Çiftçiler lokma döktürdü

Döviz kurunun artması ile yükselen üretim maliyetlere rağmen bu yükselişin ürettikleri ürünlere yansımadığını protesto etmek ve kurak geçen mevsimde yağmur yağması için dua etmek amacı ile bir araya gelen sosyal medya üzerinde kurulan Karaçulha Çiftçi Birliği üyeleri Karaçulha Sebze ,Meyve Hali'nde lokma döktürüp Kuran'ı Kerim okuttular.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Dost Gazetesi - Dudu Hanım Canğara

Çiftçiler zor günler geçiriyor. Bu zor günlerde bir araya gelen çiftçiler “Biz Bize Yeteriz” hareketi ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Üretim maliyetlerinin dövizin artışından sonra yüksek oranlarda artmasına rağmen domates fiyatlarının halde bir TL ile iki TL arasında alıcı bulması çiftçiyi isyan ettirdi. Çiftçiler yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek için bir araya gelerek etkinlikler yapmaya başladılar.Ülkenin değişik yerlerinde değişik eylemlere imza atan çiftçiler son olarak Karaçulha Çiftçiler Birliği adı altında Karaçulha Sebze,Meyve Hali’nde toplandılar.Sabah sekizde bir araya gelen çiftçiler yaşadıkları sıkıntıları gündeme getirmek  ve kurak geçen mevsimde yağmur yağması için lokma döktürüp, Kuran’ı Kerim okuttular.
Zor günler geçirdiklerini ve kendi aralarında Karaçulha Çiftçiler Birliği adı altında organize olduklarını ifade eden Çiftçi Özer Çakal “Bu zor günlerde Karaçulha Çiftçi Birliği adı altında böyle bir etkileşim yaptık.Çiftçiler olarak zor günler geçiriyoruz.Bu zor şartlarda Karaçulha Çiftçi Birliği adı altında biz birliktelik yaptık.Bu günleri de atlatacağız.Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Sosyal Medya üzerinden kurulan Karaçulha Çiftçiler Birliği Platformu’nun kurucularından Halil Daşar “Biz bize yeteriz kampanyası altında bu günlerin üstesinden geleceğiz. Sabır etmemiz lazım.Pandemi döneminde de çiftçiler hep ayaktaydı ve yine ayakta kalmaya devam edeceğiz”dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN