Ziyaretçi akınına uğradı

Fethiye'nin simgesi olarak kabul edilen M.Ö. 5. yüzyıldan kalma tarihi Aminthas Kral Mezarları, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Ören yerini Temmuz ayı başından Eylül ayı sonuna kadar 10 bin 538 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

PAYLAŞ
Ziyaretçi akınına uğradı
Fethiye’nin simgesi olarak kabul edilen M.Ö. 5. yüzyıldan kalma tarihi Aminthas Kral Mezarları, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Ören yerini Temmuz ayı başından Eylül ayı sonuna kadar 10 bin 538 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Fethiye’nin simgesi olarak kabul edilen M.Ö. 5. yüzyıldan kalma tarihi Aminthas Kral Mezarları, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Tatil için Fethiye’ye gelenler, ilk olarak ilçenin tarihi ve kültürel mirasını geziyor. Yaklaşık 199 basamaktan oluşan parkuru tamamlayan ziyaretçiler Aminthas Kral Mezarlarına ulaşıp, Fethiye Körfezi ve Şövalye Adası’nı izliyor. 

10 BİN 538 KİŞİ ZİYARET ETTİ 

Amintas Kral Mezarları Ören Yeri, Temmuz ayı başından Eylül ayı sonuna kadar 10 bin 538 kişi tarafından ziyaret edildiği öğrenildi. Bu ziyaretlerden gelen gelirin toplamı ise 100 bin 137 TL olarak bildirildi. Geçen seneye göre sayılarda düşüş olduğu gözlenirken bu düşüşün sebebi olarak İngiliz turistlerin Fethiye’ye gelememesi gösterildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN