Ziyaret Haberleri

Ziyaret Haberleri

Karaca, “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Yatırımlarını Yapıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, birtakım ziyaretler için geldiği Fethiye’de, ilk ziyaretini Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya gerçekleştirdi. Karaca ve Gürün ziyaretin ardından altyapı çalışmalarını yerinde incelediler.

Ailelerin istek ve önerileri dinleniyor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü ekipleri, Bodrum'da yaşayan engelli vatandaşları ve ailelerini evlerinde ziyaret ediyor.

Türk Kadınlar Birliği Ak Parti Kadın Kolları Başkanı’nı Ziyaret Etti

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir ve üyeleri Ak Parti Kadın Kolları Başkanı’nı ziyaret etti.

Türk Kadınlar Birliği’nden Deva Partisine Ziyaret

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, Fethiye Deva Partisi Teşkilatı’nı ziyaret ziyaret etti. Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Candan Özdemir ve Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi üyeleri Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir“ Bugün Deva Partisi’ni ziyarete geldik. Sağ olsun Saniye Hanım bizim etkinliklerimize de katılıyor. Biz de iade i ziyaret olsun dedik. Hem hayırlı olsun dedik. Biz bayanlar olarak siyasi görüşümüz yoktur. Bütün bayanlar birlikte olmak istiyoruz’’ dedi. Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi tarafından yapılan ziyaretle ilgili konuşan Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç“ Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi olarak bize iade ziyarete geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Fethiye de kadınlar güçlü olduğuna inandığımız için hep birlikte el ele güzel işler başaracağımıza inanıyorum’’ diye konuştu.

Futbolculara Baklava Ziyafeti

Lacivert beyazlıları destekleyen Özantep Baklavaları Fethiye Şubesi Sahibi Alican Birincioğlu Fethiyespor antrenmanında futbolculara baklava ikram etti. Antrenman öncesi futbolcular ikram edilen baklavaları yerken keyifli dakikalar yaşandı.

Seydikemer Kaymakamı’ndan Şehit Aileleri’ne Ziyaret

Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker Fethiye Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Yıldızer “Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim için çok kıymetliler” dedi.

Uçak: “Her kazanım bir mücadele gerektiriyor”

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve Başkan Yardımcısı Aytaç Yalçın Seydikemer İlçelerinde okul ve kurumları ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ve okul ile kurumlarda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelindi.

Türk Kadınlar Birliği’nden Chp’ye Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları Teşkilatı’nın misafirleri vardı. Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi tarafından Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Bodrum'la Montenegro arasından dostluk köprüsü kuruldu

Muğla’nın Bodrum ilçe protokolü Montenegro’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Uysal ve Enginyurt sebze halini ziyaret etti

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal beraberinde Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile beraber Karaçulha Sebze ve Meyve halini ziyaret etti.

Başkan Karaca’dan DP Genel Başkanı’na karşılama töreni

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Fethiye Belediyesi önünde DP Genel Başkanı’nı bandolu karşılama töreni düzenlendi.

Demirtaş; “Mevcut Sanayi Çarşısı Fethiye’mize Artık Dar Geliyor”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, Sanayi Çarşısı ile ilgili çok güzel projeleri olduğunu belirterek, “Fethiye de ikinci bir Sanayi Çarşısına ihtiyacımız var. Mevcut Sanayi Çarşısı esnafımıza halkımıza artık dar geliyor. Küçücük bir dükkana birden fazla esnafımız sıkışmış ve ekmek parası mücadelesi içerisinde. Bu sebeple bir fizibilite çalışması yaptık ve esnaflarımız tarafından görev bize tevdi edilirse yeni modern bir Sanayi Çarşısı yaratacağız. Esnafımızın dar gününde ve sıkıntılı gününde biz yanında olamayacaksak Allah’ım bu görevi bize göstermesin” dedi.

Şehit ailelerine Kaymakam Adayı’ndan ziyaret

Fethiye’de Kaymakam Adayı olarak görev yapan Hilal Kızılkaya Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Projelerini sergilediler

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 66 öğretmenin yer aldığı e-twinning projesi kapsamında okullarda öğrencilerin yaptığı projeler Fethiye Beşkaza Meydanı’nda sergilendi.Düzenlenen sergiyi Fethiye kaymakamı Eyüp Fırat’ta ziyaret etti.Sergi sonrasında Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde proje ödülleri sahiplerini buldu.

Fırat; “Fethiye KADES uygulamasında iyi bir noktada”

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile stant açılan standı ziyaret etti.

Ortaca Belediyespor yönetiminden Muğlaspor’a ziyaret

Muğla Süper Amatör Lig ekiplerinden Ortaca Belediyespor'un Kulüp Başkanı Erem Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Kalkan ve Kulüp Müdürü Mehmet Yıldız, Bölgesel Amatör Lig temsilcilerinden Muğlaspor'a ziyarette bulundu.

Karaca’dan Esenköy’e öğretmenler günü ziyareti

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu’na ziyarette bulundu.

Kaymakam’a kitabını hediye etti

Fethiyeli Yazar Sevim Tutar Arıcak, gerçek yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak yazdığı “Kayınvalidemin Yorganı” ve yine gerçek bir hayat hikayesi olan “Belizar” adlı iki yeni kitabını, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat'ı makamında ziyaret ederek hediye etti.

Karaca’ya anlamlı plaket

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal ve beraberinde dernek yönetimi Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya şimdiye kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Karaca’ya Öğretmenler Günü Ziyareti

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya beraberindeki heyetle birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret ettiler.

Başkan adayı Demirtaş dur, durak bilmiyor

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hızına yetişilemeyen Demirtaş ve ekibi hemen her gün ilçenin farklı noktalarında esnaf ziyaretlerini sürdürerek yapılacak olan kongrede kendisi için destek istiyor.

Demirtaş; “Sporun ve Sporcunun yanında olacağız”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş seçim çalışmalarına devam ediyor.kamil Mutlu Demirtaş Fethiye Gençlik ve Spor Hareketi Spor Kulübü’nü ziyaret etti.Demirtaş bizler göreve geldiğimizde “Sporun ve sporcunun yanında olacağız”dedi.

İnşaat Mühendisleri Başkan Vekili Gözde Gürsoy’u ziyaret ettiler

İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünün ortaklaşa düzenlediği ‘Geoteknik Mühendisliği Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleşti. Heyet ardından Fethiye Belediye Başkan Vekili Melek Gözde Gürsoy’u ziyaret etti.

Kaymakam’dan MOPAK’A ziyaret

Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta beraberinde Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Şıvdın ve İlçe Jandarma Komutanı Yzb.Can Ünal ile beraber ziyaret etti.

GEKA Genel Sekreteri Akdoğan FTSO’yu ziyaret etti

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve Planlama Birimi Sorumlusu Barış Kıyak, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile bir araya geldi.

2B Satışı Mağdurlarına Yeni Düzenleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u TBMM’de ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, sosyal medya hesabından; “ Hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda, 2-B arazilerinin satışı konusunda yeni bir düzenlemenin yapılmasına ihtiyaç olduğunu bildirdik. Taksitlerini zamanında ödeyemeyerek mağdur olan hemşerilerimizin lehine yeni bir düzenleme yapılacağını müjdeliyoruz” paylaşımını yaptı.

Otgöz’den Kurum’a ziyaret

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz,Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret etti.

Minik Yazar Milli Eğitim Müdürü Çay’ı ziyaret etti

Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Merkez Atatürk İlkokulu ve Fethiye Bilim Sanat Merkezi öğrencisi minik yazar Elif Sıla Bozyiğit'i makamında ağırladı.

Antik dönemin en geniş caddesi ayağa kaldırılıyor

Binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret akınına uğrayan Yatağan ilçesindeki Stratonikeia antik kentinde yaz-kış kazı, restorasyon ve konservasyon çalışmaları aralıksız sürüyor. Kentin köy meydanından sonra giriş yapılan ve değişik kurumlar ile işbirliği içinde çalışmaların sürdüğü Batı Caddesi üzerindeki sütunlar yavaş yavaş ayağa kaldırılıyor.

Montenegro heyetinden Bodrum’a ziyaret

Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen Montenegro'dan heyeti Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi'ni ve Etrim Tarım kampını ziyaret etti. Heyet, Türkiye'den Bodrum Belediyesi ile tarım ve hayvancılık konusunda ortaklık kurulabileceğini belirtti.