Hilal Akbaş Haberleri

Hilal Akbaş Haberleri

Hilal Akbaş haberleri, haber editörü Hilal Akbaş tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

BAŞKAN OTGÖZ, AYŞE GÜMÜŞ’ÜN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş’ün annesi Ayşe Gümüş’ün cenaze törenine katıldı.

BENZİN VE MOTORİNE YENİ ZAM GELDİ

Döviz kurlarındaki artışın ardından bu gece motorine ve benzine yeni bir zam geldi.

Cahit Gündüz Vefat Etti

1970-1973 yılları arasında Fethiye Kaymakamlığı görevinde bulunan Cahit Gündüz hayatını kaybetti. Görev yaptığı sırada dolgu sahasının yapılması ve Kız Gölü suyunun Fethiye’ye getirilmesine öncülük eden Cahit Gündüz’ün vefat haberi Fethiye’de üzüntü ile karşılandı.

Fethiye Gazi İlkokulu 1/B Sınıfı Yıl Sonu Şenliği

Fethiye Gazi İlkokulu 1/B sınıfı öğretmeni Hatice Karakan ve öğrencileri düzenledikleri yıl sonu şenliği ile Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde coşkuyla izleyicilerle biraraya geldiler.

Peştemalli Uçuş Keyfi

Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü Pilotu Hüseyin Karadaş ve Ölüdeniz’de hamam işletmeciliği yapan Duran Ateş hamama gidip keselendikten sonra “AYNI TAS AYNI HAMAM” sloganıyla peştemalleri ile yamaç paraşütü uçuşu yaptılar

Yarımada’da Temizlik Çalışması Yapıldı

Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi ve Fethiye Temiz Kalsın Derneği (Keep Fethiye Clean) işbirliğinde Yarımada’da temizlik çalışması yapıldı.

Traktör Dereye Uçtu

Esenköy’de traktör yoldan 10 metre aşağıdaki dereye uçtu. Traktör altında kalan vatandaş Fethiye İtfaiye Grup Amirliği Ekipleri tarafından çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Beşkaza Meydanı’nda Ki Stantlar İlgi Çekiyor

21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı haftası Etkinlikleri kapsamında Beşkaza Meydanı’na kurulan yöresel ürün stantları ilgi çekiyor.

Başkan Otgöz, Seydikemer’in Lezzetlerini Tanıttı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Saklıkent Kanyonu’nda ‘Türk Mutfağı Haftası’ kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte yöresel lezzetlerden ‘Keşkek’ ve ‘Kar şerbetini’ vatandaşlara ikram etti.

Dünya’da Düşen Altın Fiyatları Türkiye’de Yükseliyor

Doların 16 TL seviyesini aşmasının ardından altının ons fiyatının Dünya piyasasında düşmesine rağmen değer kazanması sonrasında altının gram fiyatı 974TL seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.578 lira, cumhuriyet altını da 6.522 liradan satılıyor.

Akaryakıta Yeni Zam Yolda

Rusya ve Ukrayna Savaşı devam ederken brent petrol fiyatlarında meydana gelen dalgalanma akaryakıt fiyatlarında da sürekli değişkenlik yaşanmasına neden oluyor. Vatandaşlarda artık akaryakıt fiyatlarında sürekli yaşanan zam haberlerini takip etmekte zorlanıyor. Yaşanan bu değişkenlik nedeni ile gece yarısından itibaren benzine 1,43 lira, motorine ise 1,38 lira zam gelmesi bekleniyor.

Cep Telefonlarına Zam Yolda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre TRT bandrol ücretleri yüzde 10’dan yüzde 12’ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14’e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4’e yükseltildi. Alınan bu karar cep telefonlarına zam olarak yansıyacak.

FTSO’NUN İLK YARDIM EĞİTİMİNE KATILAN 26 KİŞİ SERTİFİKA ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından düzenlenen ‘İlk Yardım Eğitimi’ne katılarak düzenlenen sınavda başarılı olan 26 kişi, 3 yıl geçerli ‘İlk Yardımcı Sertifikası’ almaya hak kazandı.

ESENKÖY EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Esenköy Mahallesi Belediye Sosyal Tesisleri’nde Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cezağ, Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Esenköy Mahalle Muhtarı Osman Balcı’nın katılımıyla El Sanatları Sergisi açıldı.

FETHİYE’DE ‘TÜRK MUTFAĞI HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) katkıda bulunduğu Fethiye’deki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunu gösterileri ve yerleşik yabancıların katıldığı Türk yemekleri yarışması düzenlendi.

FTSO Mayıs Ay’ı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ‘Ekonomide 2021 Yılı ve 2022 Yılı Değerlendirmesi’ konulu sunum yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Marangoz, son 3 yılda yaşananları takip etmekte zorlandıklarını belirterek küresel ekonomik veriler, pandemi ve kuraklıkla birlikte olağanüstü bir dönemden geçtiklerinin altını çizdi.

Toplam 630 haber.