Dolar Ve Altının Ateşi Sönmüyor

Merkez Bankası'nın Aralık Ayı'nda 5 kez müdahale ettiği dolar yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Dolar haftanın ilk iş gününe yine yükseliş ile başlayarak 17.72 seviyesine ulaşırken gram altın 1.023 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Ekonomide kabus gibi günler devam ediyor. Doların yükselişi Merkez Başkası’nın tüm müdahalelerine rağmen durdurulamıyor. Aralık Ayı’nda Merkez Bankası’nın 5 kez müdahale ettiği dolar haftanın ilk iş gününe yine rekor ile başladı. Sabah saatlerinde 17.72TL’ye ulaşan dolar tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dolar ile birlikte de gram altında 1.023TL seviyelerine kadar yükseldi.
Dolarda ki bu yükselişi durdurabilmek adına Merkez Bankası’nın 1 Aralık-17 Aralık tarihleri arasında toplam 6.5 milyar dolar satması da çare olmadı. Yapılan müdahalelerin ardından anlık düşüşler gösteren dolar Cuma günü dolar 17.17TL, gram altın ise 998TL seviyelerine kadar çıkmıştı. Haftanın ilk gününde rekorunu tazeleyen dolar 17.72 seviyelerini gördü. Euro ise 19.69 seviyelerinden işlem görüyor.
Haftanın ilk gününde çeyrek altın 1.657TL’den,Cumhuriyet Altını 6.744TL’den işlem görürken altının ons fiyatı 1.798 dolar seviyelerinde bulunuyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN