Gökcan ve Ünal'dan Türkkan'a kınama

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan beraberinde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - Vural Durmaz

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz ve parti yöneticileri ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal ve dernek üyelerini ziyaret etti.  Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “İYİ Parti Muğla Milletvekili Lütfi Türkkan genel başkanlarından değil, o şehidin ailesinden ve Türk milletinden özür dilemeliydi. Şehitler ve gaziler bu ülkenin ve milletin mihenk taşıdır” ifadelerinde bulundu.
 Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal ise derneğin yetersiz kaldığını belirterek, AK Parti’den beklentileri olduğunu ifade etti.
LÜTFÜ TÜRKKAN’A TEPKİ
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan  gaziler derneğinde yaptığı konuşmada Lütfü Türkkan’ı hedef aldı. Gökcan, “ “30 Ağustosta gazilerimiz ile bir aradaydık. Şimdide gazilerimiz ile bir aradayız. Son günlerde üzücü olaylar oldu. Şehit yakınlarımızı derinden üzen bir hadise yaşandı. İyi Parti Milletvekilinin bir şehit yakını ile arasındaki diyalog ve bir milletvekiline yakışmayan bir üslup ve küfür olayı yaşandı. Bu olayın ardından bir kadın ve milletvekili olarak şiddetle kınadım. Hukuki süreç devam ediyor. Biz Lütfi Bey’İn şehit aileleri ve yakınlarından özür dilemesini isterdik ama o genel başkanından özür diledi. Bunu kabul etmememiz mümkün değil. Muğla ve Fethiye vatanını, milletini, bayrağını seven bir ilçedir. Milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Bizlerde bu sürecin yakın takipçileri olacağız” dedi. 
FETHİYE’YE YAKIŞIR ADALET SARAYI
Fethiye’ye yakışan adalet sarayı kazandıracaklarını söyleyen Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Fethiye Başsavcısı Ünal Bingül’ü de ziyaret ettik. Yapılacak olan adalet sarayı ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Bakanlıkla görüştük ilerleyen günlerde Fethiye’mize yakışır bir adalet sarayı kazandıracağız. Fiziki şartlarından dolayı işlerde aksamalar yaşanıyor. Yeni bina ile Fethiyeli hemşerilerimiz güzel hizmet alacak” diye konuştu.
“40 BİNE YAKIN SAĞLIK ÇALIŞANI ALINACAK”
Sağlık sisteminde yaşanan aksaklıkların giderileceğini ifade eden Gökcan, “Sağlık Bakanımız 40 bine yakın sağlık çalışanı alımı yapılacağının açıklamasını yaptı. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir çalışma olacak. İlçeler arasında doktor sıkıntısına göre görevlendirmeler yaşanıyor. Çok sıkıntılı bir süreç yaşanıyorsa, yapılması gerekeni yaparız” ifadelerini kullandı.
“CEZALANDIRMA İSTİYORUZ”
Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal, “AK Parti heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Bizde dernek olarak kınamamızı yapmıştık. Şehit cenazeleri ve evleri kargaşa yaratma yeri değildir. Bunları yapan kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz” dedi. 
“DERNEĞİN BÜYÜMESİ GEREKİYOR”
Başkan Namık Ünal, “Bizim 200’ü aşkın üyemiz var. Ziyaret günleri ve özel günlerde derneğimiz yetersiz kalıyor. Derneğimizin büyümesi gerekiyor. Bu konuda AK Parti’den de beklentilerimiz var” diye konuştu.
 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN