Fethiye'den Tanıtım Atağı

Fethiye Belediyesi'nin organizasyonu ile Fethiye'ye gelen Çin Halk Cumhuriyeti'nin en etkili medya kuruluşlarının mensupları ile işadamlarından oluşan bir heyet Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal ve Fethiye Kaymakamı Alper Balcı'yı ziyaret etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - ANIL PARÇA

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti’nin en etkili medya kuruluşlarının mensupları ile işadamlarından oluşan bir heyet Fethiye Belediyesi’nin organizasyonu ile Fethiye’ye geldiler. Fethiye Belediyesi Başkan Danışmanı Yavuz Topateş’in eşlik ettiği konuk heyette Çin merkezi televizyonu, ulusal radyosu ve uluslararası radyosunu tek çatı altında toplayan "Çin Medya Grubu", CCTV televizyon kanalı ve Çin Komünist Partisi (CPC)’nin resmi yayın organı “Halk Günlüğü Gazetesi’nin mensupları bulunuyor.
Fethiye’nin tanıtımına katkı sağlaması amacı ile düzenlenen organizasyon ile Fethiye’ye gelen Çinli heyet ilk olarak Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı makamında ziyaret etti. Heyet daha sonra Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Fethiye'den Tanıtım Atağı
KARACA: “ŞU AN OTELLERİN DOLULUK ORANI % 75’İN ÜSTÜNDE”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, başka destinasyonlara dikkat çekerek, “İngiltere, Ukrayna ve Rusya turizminin yanında Çin’de ve birçok ülkede tanıtım atağına geçeceğiz” dedi. Çin’in en fazla izlenen televizyoncularını Fethiye’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Karaca, “2019 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nden basın mensuplarını ağırlamıştık. Pandeminin ciddi olumsuz etkileri oldu. Tekrar bir tanıtım atağı yaparak, Çin basın mensupları heyetini Fethiye’de ağırlıyoruz. Bizler de Çin’e giderek, orada çeşitli görüşmeler yapacağız. Şu an itibariyle turizmle ilgili sıkıntılar büyük ölçüde kalkmış durumda. Oteller % 75 doluluk oranına ulaştı” dedi.

Fethiye'den Tanıtım Atağı
ÇIRALI; “ÇİN’DE FETHİYE’Yİ TANITACAĞIZ”
Çinli heyet daha sonra Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret gerçekleştirdi. Burada misafirleri Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ve Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal karşıladı. Ziyaret hakkında açıklama yapan FTSO Başkanı Osman Çıralı, “Bugün Çinli misafirlerimiz var. Çinliler bilindiği üzere yamaç paraşütünün en iyi müşterilerindendi. Pandemi dönemi sebebiyle gelemediler. Çinlilerin Fethiye’ye gelmeleri 2015 yılında başladı. Daha öncesinden Fethiye Belediyesi ve STK’lar ile çalışmamız vardı. Çinliler ile şehrimizde Survivor ayarında bir program yapılmıştı ve bu program Çin’de çok ses getirdi. Yamaç paraşütünün, Babadağ’ının ve Fethiye’nin tanıtımı Çin’de çok yaygınlaştı. O yüzden bizim Babadağ’da yaptığımız uçuşların 3’te 1’inden fazlası Çinli misafirlerimiz ile yapıldı. Çin Medyasından gelen 3 firma ile görüşmemizi yaptık. Fethiye’nin tanıtımıyla alakalı görüştük. Fethiye Belediyesi, Otelciler Birliği TURSAB ve biz Ticaret Odası olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımızı şehrimizde ağırlayacağız, Fethiye’mizi gezdirip yamaç paraşütü yaptıracağız. Çin’de Fethiye’yi tanıtacağız. Bilindiği üzere Çinliler Kapadokya, İstanbul ve Fethiye güzergâhında ziyaretlerde bulunuyorlar. Kapadokya’yı gezmeye başladılar sonrasında İstanbul’da tatillerini sürdürüyorlar son olarak da Fethiye’ye gelmeleri için elimizden gelen tanıtım çalışmalarını yapacağız. Gelen arkadaşların Fethiye’nin tanıtımına faydalı olacaklarına inanıyorum. İnşallah projelerin devamı gelir herkesi güzel Fethiye’mize bekliyoruz’’ dedi.

Fethiye'den Tanıtım Atağı
WEİ YAN “ÇİN’E BEKLİYORUZ”
Türk misafirperverliği ’ne dikkat çeken Çin Medya Grubu (ÇMG) Ankara Temsilciliği baş muhabiri Wei Yan , “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya teşekkür ediyoruz. Belediyenin büyük desteği ile Fethiye’de ziyaretler yapmaya devam edeceğiz. Çin halkı, Türk turizmini ve misafirperverliğini seviyor. Medya kuruluşlarının muhabirleri Fethiye’de çekimler ve röportajlar yapacak. Bizler de Çin’e Fethiye Belediye Başkanımızı ve Kaymakımızı bekliyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN