İlçe Tarımdan Kantincilere Eğitim

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, eğitim öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren okul, kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele hijyen eğitimi verildi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Sezgi Köktener

Fethiye’de okulların kantin ve yemekhanelerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitimi verildi. Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından,  eğitim öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele özel hijyen şartları, gıda güvenilirliğine ve kontrolüne ilişkin hijyen eğitimi verildi.
UZMANLAR EŞLİĞİNDE SUNUM YAPILDI
Hijyen eğitimine katılan okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele "Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği" kapsamında hammaddenin kabulünden öğrencilere sunulmasına kadar geçen aşamalarda uyulması gereken kurallar anlatıldı.
Eğitim kapsamında gıda işletmelerine ait özel hijyen gereklilikleri, personel hijyeni, işletme hijyeni, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, kantin çalışanlarının uyması gereken hijyen kuralları, gıdalarda bulunması muhtemel tehlikeler, gıdanın bozulması ve bozulma sebepleri, gıda kaynaklı enfeksiyon ve zehirlenmeler ile yasal mevzuat konularında uzmanlar tarafından sunum eşliğinde kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN