Fethiye'de Simit Fiyatı İkiye Bölündü

Fethiye'de Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı fırın ve imalatçılarda 110 gramlık simidin fiyatı yüzde 25 artarak 2 TL'den 2.5 TL'ye yükseldi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olan fırınlarda ise simit fiyatı değişmeyerek, 2 TL'den satılmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Fethiye’de simit fiyatı 2.5 TL’ye yükseldi. Daha önce 2 liraya satılan 110 gramlık simit, yüzde 25 zamlanarak 2.50 TL oldu. Fethiye’de Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı fırın ve imalatçı simit üreticileri, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasından gelen tarifeyle yeni fiyata geçtiklerini açıkladı. Simit üreticileri geçen yıldan bu yana un fiyatlarında yüzde 50’yi aşkın, susam fiyatlarında ise yüzde 20-25 düzeyinde artış olduğunu belirtirken, elektrik, su giderlerinde de artış olduğunu ifade etti. 
FETHİYE’DE SİMİT FİYATLARI İKİYE AYIRDI
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı fırın ve imalatçılarda 110 gramlık simidin fiyatı yüzde 25 artarak, 2 TL’den 2.5 TL’ye yükselirken, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı fırın ve imalatçılarda herhangi bir zam yapılmadı. Bazı fırıncılar zamdan bile haberlerinin olmadığını söyleyerek, “bu zam konularında hep aynı olay yaşanıyor, sistemde bir yanlışlık var” dediler. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN