Oltalama Yöntemi İle Kredi Kartı Dolandırıcılığına Dikkat!

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü oltalama yöntemi ile kredi kartı bilgilerini ele geçirme olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Tolga Abuzer Elikli

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların cep telefonlarına mesaj(sms) yolu ile veya popüler sosyal medya platformları olan whatsapp, facebook, ınstagram vb. uygulamalar kullanılarak Oltalama Yöntemi ile Kredi Kartı Bilgilerini Ele Geçirme Olayları ile karşı karşıya kalınmakta olduğu belirtildi. Bu konuda Facebook, İnstagram vb. sosyal medya hesaplarının sanal ortamda bir şekilde ele geçirilmesi sonrası, hesabı ele geçirilen kişinin arkadaşlarına 'Hediye çeki kazandınız', 'Ödül almak için tıklayınız' gibi benzeri linkler gönderdiği ifade edilerek, "Gönderilen linkler üzerinden kredi kartı ya da banka hesap numaraları suç şebekeleri tarafından ele geçirilmekte ve vatandaşlarımız mağdur edilerek dolandırılmaktadır. Bu sebeple sanal ortamlarda bu ve benzeri taleplere karşın vatandaşlarımızın duyarlı bulunmaları, tanıdığı kişiler gibi görünse de kredi kartı ya da hesap numarası gibi kişisel bilgilerini hiçbir şekilde paylaşmamaları rica olunur” mesajı paylaşıldı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün suç ve suçlularla mücadelede 7/24 vatandaşın hizmetinde olduğu kaydedildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN