Ortaca'da okullar daha güvenli olacak

Ortaca'da çocukların ve gençlerin okullarına daha huzurlu ve güvenli gidebilmelerini sağlamak için alınacak önlemleri görüşmek üzere toplantı düzenlendi.

PAYLAŞ
Ortaca'da okullar daha güvenli olacak
Ortaca’da çocukların ve gençlerin okullarına daha huzurlu ve güvenli gidebilmelerini sağlamak için alınacak önlemleri görüşmek üzere toplantı düzenlendi.
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Okulların güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak amacı ile Ortaca Final Okulları’nda  toplantı yapıldı.Toplantıya  Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Kaymakam Adayı Feyza Yılmaz, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, Ortaca İlçe Jandarma Komutan Vek. J.Kdm Başcavuş Sedat Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Kavak, okul Müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.Toplantıda  okul güvenlik kameralarının kurulması ve kent güvenlik yönetim sistemine entegrasyonu, uyuşturucu maddelerle mücadele ve okul çevresinde güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarılmasını amaçlayan karşılıklı görüş ve öneriler konuşuldu.
Düzenlenen toplantı hakkında konuşan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir “2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edebilmesini sağlamak amacıyla okul güvenlik kameralarının kurulması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu maddelerle mücadele ve okul çevresinde güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarılmasını amaçlayan karşılıklı görüş ve önerilere başvurulan bir toplantı oldu.Çok faydalı bir toplantı olduğunu düşünüyorum”dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN