'den itibaren geçerli olmak üzere LPG'ye 29 kuruşluk zam, benzine ise 1.54 liralık indirim gelmişti. 19.07.2022’den itibaren geçerli olmak üzere benzine 96 kuruşluk ek indirim yapılacak.

Marmaris’te 9 günde 3 bin ton çöp toplandı

Marmaris Belediyesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca yaklaşık 3 bin ton çöp topladı. 24 saat esasına göre çalışan ekip ilçe merkezi başta olmak üzere mesire alanları, plajlar, koylar, seyir tepeleri gibi alanları temizledi.

Marmaris Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda ücretsiz internet hizmeti başlattı

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerine devam eden Marmaris Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda ücretsiz internet hizmeti başlattı.

SICAK HAVALARDA YANGINA DİKKAT

Havaların ısınmasıyla birlikte yangın riski de arttı. Konuya ilişkin olarak Fethiye Kaymakamlığı hem sosyal medya üzerinden hem de hoparlörler ile anonslar yaparak vatandaşları uyardı. Yapılan anonslarda yangına karşı mangal, anız, bahçe temizliği vb. hiçbir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması istendi.

BAYRAM TATİLİ BALIKÇI ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne çıkması balıkçı esnafının işine yaradı. Tatilin işler açısından iyi geçtiğini belirten esnaf, “Durgun sezona ilaç gibi geldi” dedi.

Vali Tavlı, Datça yangın bölgesinde incelemede bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Datça'da 13 Temmuz tarihinde çıkan orman yangını sonrası bölgede incelemelerde bulundu.

Köyceğiz’de orman yangını riski uyarısı yapıldı

Muğla genelinde 42 dereceye ulaşması beklenen hava sıcaklıklarının ardından Muğla Valiliği, vatandaşların orman yangınlarına karşı dikkatli ve duyarlı olunması çağrısında bulundu.

BOZKURT GRUP İNŞAAT’TAN TANITIM KAHVALTISI

Turizm şehri Fethiye yaz sezonunun dışında birçok yerli ve yabancı turistin yaşamlarının kalanını devam ettireceği kent haline geldi. Bu anlamda bölgede inşaat ve emlak sektörü de olağanüstü şekilde gelişti. Fethiye’de iki yıldır yatırımlarını sürdüren Bozkurt Grup İnşaat yerel emlakçı ve diğer inşaat şirketleri ile tanıtım kahvaltısı gerçekleştirdi.

Toplam 8546 haber.