EGİAD'dan Basın Açıklaması

Ege Genç İş İnsanları Derneği(EGİAD) içerisinde bulunulan ekonomik durum ile ilgili basın açıklaması yaptı.EGİAD BAŞKANI Alp Avni Yelkenbiçer yaptığı açıklamada 'Bilimin ışığında, rasyonel politikalara geçilmeli, toplumu umutsuzluğa ve mutsuzluğa sürükleyen politikalardan vazgeçilmelidir' dedi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer içerisinde bulunan ekonomik durum ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yelkenbiçer yaptığı açıklamada “İçinde bulunduğumuz öngörülemez ekonomik yapı, uzun sürede toparlanamayacak derecede güven kaybına yol açan bir ortam yaratmaktadır. Kurun yukarı yönlü ve hızla dalgalanması üretim ve ticareti derinden etkilemekte, hatta durma noktasına getirmektedir. Türk Lirasının önlenemez değer kaybı tüm kesimlere ağır reçeteler doğurmaktadır.
Bilimin ışığında, rasyonel politikalara geçilmeli, toplumu umutsuzluğa ve mutsuzluğa sürükleyen politikalardan vazgeçilmelidir. Enflasyon ve yüksek kur sarmalında boğuşan piyasa koşulları içinde rezervlerimiz daha da negatif etkilenmekte ve üstelik yapılan kur müdahalesi de anlık etki yaratmakta, Türk Lirasının değerinin düşmesine engel olamamaktadır. Ülke kaynaklarımızın bilime, bilgiye, değer yaratan adımlara, inovatif üretime, sosyal kalkınma ve refah sağlayacak politikalara yönlendirilmesi en büyük dileğimizdir” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN